Ведмежий ринок знову повернувся…

Багато чого сталося після мого коментаря на фондовому ринку (SPY) минулого тижня! Ми досягли підвищення процентної ставки — 50 базисних пунктів, як усі очікували — і я мав рацію, що схема з крапками та коментарі після зустрічі зіпсують вечірку. Безперечно, це був ринок, де будь-які погані новини можуть сколихнути ринок… і це саме те, що ми бачимо зараз. Продовжуйте читати, щоб отримати повну інформацію про те, що відбувається….shutterstock.com – StockNews

(Будь ласка, насолоджуйтеся цією оновленою версією мого щотижневого коментаря, опублікованого 19 груднятис2022 з інформаційного бюлетеня POWR Growth).

Незважаючи на всі повідомлення голови ФРС Пауелла про те, що для боротьби з інфляцією «потрібно зробити ще багато роботи…

Незважаючи на всі застереження економістів і генеральних директорів про ймовірність рецесії в нашому майбутньому…

Незважаючи на масові звільнення та інвертування кривих прибутковості…

Усі ПРОСТО зрозуміли, що наступний рік буде болючим. Ви можете побачити момент, коли люди вирвалися з рожевого туману, в якому вони жили.

Оскільки це погодинний графік, ви дійсно можете побачити, як ринок відреагував, коли трейдери перетравлювали новини.

Враховуючи понеділок, індекс S&P 500 (SPY) впав на 5% за чотири дні після підвищення ставок у середу. Схоже, Пауелл розбудив ведмедів.

І так, остання реальна перевірка Федеральної резервної системи (докладніше про це незабаром) частково винна в падінні, але у нас працювали й інші сили.

Але я забігаю вперед. Повернімося до середи, звідки всі ці негаразди почалися…

По-перше, точкова схема.

«Точковий графік» ФРС — це в основному візуальний інструмент, який показує, де, на думку кожного з посадовців ФРС, будуть процентні ставки в короткостроковій, середньостроковій і довгостроковій перспективах. Ось крапковий графік у вересні (ліворуч) поруч із графіком із зустрічі 14 грудня (праворуч).

Крапки роблять це зрозумілим як день: низка чиновників ФРС тепер вважає, що нам доведеться підняти ставки ще вище… і тримати їх високими довше.

Коли ФРС востаннє оприлюднила ці прогнози у вересні, вони показали, що ставка ФРС досягне свого піку між 4,75% і 5,0% десь у 2023 році, а потім повільно знизиться в наступні роки.

Тепер ми маємо значно більш неспокійні прогнози щодо ставок від 5,1% до 5,4% у 2023 році (декотрі офіційні особи ФРС прогнозують ставки від 5,5% до 5,75%)…що залишатимуться на рівні вище 4% протягом 2024 року…а потім, можливо, ще більше впадуть у 2025 році. .

(Крім того, я хотів би знати, хто такий суперяструб, який прогнозує процентні ставки від 5,5% до 5,75% ДО 2025 РОКУ. Жирним шрифтом.)

Коментарі Пауелла доповнюють повідомлення, намальоване візуалом — попереду ще багато роботи. Кілька цитат із його прес-конференції після зустрічі…

«Я б сказав, що сьогодні ми вважаємо, що ми ще не маємо достатньо обмежувальної політики, тому ми кажемо, що очікуємо, що поточні підвищення будуть доречними».

«Історичний досвід рішуче застерігає від передчасного послаблення політики. Я б не бачив, щоб ми розглядали питання про зниження ставок, доки комітет не переконається, що інфляція стабільно знизиться до 2%».

Іншими словами, Федеральна резервна система тримає ногу на газі й не відмовляється, доки роботу не буде виконано.

Ринок завершив день зниженням приблизно на 0,6%.

Це суттєве падіння, але я очікував більшої реакції на посилення яструбиності та нагадування, що місія ще далека від виконання. Однак на даний момент я звик до того, що ринок відкидає ці ведмежі зустрічні вітри.

