Відтік понад півмільйона робочої сили “ставить під загрозу економіку Великобританії”

Відтік понад півмільйона людей із британської робочої сили після пандемії Covid ставить економіку під загрозу слабшого зростання та стабільно високої інфляції, попереджає Лордовський звіт.

Комітет Палати лордів з економічних питань заявив, що різке зростання економічної неактивності – коли дорослі працездатного віку не працюють і не шукають роботу – з початку надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я створює «серйозні проблеми» для економіки.

На тлі гострої нестачі персоналу по всій країні було сказано, що вихід на пенсію серед людей віком від 50 до 64 років був найбільшим фактором зростання економічної неактивності на 565 000 осіб з початку пандемії.

Зростання рівня захворюваності серед дорослих у працездатному віці, а також зміни в структурі міграції після Brexit і старіння населення Великобританії також були ключовими факторами зростання «відсутньої» робочої сили, йдеться у звіті.

Згідно зі звітом «Куди поділися всі працівники?», дефіцит робочої сили, посилений втратою цих людей з ринку праці, може зашкодити економічному зростанню в найближчій перспективі, а також зменшити податкові надходження, доступні для фінансування державних послуг.

Зазначається, що падіння пропозиції робочої сили також може посилити інфляційний тиск, оскільки роботодавці конкурують за меншу кількість робочої сили, підвищуючи зарплати. Інфляція сповільнилася з піку понад 11% у жовтні до 10,7% у листопаді, що все ще є одним із найвищих показників з початку 1980-х років. За останні місяці зростання середньої заробітної плати у Великій Британії зросло приблизно до 6%, хоча воно залишається значно нижчим за рівень інфляції.

Звіт опубліковано на тлі занепокоєння з приводу позиції Великобританії як єдиної країни в розвиненому світі, де очікується, що на початку 2023 року рівень зайнятості буде нижчим за рівень до пандемії.

Відображаючи ризики для економіки, канцлер Джеремі Хант використав осінню заяву минулого місяця, щоб розпочати перегляд участі робочої сили, який має завершитися на початку наступного року.

Економісти попереджають, що погіршення стану громадських послуг за останні роки та рекордні списки очікування NHS сприяють цій проблемі на тлі різкого зростання рівня тривалої хвороби.

Однак у доповіді Лорда йдеться про те, що рішення достроково вийти на пенсію серед людей віком від 50 до 64 років було ключовим фактором зростання економічної неактивності, причому багато хто з них, здавалося б, досить забезпечені. Хоча було сказано, що ця група ще може відчути повний вплив кризи вартості життя, яка може змусити більше людей повернутися до роботи, щоб покрити зростаючі витрати, вона припустила, що це малоймовірно для значної частини тих, хто залишив робочу силу в 2020 році. повернутися.

Окремі дані Управління національної статистики, опубліковані в понеділок, показують, що економічно неактивні люди у віці від 50 до 65 років, які розглядали можливість повернутися до роботи, зазвичай перебували в молодшій віковій групі.

Гроші також були важливою мотивацією, особливо для тих, хто з меншою ймовірністю зможе сплатити несподіваний, але необхідний рахунок, або для тих, хто виплачував позику чи іпотеку.

Лорд Бріджес з Хедлі, голова Комітету лордів з економічних питань, сказав: «Взяті разом, ці висновки, як і середина зими, похмурі. Зростання економічної пасивності ускладнює контроль над інфляцією, шкодить зростанню та створює тиск на і без того розвантажені державні фінанси.

«Ось чому так важливо, щоб уряд докладав більше зусиль, щоб зрозуміти причини зростання бездіяльності та чи ймовірно, що ця тенденція збережеться».


Leave a Comment