За допомогою своєї платформи Wenergie хоче зробити альтернативну енергетику постійною частиною Індії

Боротьба зі зміною клімату – вимога часу. Ключовою частиною цієї головоломки є пошук рішення енергетичної кризи, що наростає.

У Акшая Харікумара ідея створити компанію в сфері чистих технологій виникла не відразу. Він почав займатися електронною комерцією у 2013 році у Flipkart, а в 2017 році став співзасновником компанії Airize Solutions, яка займається розробкою сонячних батарей на даху, а в 2018 році покинув компанію.

Почавши новий шлях у 2018 році, Wenergy це компанія, яка прагне зробити сонячну енергію надійним джерелом енергії 24×7. Зберігаючи ощадливість лише з приблизно 8 членами, його рішення привернули увагу найбільшої енергетичної компанії Shell, яка включила її до програми Shell India E4, інвестувавши 20 000 доларів США в компанію з Бенгалуру.

«Як молода команда, ми прагнули створити стартап, який міг би використати наш практичний досвід у певній галузі та випробувати наші знання та навички вогнем», — сказав Акшай.

За даними Invest India, у порівнянні з іншими країнами світу Індія посідає четверте місце за потужністю відновлюваної енергії та четверте за потужністю вітрової та сонячної енергії. Індія досягла 166 ГВт потужностей відновлюваної енергії до жовтня 2022 року, що трохи перевищує 40% загальної встановленої потужності. Є кілька гравців, які хочуть використати цей імпульс у країні, включно з бенгальською Wenergie.

«Ми — молода, динамічна команда, яка має досвід роботи в технологіях і має завдання забезпечити домогосподарствам надійною та доступною енергією, особливо через системи сонячної енергії…», — каже Акшай.

Ця спроба не позбавлена ​​труднощів. Найбільший з них полягає в спробі об’єднати різноманітні розподілені енергетичні ресурси на єдиній загальній платформі та змусити їх спілкуватися в режимі реального часу — все за допомогою єдиного протоколу зв’язку та стандарту.

Це все ще триває. «Проблема, яку ми намагаємося вирішити, полягає в тому, щоб розробити стандарт зв’язку та контролю, забезпечуючи при цьому гнучкість типу активів чистої енергії, а потім об’єднати їх на загальній платформі для оптимального спільного функціонування», — каже Акшай.

Економія енергії з Nucleus

Продукт Wenergie Nucleus — це шлюзовий пристрій, який об’єднує прив’язані до мережі сонячні фотоелектричні системи — пристрій, який перетворює сонячне світло в енергію — з будь-якими технологіями зберігання, щоб функціонувати як розумна мікромережа.

Завдяки цьому Nucleus усуває деякі основні проблеми з впровадженням сонячної енергії, як-от її переривчастий характер і постійну залежність від мережі. Це також гарантує, що сонячна PV доступна для використання протягом усього дня, навіть у періоди відсутності достатнього сонячного світла.

Wenergie стверджує, що за допомогою Nucleus виставкові зали та житлові приміщення можуть скоротити свої витрати на електроенергію на 80% і забезпечити 100% безперебійної роботи. Один з поширених випадків використання, коли це використовувалося, це оптимізація домашніх енергетичних систем.

«Ми створюємо для себе нішу, перш за все, зосереджуючись на домашньому та особистому споживанні енергії, тоді як більшість компаній з енергоменеджменту та пов’язаних з ним компаній зосереджені на промисловому та комерційному ринку», — каже Акшай.

Wenergie планує створювати продукти, які подолають прогалини в попиті та пропозиції чистої енергії. Наразі компанія розгорнула оплачуваних пілотів у 50 місцях для оптимізації домашніх енергосистем. Окрім цього, Wenergie планує розгорнути платформу для пілотів на ранній стадії з компанією, що заряджає електромобілі (EV), за кордоном.

Ось як працює Nucleus — коли мережа працює, а потреба в енергії низька, платформа дозволяє експортувати надлишок сонячної енергії в мережу. Однак, коли якість живлення падає, це дозволяє перемикати потік енергії, і ця надлишкова потужність використовується для зарядки акумуляторів. Це безпосередньо забезпечує збільшення часу безвідмовної роботи завдяки резервному живленню від батареї, грошову вигоду від оптимізації, а також покращує термін служби цих активів.

Крім того, створена відкрита платформа допомагає з усіма типами розподілених енергетичних ресурсів, які можна агрегувати без обмежень щодо виробника чи марки.

Ілюстрація кількох енергетичних активів, зібраних на інформаційній панелі Wenergie

Сфера використання відновлюваної енергії як альтернативи

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що Індія досягне нульового чистого викиду вуглецю до 2070 року та задовольнить 50% своїх потреб в електроенергії з відновлюваних джерел до 2030 року для боротьби зі зміною клімату, на COP 26.

За даними India Brand Equity Foundation (IBEF), за останні кілька років встановлені потужності з відновлюваних джерел електроенергії в Індії набрали темпів, опублікувавши сукупний річний темп зростання (CAGR) на 15,92% у період з 16 по 22 фінансові роки. Індія є ринком із швидким зростанням відновлюваної електроенергії, і очікується, що до 2026 року кількість нових потужностей подвоїться.

Цей звіт також виявив, що більше рупій. З 2014 року в сектор відновлюваної енергетики Індії було інвестовано 5,2 лакх крор (70 мільярдів доларів США).

«Ми будуємо для універсальної автоматизації чистої енергії, а не будуємо огороджений сад», — каже Акшай.