Для вирішення економічної кризи потрібна нова грошова система

Нова книга підприємця та економіста Роя Себага «Природний порядок грошей» спонукає читача переосмислити те, чого його навчили про те, що таке економіка та як вона функціонує.

Тут Себаг пояснює, як поточна економічна криза глибоко вкорінена в несправній монетарній системі.

Згідно зі статтею, опублікованою минулого року на веб-сайті парламенту Великої Британії, політика стає все більш поляризованою в усьому світі.

Схоже, що громадяни все більше приєднуються до конкретних соціальних проблем і голосують відповідно.

Іншими словами, досить рідко можна знайти проблему, яка виходить за рамки політичного чи соціально-економічного розколу. Brexit, Covid-19 та імміграція – це лише кілька прикладів проблем, які, здається, поляризують наше суспільство гострими позиціями та розбіжностями.

Але є одне питання, де згода однакова: здоров’я нашої економіки.

У 1992 році Джеймс Карвілл, стратег кампанії Клінтона, придумав фразу: «Це економіка, дурню». Ця ідіома виражає той факт, що більшість членів суспільства можуть чітко відчувати, коли економіка працює погано.

У країнах G7 ми спостерігаємо рекордну інфляцію та значне зростання вартості життя. Енергетичні ринки стали невпорядкованими та нестабільними. Ринки активів, які зараз стикаються з підвищенням процентних ставок, падають у ціні, оскільки як акції, так і активи з фіксованим доходом переживають один із найгірших років за останні десятиліття.

Ціни на житло зараз, здається, слідують, іпотечний кредитор Halifax нещодавно повідомив, що ціни на житло впали на 2,3 відсотка в листопаді, що стало найбільшим показником за останні 14 років.

Окрім цих показників, існує загальне відчуття песимізму щодо економічних умов, яке пронизало все суспільство.

Я вважаю, що найважливішим питанням, яке зараз турбує людей, є таке: що не так з нашою економікою?

У своїй новій книзі я спробував відповісти на це питання. Назва книги «Природний порядок грошей» дає підказку.

У сукупності наші економічні системи втратили прив’язку до природного порядку. Наші уявлення про процвітання стали ефемерними і не враховують відчутні результати людської співпраці.

Як наслідок, наші лідери проводять політику, спрямовану на ідею процвітання, яка сама по собі не перетворюється на щось відчутне, таке як їжа, енергія та основні матеріали. У цій економіці ми маємо надлишок ідей, технологій і послуг, але брак основних товарів.

Якщо ми хочемо знову закріпити наші економічні системи та зробити відчутне процвітання нашою дороговказною зіркою, ми повинні спочатку визнати важливість «реальної економіки».

Це той сегмент нашої економіки, який спільно виробляє плоди землі. Їжа, паливо та базові елементи, які в першу чергу роблять можливим будь-яку співпрацю.

Але для цього потрібно, щоб суспільство визнало шляхетність праці фермерів, бурильників і шахтарів. Іншими словами, ці дії та їхній суспільний внесок мають бути належним чином оцінені та винагороджені.

У своїй книзі я стверджую, що всі ці питання та можливі рішення залежать від ролі самих грошей в економічній системі.

Ми повинні пам’ятати, що таке гроші і як вони сприяють стабільній економічній співпраці.

Як тільки ми зрозуміємо гроші та відновимо наше їх розуміння, ми зможемо правильно діагностувати проблеми в нашій поточній грошовій системі, міркувати про негативні зовнішні ефекти, пов’язані з цими системами, і визначити, як ці проблеми можна вирішити раз і назавжди.

Зрештою, моє власне дослідження в книзі веде до визнання того, що гроші самі по собі мають бути «природними».

Природні гроші забезпечують прив’язку до природного світу, який, у свою чергу, достатньо вимірює та винагороджує реальну економіку. Він вимірює та винагороджує їжу, паливо та основні матеріали чимось подібним до їжі, палива та основних матеріалів.

Це дозволяє реальній економіці будувати розумні плани на майбутнє, інвестувати реальний капітал у продуктивні підприємства та отримувати справедливу винагороду за свою продукцію.

Натуральні гроші мають ще одну перевагу. Він стримує інфляцію, оскільки не залежить від коливань емітованих центральним банком фіатних валют, які сьогодні є переважаючою формою грошей, що використовується в економіках G7.

Природні гроші використовувалися як форма валюти протягом тисяч років. Дійсно, слова «фунт» або «стерлінг» стосуються ваги металу, срібла чи золота. Ця довга історія та широке визнання відображають невід’ємний рівень довіри та об’єктивної надійності, яких не мають бумажні гроші.

Природні гроші не піддаються такому ж політичному тиску та маніпуляціям, як платні гроші. Уряди можуть і маніпулюють пропозицією бумажних грошей для досягнення власних політичних цілей, але вони не можуть робити те саме з природними грошима.

Однак це не означає, що уряди можуть втратити свою владу. Навпаки, роль уряду та держави зміцнюється завдяки чесному, прозорому та підзвітному використанню грошей.

Наша економіка хвора і потребує лікування. Натуральні гроші – це ліки. Якщо наші політичні лідери оцінять цей факт, вони працюватимуть над виправленням наших грошових систем і, у свою чергу, сприятимуть відчутному економічному процвітанню.

Природний порядок грошей Роя Себага (видавництво Goldmoney) доступний на Amazon і в усіх хороших книжкових магазинах за ціною £11,99 у твердій обкладинці. Для отримання додаткової інформації відвідайте www.naturalorderofmoney.com. Ви можете дізнатися більше про теорію природних грошей Роя Себага в ексклюзивному інтерв’ю тут


Leave a Comment