Батьківська компанія Facebook Meta врегулює груповий позов Cambridge Analytica на 725 мільйонів доларів • TechCrunch

Материнська компанія Facebook Meta погодилася виплатити 725 мільйонів доларів для вирішення колективного позову, пов’язаного зі скандалом із збором даних Cambridge Analytica.

Як повідомляв Reuters раніше сьогодні, угода була укладена майже через чотири місяці після того, як з’явилася новина про те, що Meta запропонувала угоду в Північному окрузі Каліфорнії, де вперше було подано позов близько чотирьох років тому. У наступні роки Meta відкинула позов, який об’єднав скарги кількох користувачів Facebook, стверджуючи, що ті, хто добровільно зареєструвався в соціальній мережі, не повинні мати реальних очікувань конфіденційності — твердження, що суддя, який розглядав справу в 2019 році, називається «так неправильно».

Скандал, про який йде мова — один із багатьох, які вразили світ Facebook протягом багатьох років — пов’язаний із нині неіснуючою британською політичною консалтинговою компанією Cambridge Analytica, яка збирала дані від десятків мільйонів користувачів Facebook через додаток для опитування під назвою MyDigitalLife з метою впливати на поведінку виборців за допомогою таргетованої реклами. Послідувала афера щодо конфіденційності, яка призвела до різноманітних штрафів і угод, коли Meta (тоді називалася Facebook) виплатила 5 мільярдів доларів у рамках угоди з Федеральною торговою комісією (FTC), 100 мільйонів доларів Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) за введення інвесторів в оману. , а також скромні 500 000 фунтів стерлінгів (600 000 доларів США) Офісу комісара з інформації Великобританії.

Варто також зазначити, що хоча генезисом цього колективного позову була Cambridge Analytica, він розширився, щоб включити інших третіх сторін, які, можливо, неналежним чином використовували дані користувачів Facebook.

Обличчям до музики

Хоча співзасновник і генеральний директор Meta Марк Цукерберг раніше давав свідчення в Конгресі щодо скандалу, його відповіді виявилися дещо ухильними, і, окрім ретельно контрольованих свідчень перед парламентом ЄС незабаром після цього, вищому ешелонові Meta не доводилося стикатися з більш прямими опитування по справі. Однак через цей позов Цукерберг, колишній операційний директор Шеріл Сендберг і новий головний операційний директор Хав’єр Оліван були готові знову дати свідчення на майбутніх слуханнях. Це те, чого Meta явно не хотіла, і це те, чого явно не станеться зараз, коли досягнуто попереднього врегулювання.

У заяві, в якій повідомляється суд про запропоноване врегулювання, юристи роблять висновок, що угода, узгоджена між позивачами та Meta, була «надзвичайним результатом», що призвело до «найбільшого відшкодування, яке коли-небудь було досягнуто в груповому позові щодо конфіденційності даних, і найбільше, ніж Facebook коли-небудь платили», щоб завершити приватний колективний позов.

Вони написали:

Сума відшкодування є особливо вражаючою, враховуючи те, що Facebook стверджував, що його користувачі погодилися на спірну практику, і що клас не зазнав реальної шкоди. Позивачі заперечують ці характеристики, але визнають, що вони зіткнулися з величезними ризиками в цій новітній і складній справі. На додаток до грошової компенсації, отриманої позивачами, Facebook суттєво змінив практику, яка стала підставою для звинувачень позивачів, як зазначено в деклараціях двох співробітників Facebook, які знають ці факти.

Однак угода в розмірі 725 мільйонів доларів призведе до того, що Meta знову визнає відсутність протиправних дій, заявивши в заяві, опублікованій Reuters, що угода була «в інтересах нашої спільноти та акціонерів». Крім того, угода поширюється на кожного користувача Facebook у США, який, якщо захоче подати заявку, отримає лише кілька доларів кожен із банку.

Однак мирову угоду ще не було підписано, хоча це очікується на наступному слуханні 2 березня 2023 року.

Мета не чула останнього про Cambridge Analytica, оскільки Вашингтон, округ Колумбія, особисто подав до суду на Цукерберга, стверджуючи, що він особисто відповідальний за невдачі, які призвели до скандалу.

Leave a Comment