Бхопалський стартап допомагає людям позбутися відходів, які можна переробити, прямо з порога

«Не витрачайте, не бажайте» — це, безперечно, приказка, за якою потрібно жити. Але коли ми боремося з кількома труднощами в нашому насиченому житті, пошук цінних способів утилізації відходів відсувається на кінець нашого списку справ.

Ось де Кабадівалатехнічна платформа управління брухтом, сподівається допомогти. Заснована в 2014 році компанія Kabadiwala, що базується в Бхопалі, допомагає окремим особам і організаціям переробляти їхні відходи, мотивуючи їх грошовими винагородами та закликаючи до більшого почуття спільного духу.

Пояснюючи, як це працює, Анураг Асаті, співзасновник The Kabadiwala, каже: «Будь-яка особа може зайти на нашу платформу та дізнатися, чим вона може розпоряджатися та за яку ціну. Потім ви можете запланувати вивезення у зручний для вас час, і ми відправимо відходи на переробку».

Цікаво, що платформа допомагає не лише з побутовими предметами. Kabadiwala навіть може допомогти утилізувати матраци, які часто потрапляють на смітник через відсутність варіантів.

Говорячи про ініціативу з переробки матраців, Анураг каже: «Зараз, коли у вас є матрац, ви не знаєте, що з ним робити. Ви скидаєте в комунальну машину, а потім вона їде на звалище. Ми в The Kabadiwala вивезли 1700 матраців зі сміттєзвалищ, і якщо у вас є старий матрац, який потрібно утилізувати, ми можемо допомогти вам зробити це відповідально, і ви навіть отримаєте ваучери на свій відповідальний внесок».

Далі він додає, що незалежно від того, які відходи продаються The Kabadiwala, продавці інформуються про те, скільки дерев було врятовано завдяки їх внеску, скільки матеріалу було перенаправлено зі звалищ тощо.

Платформа, яка вивела 1 80 000 кг матеріалу зі сміттєзвалищ і врятувала приблизно 25 000 дерев, зараз працює в п’яти містах, включаючи Бхопал, Індаур, Нагпур, Райпур і Лакхнау. Однак, опублікувавши фінансування в розмірі 2 мільйонів доларів від Roots Ventures у листопаді 2022 року, він очікує, що до наступного року він з’явиться в 25-30 містах, включаючи Мумбаї, Пуну, Бенгалуру, Хайдарабад і Ахмедабад. Kabadiwala також тісно співпрацює з більш ніж 500 брендами щодо утилізації вторсировини.

Анураг каже: «Ми допомагаємо організаціям утилізувати свої відходи відповідно до вимог Ради з контролю за забрудненням. Близько 500 брендів працюють з нами над програмою повернення пластику, EPR та механізмами утилізації відходів. Це не просто збирання брухту».

У наступному році Kabadiwala сподівається розширити можливості 5000 ганчірників, працюючи з ними безпосередньо, і 20 000 ганчірників опосередковано, намагаючись створити більше екологічних робочих місць.