Власники будинків зіткнулися з підвищенням іпотечних платежів на 3000 фунтів стерлінгів

Згідно з дослідженням, мільйони власників будинків, які змінюють свої іпотечні кредити в наступному році, зіткнуться зі збільшенням виплат у середньому на 3000 фунтів стерлінгів на рік, яке попереджає, що 2023 рік принесе додаткові фінансові труднощі для позичальників.

У звіті дослідницького центру Resolution Foundation говориться, що два мільйони власників будинків, яким наступного року доведеться змінити свої іпотечні кредити, стикаються з найвищими процентними ставками з 2008 року. Середня виплата за фіксованою ставкою зросте з 750 фунтів стерлінгів на місяць до 1000 фунтів стерлінгів.

Економіка Великої Британії є однією з найбільш вразливих до високих процентних ставок, які безпосередньо впливають на вищі ставки по іпотеці. Згідно з даними Банку Англії, при базовій процентній ставці в 3,5 відсотка відсотки за середньою дворічною фіксованою іпотекою з співвідношенням кредиту до вартості 75 відсотків зросли до 5,9 відсотка.

Дворічні іпотечні ставки піднялися вище 6 відсотків після міні-бюджету у вересні та зросли з 1,5 відсотка рік тому. Близько мільйона домогосподарств, які користуються іпотечними кредитами з плаваючою процентною ставкою, постраждають від зростання процентних ставок, і інвестори очікують, що Банк Англії підвищить вартість позик вище 4 відсотків до весни.

Торстен Белл, виконавчий директор аналітичного центру, сказав, що мільйони власників будинків постраждають від «чотиризначного збільшення своїх іпотечних рахунків», поряд з очікуваним найгіршим річним падінням наявного доходу за всю історію, оскільки інфляція зменшує вартість доходів. Він додав, що «2023 рік має повернути двозначну інфляцію», але «здається, він стане роком бабака для багатьох сімей, чиї доходи, здається, впадуть так само, як і в 2022 році. Що стосується рівня життя, все буде стануть набагато гіршими у 2023 році, перш ніж вони почнуть покращуватися».

Окремі дані PwC показали, що майже дев’яти мільйонам британців знадобиться овердрафт, щоб покрити свої повсякденні витрати, і їм буде важко погасити непогашені кредити, класифікуючи їх як «фінансово крихкі».

Аналіз PwC і Totally Money показав, що споживачі брали дорожчі кредити, щоб покрити зростання вартості життя. Середньостатистична британська сім’я має незабезпечений борг у рекордні 16 200 фунтів стерлінгів, який може включати позики на автомобілі та кредитні картки, що становить понад 400 мільярдів фунтів стерлінгів незабезпеченого боргу в економіці.

Темпи зростання кредитування перевищили понад 1000 фунтів стерлінгів на домогосподарство у 2022 році, а борг подорожчав. У 2016 році середня сім’я мала борг у розмірі 10 000 фунтів стерлінгів, що було рекордом на той час.

«Недоступні позики та запозичення можуть завдати реальної шкоди окремим особам і суспільству, а вразливі споживачі можуть постраждати непропорційно», — сказала Ізабель Дженкінс, керівник відділу фінансових послуг PwC.


Leave a Comment