Економічна активність залишається високою, але зовнішній сектор гальмує зростання: директор RBI

Керівник Резервного банку Шактіканта Дас у середу заявив, що базова економічна активність в Індії продовжує бути високою, але зовнішні фактори завдадуть певної «проломи» економіці.

Виступаючи на саміті BFSI Insight Summit 2022, організованому Бізнес СтандартДас сказав, що RBI відстежує 70 індикаторів, що швидко змінюються, і більшість із них знаходяться в «зеленій скриньці».

За його словами, виклики лежать у зовнішньому секторі, зануреному в страх перед рецесією або чітким уявленням про уповільнення зростання в значній частині світу, додавши, що вплив зовнішнього попиту «вдарить» економіку.

Раніше цього місяця RBI переглянув свою оцінку зростання на 23 фінансовий рік до 6,8% з попередніх 7%.

Індійський фінансовий сектор залишається стійким і знаходиться в набагато кращому становищі, сказав Дас, додавши, що за це досягнення заслуговують як регулятори, так і гравці фінансового сектора.

Грошово-кредитна політика й надалі ґрунтуватиметься на внутрішніх факторах щодо інфляції та зростання, сказав Дас, визнаючи, що вона також враховує інші фактори, такі як дії ФРС США.

Щодо інфляції, то Дас сказав, що між урядом і центральним банком існує «дуже скоординований підхід» для приборкання стрімкого зростання.

Немає великого розриву між зростанням депозитів і кредитів в абсолютному вираженні, і базові ефекти роблять два числа зростання виглядають розбіжними, сказав керуючий RBI.

За рік до 2 грудня 2022 р. зростання кредиту в абсолютних цифрах становило 19 лакхів рупій, тоді як зростання депозитів становило 17,5 лакхів рупій, сказав Дас, додавши, що зростання кредиту було низьким за останні два роки, поки депозит зростання було відносно високим навіть у роки Covid.