Видобуток даних без зради довіри клієнтів: роль суверенних хмар

Ознайомтеся з усіма сесіями на замовлення саміту Intelligent Security Summit тут.


Сучасні компанії намагаються грати тонкий танець: перетворювати дані про клієнтів у практичну інформацію, одночасно керуючи інформацією про клієнтів. Це завдання ніколи не було таким складним і повним ризику.

Термін «монетизація даних», без сумніву, має негативний відтінок. Багато хто вважає, що це суто компанії, які продають нашу особисту інформацію. Безсумнівно, збір наших особистих даних зростає, і це викликає занепокоєння та жах. Але для переважної більшості організацій, з якими я спілкуюся, монетизація даних представляє щось зовсім інше: це збирання цінної інформації для зменшення витрат, підвищення продуктивності співробітників і вдосконалення існуючих продуктів і послуг. Ця форма монетизації даних не має нічого спільного з продажем особистих даних, а пов’язана лише з покращенням ефективності бізнесу.

І все ж майже кожен бізнес-керівник, з яким я спілкувався, усвідомлює, що він повинен підтримувати складний баланс: оскільки вони аналізують поведінку клієнтів для досягнення конкурентної переваги, дуже важливо, щоб вони керували своїми даними з обережністю, щоб захистити конфіденційність клієнтів. Це, у свою чергу, вимагає від них орієнтуватися в складних законах про суверенітет даних, які відрізняються від однієї країни до іншої. Згідно з даними ООН, наразі 137 країн мають власні закони, що регулюють те, як дані повинні оброблятися та зберігатися в межах їхніх суверенних кордонів. Це не включає економічні зони, такі як Європейський Союз, які забезпечують дотримання правил захисту даних поза національними кордонами. Усі ці закони щодо даних швидко розвиваються та постійно змінюються.

Зростаючий вплив на економіку даних

Ставки високі з обох сторін цього виклику. Згідно з новим дослідженням, проведеним Vanson Bourne на замовлення VMware, сьогодні 29% усіх організацій уже використовують дані для покращення своєї продуктивності та збільшення прибутку. Очікується, що в майбутньому це число збільшиться більш ніж удвічі, при цьому 63% заявляють, що вони очікують отримати конкурентну перевагу та дохід від своїх даних протягом наступних п’яти років. За даними Європейської комісії, лише в Європі до 2025 року вплив економіки даних на ВВП зросте з 2,6% до 4,2%. Оскільки економічна невизначеність посилюється, не дивно, що все більше бізнес-лідерів зосереджуються на своїх даних як на невикористаному джерелі доходу.

Подія

Intelligent Security Summit On-Demand

Дізнайтеся про важливу роль штучного інтелекту та машинного навчання в кібербезпеці та конкретних галузевих прикладах. Дивіться сеанси за запитом сьогодні.

Дивіться тут

Проте мінус такий же великий: організації, які не дотримуються законів про суверенітет даних, часто сплачують значні штрафи. На сьогоднішній день понад 900 організацій були оштрафовані за порушення Глобального регламенту захисту даних ЄС (GDPR), найбільший із них на загальну суму 877 мільйонів доларів. Потенційно ще гіршою є шкода репутації бренду, коли клієнти розуміють, що їхні дані були використані не за призначенням і конфіденційність була скомпрометована. Серед майже 6000 опитаних організацій колосальні 95% визначили суверенітет даних як головну проблему для бізнесу.

Отже, як організації можуть виконувати цей тонкий танець таким чином, щоб вони могли видобувати дані клієнтів, не зраджуючи довіри своїх клієнтів?

Немає суверенітету даних без суверенітету хмари

Відповідь полягає в можливості ділитися, монетизувати та захищати дані, які зберігаються в кількох хмарах. Пройшли ті часи, коли інформація про клієнтів зберігалася в монолітній базі даних, що зберігалася в одній хмарі. Сьогодні середня організація використовує дві або більше загальнодоступних хмари, і їм доручено керувати даними, які постійно переміщуються з однієї програми в іншу та в різноманітних хмарах.

Багатохмарні стратегії полегшують керування та захист даних, де б вони не знаходилися. Глобальна мережа суверенних хмарних провайдерів активізувалась, щоб гарантувати, що дані захищені, сумісні та резидентні на національній території. Це дає компаніям можливість вибрати правильну хмару для конкретної класифікації даних із кращим керуванням мобільністю даних.

Для окремих споживачів суверенні хмари гарантують збереження конфіденційності. чому Оскільки підхід суверенної хмари гарантує, що інформація про клієнтів зберігається та захищена спеціалізованим постачальником хмарних послуг, який має знання місцевих законів і правил. За визначенням, суверенні хмари управляються суверенною організацією, а працівники, які є громадянами країни, мають відповідні дозволи безпеки.

Економіка даних: життєво важливий національний інтерес

Звичайно, проблема є більш складною та нюансованою, ніж просто збереження даних у межах суверенного кордону. Хоча збереження даних «всередині» є ключовою метою, також необхідно безпечно ділитися даними за межами країни, коли це виправдано. Наприклад, GDPR ЄС містить механізми контролю за транскордонною передачею даних, гарантуючи, що дані можуть бути переміщені, лише якщо країна призначення забезпечує відповідний рівень захисту. Одним із багатьох обов’язків постачальника суверенних хмарних послуг є відстеження цих складних транскордонних правил передачі даних.

Все більше урядових лідерів у всьому світі тепер бачать суверенні хмари як спосіб розширення можливостей своєї країни, особливо коли йдеться про критичну національну інфраструктуру, національну стійкість та інновації державного та приватного секторів. Вони усвідомлюють, що економіка даних швидко стає життєво важливим національним інтересом, і вони шукають способи зменшити свою залежність від іноземних держав, значною мірою шляхом зменшення залежності від інших в управлінні та захисті своїх державних даних.

Від хмарного хаосу (і даних) до хмарного розуму

Оскільки все більше організацій зосереджуються на монетизації своїх даних для отримання прибутку, суверенні хмари стають невід’ємною частиною стратегії «розумної хмари». Вони дозволяють організаціям скористатися перевагами унікальних можливостей різних хмарних провайдерів, а також гарантують, що вони відповідають вимогам щодо захисту даних у межах національних кордонів і поза ними.

Завдяки розумному хмарному підходу компанії можуть грати тонкий танець між монетизацією даних і суверенітетом даних, щоб вони могли видобувати цінні дані та отримувати з них дохід, не зраджуючи довіри своїх клієнтів.

Рагу Рагурам є генеральним директором VMware.

DataDecisionMakers

Ласкаво просимо до спільноти VentureBeat!

DataDecisionMakers — це місце, де експерти, включно з технічними спеціалістами, які працюють з даними, можуть ділитися інформацією та інноваціями, пов’язаними з даними.

Якщо ви хочете прочитати про передові ідеї та актуальну інформацію, найкращі практики та майбутнє даних і технологій обробки даних, приєднуйтесь до нас у DataDecisionMakers.

Ви навіть можете подумати про те, щоб написати власну статтю!

Докладніше від DataDecisionMakers

Leave a Comment