Засновники стартапів, ось як ви отримаєте свою першу зустріч з інвесторами • TechCrunch

Якщо ви читали будь-що про презентацію вашої компанії, ви, мабуть, натрапляли на пораду про те, що вам потрібне тепле знайомство з інвестором. Без сумніву, добре, дружнє знайомство — в ідеалі від засновника, в якого вони вже інвестували — це найкращий спосіб потрапити на радар інвестора. Але якщо ви не відвідуєте регулярно барбекю в особняках венчурних капіталістів Сонома, не хвилюйтеся — доступ — не єдиний спосіб заробити гроші.

Теплі знайомства

«Тепле знайомство» — це те, що зроблено кимось, кого VC добре знає, кимось відповідним. Наприклад, венчурний капіталіст може досить добре знати шкільного вчителя своїх дітей, але у шкільного вчителя може бути недостатньо досвіду стартапу чи інвестування.

Це менш теплий вступ, ніж той, який зробив засновник стартапу, в який інвестував венчурний капітал. Навіть краще, ніж це, є представлення від засновника, який уже заробив інвестору багато грошей завдяки попередньому виходу. Мені не потрібно пояснювати, як це працює; якщо ви особисто знаєте інвесторів, заплануйте випити кави та порозумійтеся. Для цього вам не потрібен вступ. Якщо ви знаєте інших успішних засновників стартапів, поговоріть з ними — вони зроблять презентацію, якщо вірять у ваше бачення.

Якщо ви не циркулюєте в екосистемі стартапів протягом тривалого часу, швидше за все, ваш список друзів-засновників або друзів-інвесторів досить короткий. Тепер, можливо, вам доведеться трохи попрацювати.

Ідея вступу стосується мережі: вона працює як система фільтрації. Будь-який засновник направлятиме, можливо, одну або дві угоди на місяць інвесторам; вони йдуть у верхній частині списку, особливо якщо вступ додає певний контекст щодо міцності зв’язку. «Я працював з ними протягом 15 років у трьох компаніях, і я інвестував власні гроші в цю компанію на стадії ангела» краще, ніж «Я зустрів їх одного разу на вечірці».

Звичайно, проблема полягає в тому, що мережі можуть бути непрозорими. Можливо, ваш старий друг, з яким ви працювали в Google, є другом дитинства відомого венчурного капіталіста? Можливо, ваш колишній начальник заснував компанію, залучив гроші від когось, що має відношення до вашої компанії, і хотів би зробити презентацію?

Шахтуйте свої зв’язки в LinkedIn

LinkedIn є ідеальним інструментом для проведення такого типу досліджень. Складіть довгий список інвесторів, з якими ви, можливо, захочете поговорити: настав час дослідити LinkedIn.

Leave a Comment