Верховна рада пропонує внести зміни до закону про конкуренцію

Парламентська комісія у вівторок рекомендувала різні зміни до законопроекту про внесення поправок до закону про конкуренцію, включаючи введення картелів у сферу врегулювання як «прагматичного засобу захисту».

У своєму звіті, представленому в Лок Сабха, парламентський постійний комітет з фінансів також зазначив, що «поточний графік первинного висновку та ухвалення наказу про затвердження об’єднань повинні залишатися незмінними».

Відповідно до законопроекту про конкуренцію (з поправками) 2022 року, який було внесено до парламенту 5 серпня, Міністерство з корпоративних справ запропонувало скоротити термін для Комісії з питань конкуренції Індії (CCI) для формування висновку prima facie щодо справи до 20 днів. від 30 днів.

Крім того, він запропонував скоротити терміни затвердження комбінацій до 150 днів з 210 днів.

У зв’язку з цим комітет зазначив, що ТПП та зацікавлені сторони висловили побоювання, що це поставить владу у скрутне та обтяжливе становище.

«Комітет вважає, що скорочення термінів може бути обтяжливим для і без того недоукомплектованої комісії», — йдеться у звіті.

Серед інших рекомендацій комісія сказала, що CCI слід розглянути можливість розширення сфери врегулювання, щоб включити картелі також як «прагматичне звернення до всього процесу».

«Аргументом проти включення картелів є те, що вони за своєю природою є антиконкурентними… Положення про врегулювання картелів у кожному конкретному випадку можуть вирішувати суди. Це не вимагає підкреслення того, що будь-яка справа , картелі чи інше, що сягає стадії врегулювання, матиме антиконкурентний характер», – йдеться в повідомленні.

У законопроекті міністерство запропонувало запровадити «Рамку врегулювання та зобов’язань для зменшення судових процесів» і стимулювати сторони в поточному розслідуванні картелю з точки зору меншого покарання для розкриття інформації щодо інших картелів.

Автори зображення – pexels.com

Заява про врегулювання може бути подана лише після отримання висновку розслідування та до винесення остаточного рішення ТПП, як це може бути визначено нормативними документами.

Щодо врегулювання та зобов’язань, комітет зазначив, що думки/пропозиції третіх сторін слід запитувати лише на розсуд CCI, а обов’язковий характер положення про залучення третіх сторін має бути знищено.

Щодо запропонованого порогу вартості угоди для об’єднань, комісія запропонувала вказати, що «значні ділові операції» стосуються присутності цільової організації в Індії, а не присутності «сторін».

Крім того, комітет рекомендував, щоб поріг переглядався щороку замість кожні два роки. Міністерство пояснило, що він призначений для застосування лише до «цифрового сектора» та є додатковим порогом, що означає, що те ж саме застосовуватиметься, навіть якщо цільовий показник відповідає тесту малого цільового показника.

Стосовно повноважень Генерального директора (ГД), у звіті говориться, що повноваження регулюються Законом Індії про докази 1872 року та будь-якими іншими законами, які захищають законні привілеї.

DG є слідчим підрозділом CCI.

Аваантіка Каккар, партнер (керівник із права конкуренції) компанії Cyril Amarchand Mangaldas, сказала, що звіт широко цитує та спирається на матеріали промисловості Ficci, і що немає абсолютного перегляду багатьох аспектів, які він відштовхував.

Після представлення законопроект було передано до комітету, який очолює член BJP Джаянт Сінха.

Це буде вперше з моменту набрання чинності Закону про конкуренцію у 2009 році, коли до Закону будуть внесені зміни.

Закон був прийнятий у 2002 році, а згодом до нього вносилися зміни у 2007 та 2009 роках. У травні 2009 року набули чинності антимонопольні положення закону, а через два роки, у травні 2011 року, CCI розпочала перевірку злиттів і поглинань.