Вікно можливостей для стимулювання зростання Індії

Серед поточного уповільнення фінансування стартапів легко втратити з поля зору деякі світські тенденції, які створюють попутний вітер для нових індійських компаній. Індійська екосистема венчурного капіталу (VC) має значне зростання в цьому десятилітті, і венчурний борг відіграє важливу роль у забезпеченні цього зростання. Таким чином, важливо озброїти себе талантом і капіталом, щоб скористатися цим вікном можливостей, оскільки Індія рухається до економіки в 10 трильйонів доларів у наступні десять років.

За останні кілька років проникнення венчурного боргу значно зросло, особливо в компаніях на стадії зростання, і нерідко можна побачити, як 10-20% залучення капіталу покривається за рахунок венчурного боргу. Оскільки всесвіт компаній на стадії зростання зростає, ми бачимо, що вимоги та розміри інвестицій поступово зростають, і компанії, які минули серію B, тепер часто шукають венчурний борг у діапазоні від 10 до 20 мільйонів доларів США.

Важливо відзначити, що венчурний борг пропонується компаніям, які мають передбачувані бізнес-моделі, сильних інвесторів і шлях до прибутковості. Венчурний борг забезпечує вкрай необхідний капітал для зростання, який значною мірою не є розрідженим і дозволяє цим компаніям розвиватися з більшою ефективністю капіталу, тим самим підвищуючи рентабельність капіталу для всіх зацікавлених сторін.

Домашні фірми, такі як Trifecta Capital, зробили значний внесок у зростання класу активів і, разом з кількома іншими постачальниками венчурного боргу, вони профінансували сотні компаній за останні кілька років.

Після пандемії та значних змін у фіскальній та монетарній політиці світова економіка сповільнилася, що призвело до корекції публічних ринків акцій. Зараз ринки надають більше значення прибутковості порівняно з показниками зростання, які спонукали до збору коштів протягом останніх 24 місяців. Вплив цього ще більш відчутний у технологічних компаніях, особливо тому, що багато з них прагнули зростання за дуже високі витрати.

Поточні ринкові умови

Однак зі зміною настроїв оцінки значно скоригувалися, а загальна інвестиційна активність сповільнилася. Це призвело до так званої «зими фінансування» з середини 2022 року, особливо у венчурних інвестиціях на пізніх стадіях. Незважаючи на те, що активність угод зараз знову повільно набирає обертів, розміри раундів менші, оцінки нижчі, а час, потрібний для закриття раунду, довший, оскільки належна обачність стала значно більш комплексною.

Поточні ринкові умови ще більше спонукали засновників використовувати венчурний борг як альтернативне джерело капіталу. Кмітливі засновники зрозуміли, що акціонерне фінансування може бути дуже дорогим у такі часи, коли множники оцінки стискаються. Вони шукають венчурний борг, щоб оптимізувати структуру капіталу та знизити вартість капіталу. Таким чином, в екосистемі спостерігається значне зростання попиту на венчурні боргові зобов’язання, коли засновники збільшують свою капітальну базу боргами, щоб розширити свої злітно-посадкові смуги.

Очікується, що ця специфічна тенденція буде короткочасною, оскільки таке перехідне фінансування може бути пов’язане з ризиком, а венчурні боргові фонди можуть зменшити або навіть припинити участь у таких можливостях. Однак, якщо це вимога не просто для виживання, а для сприяння зростанню, ми бачимо привабливі можливості в компаніях, які добре капіталізовані та шукають додатковий капітал для масштабування своїх перевірених бізнес-моделей.

Прийняття венчурного боргу

Fintech, споживчі товари, B2B та agritech першими прийняли венчурний борг завдяки потребам у оборотному капіталі, балансі, капітальних витратах та запасах.

Нові сектори, такі як SaaS, IoT та електрична мобільність, також багатообіцяючі в тому, що вони можуть залучати венчурний борг у міру їхнього зростання.

У той час як SaaS-компанії підходять для венчурних боргів завдяки своїй передбачуваній моделі доходу, EV та IoT-компанії мають хороші можливості для використання венчурних боргів для фінансування деяких своїх вимог щодо капіталовкладень.

Венчурна заборгованість як продукт також досягла зрілості завдяки зростаючому прийняттю компаніями з різних секторів і етапів. Механізми венчурного боргового фінансування зараз дедалі більше налаштовуються та пристосовуються до різноманітних випадків використання, водночас узгоджуючи базові грошові потоки з вимогами погашення боргу.

Прогноз на 2023 рік

У 2023 році ми очікуємо, що активність на ранніх стадіях набирає обертів, оскільки є значна кількість сухого порошку, доступного з фондами венчурного капіталу на ранній стадії, і найкращі засновники використовуватимуть це вікно, щоб випередити своїх колег, які не можуть залучити капітал.

Інвестиційний імпульс на ранній стадії продовжуватиме формувати канал для майбутніх венчурних боргових відносин. Компанії, що розвиваються, і компанії на пізній стадії, ймовірно, зосередяться на своєму шляху до прибутковості або на зменшенні витрат, щоб розширити свої злітно-посадкові смуги.

Ймовірно, ми також побачимо консолідацію через злиття та поглинання, коли лідери категорій подвоїться, придбавши підприємства, які намагаються залучити капітал, але можуть доповнювати їхній поточний бізнес. Венчурні боргові зобов’язання вже стали привабливим механізмом фінансування таких придбань, і ми очікуємо більше таких можливостей фінансування придбань.

Венчурний борг став привабливим класом активів для інвесторів, оскільки він забезпечує чудову прибутковість з поправкою на ризик разом із регулярним прибутковим доходом, який розподіляється протягом усього терміну дії фонду, а не до кінця. Різні категорії інвесторів, включаючи банки, страхові компанії, корпоративні казначейства, сімейні офіси та заможні особи, почали інвестувати в цей клас активів. Ми очікуємо, що рівень процентних ставок, і, отже, ми також очікуємо значного зростання інвестиційної активності в міру подальшого розвитку цього ринку.

Серед постачальників капіталу існує широке визнання потенціалу зростання індійських стартапів, і венчурний борг став кращим способом інвестування, особливо серед інвесторів, які трохи більше не схильні до ризику, які віддають перевагу поєднанню високої прибутковості та захисту капіталу. Крім того, зростаюча хвиля приватного кредитування знайшла прихильність серед вітчизняних і глобальних інвесторів, а венчурний борг становить значну частку можливостей приватного кредитування в Індії.

Зважаючи на сприятливі тенденції щодо пропозиції та попиту на капітал, венчурний борг має хороші можливості для значного зростання протягом цього десятиліття, і ми очікуємо зростання майже в 5 разів порівняно з поточним рівнем до 2030 року. Це, ймовірно, відкриє значну цінність для засновників та інвесторів, а також послужить нації, підтримуючи високопродуктивні сектори та створення робочих місць на шляху зростання Індії до економіки в 10 трильйонів доларів.

(Відмова від відповідальності: погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору та не обов’язково відображають погляди YourStory.)