Вініта Балі про лідерство з емпатією та розбудову стратегії, орієнтованої на клієнта

«Зрештою, ми не роботи, наша робота вимірюється не тільки продуктивністю, але й стосунками, які ми формуємо, і тим, як ми змушуємо людей почуватися,» сказав Вініта БаліКолишній керуючий директор Britannia Industries.

Вініта говорила під час спілкування біля каміна з Прерна ДжунджунвалаЗасновник Creative Galileo, найбільшої в Індії платформи раннього навчання, на першому в історії виданні Саміт без стелі 2022. Завдяки програмі CXXO Kalaari Capital і YourStory, the Саміт без стелі 2022 спрямований на створення повноважної спільноти жінок-підприємців, виховання нових талантів і відзначення зусиль і досягнень жінок-підприємців і тих, хто веде зміни.

Від наймолодшого генерального директора Cadbury India до посади віце-президента та голови глобального бізнесу Coca-Cola, а також до посади директора компанії та генерального директора Britannia Industries, вражаюча кар’єра Вініти була сповнена нетрадиційних виборів. Найбільш відома своєю трансформацією бісквітної компанії, Вініта отримала ступінь бакалавра економіки в Університеті Делі та ступінь магістра менеджменту в Інституті вивчення менеджменту імені Джамналала Баджаджа, перш ніж прийти в корпоративний світ. Вона також отримала стипендію в Університеті штату Мічіган і стала стажисткою в штаб-квартирі ООН.

Сміливий шлях до успіху

Кар’єра Вініти не лише нетрадиційна, але й смілива й ризикована.

Вона очолювала відділ продажів і маркетингу Cabury’s у Південній Африці в 1993-94 роках, у період найглибшої трансформації в країні, і навіть працювала в раді директорів Cadbury Nigeria. «Мені пощастило мати батьків, які мене підбадьорювали. Коли виникла роль у Нігерії, я сказав про це своїм батькам, вони запитали мене, чи хочу я поїхати, і я відповів «так», а вони сказали, що добре, і це все,» вона згадала.

Її перехід від Coca-Cola до Britannia відбувся в той час, коли компанія переживала найважчий етап в історії, але вона вирішила піти менш протореним шляхом. «Я вибрав варіант Britannia, тому що я люблю входити в середовища чи установи, які потребують формування. В душі я той, хто любить розбирати речі, складати їх разом і трансформувати організацію,» поділилася вона.

Саме під керівництвом Vinita Britannia пережила найшвидше зростання в історії компанії. Вона змістила фокус компанії на сегментацію споживання, а не на сегментацію споживачів. «Ми повернулися до основ. Ви не можете мати бізнес без клієнтів. Якщо ви розумієте потреби своїх клієнтів і створюєте бізнес-модель, яка впорається з цим краще, ніж будь-хто інший, ви відчули смак успіху,» пояснила вона.

Лідер соціального впливу

Оскільки емпатія є основою її стилю керівництва, Вініта вірить у цінність своїх людей так само, як і своїх клієнтів. «Те, як ви ставитеся до людей, визначатиме культуру, яку ви створите; ти маєш бути іконоборцем,» вона сказала.

Віддача суспільству залишається для неї серцевиною, оскільки вона твердо вірить у цілісне мислення підприємця. Упродовж своєї професійної подорожі Вініта глибоко думала про те, як вона може зробити внесок у екосистему та відшкодувати її. Згадуючи своє перебування в Coca-Cola, вона сказала: «Ми запитали себе, скільки літрів води потрібно, щоб зробити літр кока-коли? І це поклало початок зусиллям багатьох компаній, що займаються виробництвом безалкогольних напоїв, звернути увагу на збір дощової води та повернути в екосистему більше води, ніж ми забираємо. Тільки тоді ми зможемо спробувати досягти рівноваги в нашому середовищі та суспільстві.»

У своїй пораді молодим підприємцям Вініта закликає їх починати свій шлях з думки про соціальні проблеми, які може вирішити їхній бізнес, оскільки кожен окремий бізнес працює в екосистемі суспільства, і неможливо відокремити їх.

Ламання гендерних стереотипів

Вініта вважає, що лише через триваючу дискусію про ґендер упередження повертаються.

Наводячи власний приклад, вона заявляє, що людину давно пора цінувати за щось, окрім її таланту та наміру. «Я там, де я є, тому що моя робота говорила сама за себе, а не тому, що я була жінкою, не тому, що я мала привілей, не тому, що я приїхала з Індії. Ми повинні зробити всі гендерні дебати якомога неактуальними,» стверджує вона.

Вініта підписалася, поділившись прекрасними словами Амелія Ерхарт, «Коли ти на висоті 30 000 футів у повітрі, ти бачиш лише горизонти, а не кордони,» цитата, якою вона продовжує жити.