Визначення, як це обчислити та інше

Компанії досягають успіху в першу чергу залежно від того, скільки грошей вони заробляють або їхній дохід. Але хоча будь-хто може приблизно зрозуміти дохід, що він означає та чому він важливий, дохід як показник бізнесу є дещо складнішим, особливо якщо порівнювати його з іншими показниками, як-от дохід.

Нижче наведено детальний розподіл доходу та способи розрахунку доходу за допомогою формули доходу.

пов’язані: Відстеження цих 6 Метрики Може збільшити ваші продажі

Пояснення доходу

Дохід – це гроші, які компанія отримує від своїх звичайних операцій, таких як валові продажі продукції та інші потоки доходу. Він розраховується шляхом перегляду середньої ціни продажу продукту та множення її на кількість проданих одиниць.

Наприклад, дохід автосалону – це загальна ціна продажу всіх автомобілів, які він продає за певний проміжок часу, як-от день, тиждень, місяць або квартал. Загальний дохід є «верхнім рядком» показника валового доходу в балансі або звіті про доходи компанії.

Хоча дохід є важливим показником, він відрізняється від інших ключових показників, таких як операційний дохід, валовий дохід і загальний прибуток. Чистий прибуток, наприклад, — це сума грошей, яку ви можете залишити або вважати прибутком від продажу товарів.

Види доходів

Ви можете розраховувати та аналізувати різні типи доходу для ваших бізнес-цілей або для розрахунку інших коефіцієнтів.

пов’язані: Як Прогноз Дохід і зростання

Як правило, корпоративний дохід поділяється відповідно до підрозділів або продуктів, які приносять цей дохід. Наприклад, якщо у вас є ресторан, ви можете розділити та проаналізувати свій дохід, розділивши ваші пропозиції на гарніри, основні страви та алкогольні напої.

Крім того, компанія може відрізнити дохід, проаналізувавши грошовий потік від матеріальних або нематеріальних продуктів або послуг. Матеріальні продукти – це продукти, які ви можете відчувати та фізично продавати клієнтам, тоді як нематеріальні продукти – це зазвичай послуги, такі як Інтернет та хмарні сервіси.

Ви можете далі розділити свій дохід на операційний дохід і неопераційний дохід. Операційний дохід — це будь-який дохід від основної діяльності компанії. Наприклад, якщо ви керуєте рестораном, ваш операційний дохід – це їжа та напої, які ви продаєте клієнтам.

Неопераційний дохід – це будь-який дохід із вторинних джерел доходу. Якщо ви керуєте рестораном, ваш неопераційний дохід може бути отриманий від продажу карток програми лояльності, подарункових карток або ресторанних товарів, як-от футболок і чашок.

Неопераційний дохід є критично важливим для врахування, оскільки він може бути непередбачуваним і одноразовим. Ви можете, наприклад, отримати гроші, вигравши судовий процес або продавши актив.

У будь-якому випадку важливо розділити свій дохід за джерелом і типом, щоб зрозуміти, звідки надходить більша частина ваших грошей, і приймати більш розумні бізнес-рішення.

Дохід проти доходу

Дохід відрізняється від доходу, хоча ці два поняття дуже схожі. За своєю суттю дохід — це всі гроші, які ви заробляєте на своїх продуктах і послугах.

Але дохід — це гроші, які ви «берете додому» або залишилися після вирахування необхідних витрат на виробництво цих продуктів і послуг.

Це включає вартість товарів та інші операційні витрати, які виключаються з вашого доходу. У цьому сенсі дохід ближче до вашого валового прибутку, ніж дохід сам по собі.

Приклад виручки

Ось приклад:

  • Скажімо, ви створюєте ювелірні вироби ручної роботи для свого інтернет-магазину або платформи на зразок Etsy.
  • Ви повинні витратити 100 доларів на матеріали для одного комплекту сережок.
  • Коли сережки будуть готові, ви зможете продати їх за 150 доларів. Якщо ви продасте пару сережок, ви отримаєте прибуток у 50 доларів.

У цьому сенсі ваш дохід становить 150 доларів, але дохід лише 50 доларів. Розуміння цих відмінностей може допомогти вам більш точно та відповідально ставитися до своїх фінансів.

Зауважте, що незважаючи на те, що дохід є життєво важливим для розрахунку, він повинен враховувати час або вартість праці, які не враховуються в зарплаті.

Знову ж таки, скажіть, що ви ведете власний бізнес і нікого не наймаєте. Хоча ви можете розрахувати дохід, віднімаючи свої матеріальні витрати, ви не зможете підрахувати вартість своєї праці, якщо не платите собі зарплату.

Чому і коли дохід важливий?

Дохід має важливе значення, оскільки він допомагає компанії зрозуміти, скільки грошей було залучено за останній квартал, місяць або період часу.

Підприємства не можуть приймати мудрі рішення щодо зарплати співробітникам, закупівлі продукції та інших витрат, не знаючи, скільки грошей надходить у їх скарбницю.

Дохід є основним показником доходу, оскільки він з’являється першим у будь-якому корпоративному звіті про доходи. Коли ви чуєте «зростання прибутку», ви можете перекласти це у своїй голові на «зростання доходу».

Він відрізняється від чистого доходу, який також називають показником прибутку. Дохід, як згадувалося вище, – це доходи компанії мінус витрати.

Порівняння цих двох цифр може допомогти компаніям зрозуміти, скільки грошей вони витратили, щоб отримати прибуток. Це один із головних принципів бухгалтерського обліку, яким слід керуватися у вашій бізнес-діяльності.

