Бюджет Союзу цього року буде відповідати духу попередніх: Нірмала Сітхараман

Міністр фінансів Нірмала Сітхараман у п’ятницю зазначила, що майбутній бюджет Союзу продовжуватиме сприяти зростанню за рахунок державних витрат, оскільки, за її словами, він «дотримуватиметься духу» попередніх бюджетів.

Сітхараман, яка планує представити свій п’ятий бюджет Союзу 1 лютого на фіскальний період, починаючи з квітня, оприлюднила масштабну програму державних витрат на підтримку економіки, яка виходить з пандемії COVID-19.

У бюджеті міністр фінансів підвищив капітальні витрати на 35,4% на 2022-2023 фінансовий рік до 7,5 лакхів рупій, щоб підвищити попит, тоді як капітальні витрати минулого року становили 5,5 лакхів рупій.

«Для мене це дуже надихає і мотивує, особливо в той час, коли ми готуємо наступний бюджет для країни, бюджет, який буде відповідати духу попередніх бюджетів. Ми збираємося встановити шаблон, який був встановлений раніше , але дотримуйтеся цього і продовжуйте діяти протягом наступних 25 років Індії…”, – сказала вона.

Зростання ВВП сповільнилося в останні місяці через глобальні зустрічні вітри та зростання процентних ставок у всьому світі для контролю інфляції. Це спонукало декого шукати подальший поштовх уряду для відновлення темпів зростання.

Бюджет Союзу на 2023-2024 роки буде представлено на тлі багатьох установ, у тому числі Резервного банку Індії (RBI), який знизив прогноз зростання Індії до 6,8% або близько того для поточного бюджету.

RBI прогнозує зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2022-2023 роках на рівні 6,8%, у третьому кварталі – на 4,4% і в четвертому – на 4,2%.

Зростання ВВП прогнозується на рівні 7,1% у квітні-червні 2023-24 років і 5,9% у наступному кварталі.

Бюджет на наступний рік повинен буде вирішувати критичні проблеми високого рівня інфляції, стимулювання попиту, створення робочих місць і виведення економіки на траєкторію стабільного зростання на рівні 8% плюс.

Це буде п’ятий бюджет уряду Моді 2.0 і Сітхараман і останній повний бюджет перед загальними виборами, запланованими на квітень-травень 2024 року.

(Цю історію оновлено, щоб виправити орфографічну помилку)