Дохід Agrochem зросте на 15-17% у 23 фінансовому році: звіт

Відповідно до звіту, агрохімічні гравці, ймовірно, свідчать про зростання доходів на 15-17% у поточному фінансовому році, в основному завдяки сильному глобальному та внутрішньому попиту.

Очікується, що дохід зросте на 10-12% у 2023-24 фінансовому році, оскільки Індія продовжує отримувати вигоду від стратегії глобальних гравців «Китай+1» і ключових молекул, які припиняють патентувати, йдеться у звіті Crisil Ratings, опублікованому в понеділок.

Вищий операційний леверидж допоможе підтримувати операційну маржу на рівні 15-16% у поточному фінансовому та 24 фінансовому роках, незважаючи на те, що ціни на ресурси залишаються високими.

Згідно зі звітом, капітальні витрати залишаться на тому ж рівні, що й у минулому, але подовження циклу оборотного капіталу призведе до збільшення запозичень.

«Очікується, що дохід від експорту зросте на 18-20% у поточному фінансовому році, причому долар США зріс на 9%, а обсяг зростає, оскільки глобальні гравці продовжують зменшувати ризик своєї залежності від Китаю.

«У наступному фінансовому році експорт, імовірно, зросте на 12-14%, оскільки гравці продовжуватимуть капіталовкладення, орієнтуючись на молекули вартістю 4 мільярди доларів, які протягом наступних двох років не будуть патентовані. У результаті експорт залишатиметься основним внеском у звітність агрохімічного сектора. на 53% від загального доходу», – сказав директор Crisil Ratings Пунам Упадхяй.

Водночас очікується, що внутрішній сегмент зросте на 12-14% у поточному фінансовому році завдяки майже нормальному мусону, вищим обсягам реалізації та покращенню настроїв у фермерських господарствах, йдеться у звіті Crisil.

Якщо звичайний мусон триватиме, а уряд зосередиться на підвищенні доходів фермерських господарств, то в наступному фінансовому році внутрішній сегмент зросте на 10-12%, додає він.

Ціни на сирий і жовтий фосфор, ключову сировину, підскочили на 40-45% і 18-22% відповідно у другій половині минулого фінансового року.

Збереження високих цін, незважаючи на деяку помірність останнім часом, призведе до зниження валової рентабельності на 90-110 базисних пунктів.

Однак вищий операційний леверидж, отриманий завдяки кращому поглинанню витрат, забезпечить збереження загальної операційної маржі на рівні 15-16% у поточному фінансовому році, лише трохи нижчому порівняно з 2022 фінансовим роком.

Очікується, що маржа стабілізується на аналогічному рівні наступного фінансового року, йдеться у звіті.

«Агрохімічні гравці залишаться в основному «стабільними». Стабільна генерація грошових коштів обмежить залежність від зовнішнього боргу, навіть якщо інтенсивність капіталовкладень залишається високою на рівні 6000-6500 рупій протягом кожного з наступних двох фінансових періодів.

«Однак збільшення частки експорту в основному до країн латиноамериканського регіону, які вимагають довших кредитних періодів, призведе до збільшення запозичень оборотного капіталу. Тим не менш, добре підтримані баланси разом із вищими грошовими нарахуваннями допоможуть показникам боргу підтримуватися на комфортному рівні. “, – сказав заступник директора Crisil Ratings Шоунак Чакраварті.