І хоча перевірка реальності Федеральної резервної системи була частково винна, були також нові сили.

У четвер як Європейський центральний банк, так і Банк Англії оприлюднили власні підвищення ставок разом із повідомленнями про ймовірність подальшого посилення.

Нарешті, звіт про роздрібні продажі в США показав, що витрати впали в листопаді — не надто обнадійливий початок святкового сезону. Ринок відреагував відповідним чином і впав за день на 2,5%.

П’ятниця була більше того ж. S&P 500 впав ще на 1,1% на новинах про те, що PMI S&P Global у сфері послуг впав до чотиримісячного мінімуму, а його індекс виробництва в грудні досяг мінімуму за 31 місяць.

Сьогодні ми спостерігали ще одну сходинку падіння: індекс S&P 500 (SPY) знизився на 0,9%.

Це був надзвичайно ведмежий період після історично зростаючого. Пауелл продовжує говорити, що все ще є шанс на «м’яку посадку», коли ми успішно керуємо інфляцією, не викликаючи рецесії, але це виглядає все менш і менш імовірним.

Навіть якщо ми опинимося в рецесії, це точно не кінець світу. Акції завжди відновлювали свої втрати після рецесії з часом, і я не очікую, що зараз це зміниться.

Дорога буде вибоїстою? Так.

Але ці нерівності не означають, що ми повинні панікувати. Це просто означає, що ми повинні бути спритними. Стратегії, які перевищать ефективність у майбутньому, не обов’язково будуть такими ж, як ті, що працювали під час бичачого ринку. Але ось щось неймовірне…

Застосування рейтингів POWR до акцій, що розвиваються, незмінно вигравало через ведмежі ринки, ринки биків, розширення, рецесії та все між ними. Повертаючись до 1999 року, ця стратегія приносила позитивний прибуток щороку, крім двох, і перемагала ринок на двозначні відсоткові пункти щороку, крім одного.

Я ніби нічого такого не бачив. І це хороший сигнал, що ми повинні триматися курсу. Коли ми витримаємо шторм і хмари почнуть згортатися, ми матимемо портфель зростаючих акцій, готових стати лідерами на наступному «бичачому» ринку.

Це будуть веселі часи, всі!

Ведмеді прокинулися. Але ось цікавий факт… у 2022 році на ринку було дев’ять інших розпродажів, щоб конкурувати з цим чотириденним падінням на 5%. І шість із цих дев’яти разів ринок зростав приблизно на 4–6% у наступні дні. Можливо, ми все-таки отримаємо цей несподіваний мітинг Санта-Клауса!

Що робити далі?

Перегляньте мої найкращі акції на сьогоднішньому ринку в портфелі POWR Growth.

Цей ексклюзивний портфель отримує більшу частину свіжого вибору з нашої перевіреної стратегії «10 найкращих акцій, що розвиваються», яка принесла зіркові результати середня річна прибутковість +49,10%.

І так, він продовжує перевершувати з значним відривом навіть під час цього бурхливого ринкового циклу падіння.

Якщо ви бажаєте побачити поточний портфель акцій, що розвиваються, і отримувати сповіщення про наші наступні своєчасні угоди, подумайте про те, щоб розпочати 30-денну пробну версію, натиснувши посилання нижче.

Про інформаційний бюлетень POWR Growth і 30-денну пробну версію

Всього найкращого!

Мередіт Маргрейв
Головний стратег зростання, StockNews
Редактор інформаційного бюлетеня POWR Growth


Акції SPY. З початку року SPY знизився на -19,06% порівняно з підвищенням індексу S&P 500 на % за той самий період.


Про автора: Мередіт Маргрейв

Мередіт Маргрейв була відомим фінансовим експертом і ринковим коментатором протягом останніх двох десятиліть. Зараз вона є редактором інформаційних бюлетенів POWR Growth і POWR Stocks Under $10. Дізнайтеся більше про історію Мередіт, а також посилання на її останні статті.

більше…

Пошта Ведмежий ринок знову повернувся… вперше з’явився на StockNews.com

Leave a Comment