Джек Дорсі застерігає від нападів на співробітників Twitter і виділяє 1 мільйон доларів на рік на Signal • TechCrunch

Засновник Twitter Джек Дорсі попередив про стан і перспективи соціальної мережі, заявивши, що вона не відповідає жодному зі стандартів, яких він сподівався досягти, і що переслідування її персоналу є недалекоглядним і небезпечним. Настав час рухатися далі, як він говорив раніше, і з цією метою він фінансує нові зусилля з «розвитку відкритого Інтернету», починаючи з 1 мільйона доларів на рік для Signal.

Почавши в ланцюжку Twitter, але швидко перейшовши до публікації в блозі («Я не хочу редагувати все на фрагменти по 280 символів», — написав він — тінь, яку він, мабуть, ніколи не очікував), Дорсі сказав, що сподівається побудувати Twitter відповідно до його бажання померли у 2020 році з появою неназваного інвестора-активіста.

«Я планував свій відхід у той момент, знаючи, що більше не підходжу для компанії», — написав він.

Він визнав, що принципи, на яких він сподівався побудувати — стійкість до корпоративного та державного контролю, без винятків контрольований користувачами вміст і алгоритмічна модерація — відсутні ні в сучасному Twitter, ні в тому, який він очолив.

Незважаючи на це, він написав, що, всупереч інсинуаціям, які супроводжують так звані файли Twitter, «не було ніяких злих намірів або прихованих планів, і всі діяли відповідно до найкращої інформації, яку ми мали на той момент».

Різні теми були дуже вибірковими щодо того, що вони показували та редагували, водночас визнаючи певних співробітників, зокрема колишнього керівника відділу довіри та безпеки Йоеля Рота, божевільними та орієнтованими на порядок денний. Повідомляється, що Рот особисто зазнав настільки серйозних переслідувань, що йому довелося тимчасово покинути свій дім. Загалом у опублікованому є небагато нового, крім кількох зручних цапів відпущення для уявних зловживань.

Про це Дорсі каже:

Що стосується файлів, я б хотів, щоб вони були оприлюднені у стилі Wikileaks, з багатьма іншими очима та інтерпретаціями. І разом з цим зобов’язання щодо прозорості для теперішніх і майбутніх дій. Я сподіваюся, що все це станеться. Нема чого приховувати… лише багато чому можна навчитися. Нинішні напади на моїх колишніх колег можуть бути небезпечними і нічого не вирішують. Якщо ви хочете звинуватити, спрямуйте це на мене та мої дії чи їх відсутність.

Будь обережним, чого хочеш, Джеку.

Самі бесіди, як я писав минулого тижня, насправді являють собою дуже цікавий погляд на труднощі модерування за безпрецедентних обставин. Відверта та відкрита дискусія про те, як інтерпретувати правило або які дії вони повинні чи не повинні вживати, є саме тим, на що можна сподіватися, що відбувається за лаштунками такого процесу. Звинувачення в упередженості мають невелику або взагалі не мають документальної ваги, крім того, що надає ретельно підібрана презентація, відкрито спрямована на просування цієї розповіді.

Що стосується фактичних рішень, то Дорсі, звичайно, наполегливо працює (або принаймні присутній) у Bluesky, але він називає Mastodon і Matrix як інші варті уваги шляхи розвитку:

Їх буде ще багато. У когось буде шанс стати таким стандартом, як HTTP або SMTP. Мова йде не про «децентралізований Twitter». Це цілеспрямований і невідкладний поштовх до базового базового технологічного стандарту, щоб зробити соціальні мережі рідною частиною Інтернету.

Він оголосив, що почне з фінансування Signal (безумовно стійкого до урядів) у розмірі 1 мільйона доларів на рік. Він сказав, що очікуються додаткові гранти, і запросив рекомендації. І, на щастя, оскільки те, що здавалося його особистою електронною поштою, було ненавмисно опубліковано Меттом Тайббі в першій темі файлів Twitter, кожен повинен мати можливість зв’язатися.

Leave a Comment