Хоча дохід є значним, його не можна і не слід розглядати окремо. Натомість вам слід розглядати дохід у поєднанні з іншими показниками, щоб ви могли зрозуміти загальний фінансовий стан свого бізнесу порівняно з іншими організаціями чи вашими бізнес-цілями.

Наприклад, якщо у вас високий дохід, наприклад 1 мільйон доларів на квартал, ви можете подумати, що заробляєте багато грошей.

Але якщо ви порівняєте свій дохід із чистим прибутком, який становить лише 20 000 доларів США на квартал, ви помітите, що ви не несете додому багато грошей порівняно з вашими витратами чи витратами на ведення бізнесу.

Озброївшись інформацією про дохід проти прибуткутоді ви можете приймати такі рішення, як:

  • Якимось чином зменшити свої витрати.
  • Пропонувати нові продукти або змінювати спосіб ціноутворення.

Дохід разом із нормою прибутку є невід’ємною частиною прогнозування, залучення коштів від інвесторів та обліку за принципом нарахування, які враховують фінансовий стан компанії.

Як компанії можуть збільшити дохід?

Компанії можуть збільшити доходи різними способами. Наприклад, компанія може спробувати скоротити свої операційні витрати, звільнивши працівників, знайшовши кращі домовленості про ланцюг постачання або оптимізувавши або спростивши виробничий процес, щоб зробити виробництво кожної бізнес-одиниці меншим.

пов’язані: Пошук нових способів отримання прибутку

Крім того, компанії можуть збільшити дохід за рахунок збільшення вартості кожної проданої одиниці. Вони можуть збільшити ціни на певну суму, щоб отримати більше грошей.

Ця тактика, хоч і ризикована, може бути успішною, якщо члени цільової аудиторії компанії з тих чи інших причин готові витрачати більше грошей на ті самі продукти.

Як розрахувати дохід

Ви повинні знати, як розрахувати дохід, щоб правильно його проаналізувати.

На щастя, ви можете використовувати просту формулу розрахунку доходу, щоб отримати цей показник, незалежно від того, скільки речей ви продали або скільки грошей ви заробили.

Зверніть увагу, що ця формула доходу є корисною та узагальненою, але сервісні компанії, виробничі компанії та інші корпорації можуть використовувати інші формули.

Відмінна основа формула доходу використовувати:

Чистий прибуток = (продана кількість X ціна одиниці) – знижки – надбавки – повернення

Ось більш детальна розбивка цієї формули: чистий дохід – це те, що ви намагаєтеся знайти.

Знижки – це будь-які знижені ціни, які ви повинні врахувати, наприклад, під час продажу продуктів зі знижкою.

Надбавки — це інші грошові виплати, які надаються клієнтам, наприклад кредит у магазині. Повернення – це віднімання від вашого доходу, оскільки ви повертаєте гроші клієнту.

Щоб завершити цю формулу, ви спочатку помножите продані одиниці на ціну за одиницю кожної одиниці. Скажімо, ви намагаєтеся знайти прибуток від продажу партії окулярів від вашого бізнесу.

Ви продаєте кожну склянку за 50 доларів, і загалом ви продаєте 75 склянок. Ви отримаєте дохід у розмірі 3750 доларів США.

Однак вам потрібно відняти будь-які знижки, надбавки або повернення, які могли вплинути на цей показник доходу.

Скажімо, один із ваших клієнтів повернув 10 склянок, тому що їм знадобилося менше. З цієї суми потрібно відняти 500 доларів США, у результаті чого вийде 3250 доларів США. Пам’ятайте, що це лише ваш дохід, а не дохід або прибуток.

По суті, ви завжди можете розрахувати дохід, підрахувавши, скільки грошей ви заробили, а потім віднявши будь-які витрати, знижки чи інші елементи, які можуть зменшити суму грошей, яку ви берете додому або кладете в банк.

Коли ви повинні розрахувати дохід?

Ви або ваш бухгалтер повинні розраховувати дохід наприкінці кожного кварталу як мінімум. Дохід є важливим елементом будь-якого балансу, який збирає важливі показники та показує вам фінансовий стан вашої компанії.

Однак ви можете розрахувати дохід, коли вам потрібно зрозуміти зв’язок між грошима, які ви приносите, і грошима, які ви витрачаєте, щоб отримати цей прибуток.

Розрахувати дохід коли ви хочете навчитися:

  • Чи потрібно вам підвищити ціни на ваші послуги чи продукти.
  • Чи варто вам зменшувати чи підвищувати зарплату чи звільняти людей.
  • Чи варто вам знижувати ціни на ваші продукти, щоб збільшити продажі.
  • Чи потрібно вам вживати інших, більш радикальних заходів для підвищення прибутковості вашої компанії.

Якщо у вас є бухгалтер, він може розраховувати дохід для вас автоматично або регулярно. Однак було б доцільно регулярно підраховувати дохід.

Оскільки він точний лише протягом короткого періоду, регулярне обчислення доходу може допомогти вам побачити, як розвивається ваша компанія, або побачити, як виглядає «хороший» дохід порівняно з «поганим».

Резюме

Дохід – це лише одна частина загального балансу компанії. Хоча це важливо, пам’ятайте, що слід бути обережним із розрахунком доходу окремо; натомість подумайте про його аналіз у поєднанні з іншими показниками, такими як дохід, валовий прибуток і витрати.

Ведення бізнесу та розуміння своїх фінансів — це процес, який постійно розвивається.

Шукаєте більше професійних статей про фінанси, подібних до цієї? Ознайомтеся з ресурсами Entrepreneur Money & Finance тут.

Leave a Comment