Власники вторинного житла в Корніші сплачуватимуть подвійний міський податок у новій пропозиції щодо збору коштів від іногородніх

Власники вторинного житла в Корніші збираються платити подвійний міський податок після пропозиції, згідно з якою місцева влада має право збирати більше грошей від іногородніх.

Наразі існує лазівка, яка дозволяє деяким власникам вторинного житла вимагати пільги для бізнесу та взагалі уникати сплати міського податку.

Але нова заявка також передбачає, що ради зможуть стягувати 100-відсоткову премію міського податку з мешканців, які залишають свою нерухомість порожньою на рік або більше.

За оцінками, у Корнуоллі є понад 13 000 об’єктів нерухомості, які класифікуються як вторинні будинки за системою міського оподаткування — одного з найвищих рівнів у країні.

Але обидві пропозиції були в принципі погоджені контрольним комітетом ради Корнуолла у вівторок, і тепер вони закликають лідера ради написати держсекретарю з проханням надати всім англійським місцевим органам влади можливість підняти міський податок на вторинні будинки навіть до в три рази більше звичайної норми.

Цей крок був зроблений після прохання Джуліана Германа, незалежного радника та колишнього лідера ради Корнуолла, який хоче привести Англію у відповідність до Уельсу.

Цього року уряд Уельсу запровадив закон, який дозволяє місцевій владі встановлювати податкові надбавки до 300 відсотків на вторинні будинки та нерухомість, яка давно пустує.

Минулого тижня було оголошено, що графство Гвінед, район Уельсу, який широко відомий своєю високою кількістю туристів, збирається значно збільшити податкові рахунки для місцевих зборів для людей, які не є постійними мешканцями.

Власникам нерухомості повідомили, що їм доведеться сплачувати 250 відсотків свого міського податку, оскільки місцева рада запроваджує 150-відсоткове підвищення на додаток до повного міського податку в рамках обмеження вторинного житла в одному з наймальовничіших районів Британії.

Завдяки цій зміні Гвінед стане одним із перших валлійських округів, які запровадять нові органи податкової ради.

Джерман сказав The Times: «Якщо уряд Вестмінстера хоче передати муніципалітетам можливість підвищувати міський податок на вторинні будинки, то навіщо обмежувати його на рівні 100 відсотків; чому б не довірити місцевій владі вирішити, що є правильним для них, будь то 150 відсотків чи 400 відсотків?»

Нові пропозиції підлягають королівському схваленню урядового законопроекту про підвищення рівня та відновлення.

Законопроект надає місцевій владі повноваження подвоїти міський податок на вторинне житло, і очікується, що він буде прийнятий вчасно, щоб застосовувати його з квітня 2024 року.

Згідно з додатковими змінами, спрямованими на ліквідацію лазівки, яка дозволяла деяким власникам другого житла уникати сплати податку, які набудуть чинності в квітні 2023 року, власники другого житла повинні будуть надати вагомі докази того, що їхнє майно здається відпочиваючим, щоб мати право на ведення бізнесу. ставки.

Однак, якщо власник нерухомості може довести, що його нерухомість була здана в оренду принаймні на 70 днів на рік і її оціночна вартість менше 12 000 фунтів стерлінгів, тоді він все ще може претендувати на пільгу з тарифів для бізнесу та уникнути сплати міського податку.

Коли законопроект буде прийнято, очікується, що багато рад скористаються новою можливістю оподаткування.

Наприклад, рада округу Північний Йоркшир, де найбільша концентрація вторинних будинків в Англії, стала першою англійською радою минулого місяця, яка прийняла рішення про подвоєння податкових рахунків на вторинні будинки.

Наразі Корнуолл може подвоїти міський податок лише на будинки, які були порожні протягом двох років або більше.

Він стягує 200-відсотковий податок з будинків, які залишаються порожніми понад п’ять років, і 300-відсотковий податок з будинків, які пустують більше десяти років.

У звіті комітету було оцінено, що подвоєння ставок міського податку на всі вторинні будинки може створити додаткові 27 мільйонів фунтів стерлінгів доходу для влади.

Згідно зі звітом, понад 13 000 об’єктів нерухомості в Корнуолі класифікуються як вторинні будинки в системі міського оподаткування — одному з найвищих рівнів у країні.

«Володіння вторинним будинком у Корнуоллі є значним і, як визнається, має негативний вплив на пропозицію будинків, доступних для задоволення місцевих потреб у житлі», — йдеться у звіті.

Згідно зі звітом, із 722 об’єктів нерухомості стягується 100-відсоткова премія за те, що вони залишаються порожніми більше двох років, що генерує 854 000 фунтів стерлінгів.

Статистика показує, що хоча в Корнуоллі проживає лише один відсоток населення Англії, станом на минулий рік тут було 17 відсотків вторинних будинків країни.

Знаменитий шеф-кухар Гордон Рамзі володіє трьома об’єктами нерухомості в Корнуоллі, хоча він не думає, що здаватиме їх в оренду, включаючи особняк вартістю 6 мільйонів фунтів стерлінгів у приморському селі Рок

Останніми роками місцеві жителі задавали питання про доступність. Ціни на житло в Корнуоллі є одними з найвищих у країні, що викликало обурення місцевих жителів, які кажуть, що не можуть дозволити собі житло там. Курорт Мегавіссі може похвалитися типовими цінами на нерухомість у 300 000 фунтів стерлінгів, що в 20 разів перевищує середню місцеву зарплату.

Багато відомих осіб також є власниками житла в окрузі, хоча вважається, що вони не здають свою нерухомість в оренду: жінка Джуді Денч володіє будинком поблизу Сент-Айвса, а знаменитий шеф-кухар Гордон Рамзі володіє трьома нерухомістю, включаючи особняк вартістю 6 мільйонів фунтів стерлінгів на рибальській території. село Рок.

Телеведучі Річард Мадлі та Джуді Фіннеган з 1998 року володіють Steward House у затоці Талланд, поблизу Полперро.

Ребекка Хемінгуей з музею народного мистецтва Фоуї сказала: «Немає жодної місцевої людини з краєвидом на море — можливо, жодної.

«Занадто пізно щось робити щодо ситуації з вторинним житлом — було б добре для громади, якби були більш доступні будинки.

«Зверху є жменька, але недостатньо».


Leave a Comment