За словами виконавчого директора RBI, запуск цифрової рупії став історичною віхою

Назвавши запуск цифрової рупії історичною віхою, виконавчий директор RBI Аджай Кумар Чоудхарі в четвер сказав, що ця валюта значно підвищить операційну ефективність системи та сприятиме фінансовій доступності.

За даними трекера цифрової валюти центрального банку (CBDC), майже 105 країн, що становлять 95% світового ВВП, вжили заходів для впровадження цифрової валюти у свою екосистему.

Близько 50 країн перебувають на глибокій стадії розробки для запуску цифрової валюти, тоді як 10 країн повністю запустили цифрову валюту, сказав він на заході, організованому Торгово-промисловою палатою PHD (PHDCCI).

Цифрова рупія додасть стійкості, пов’язаної з інноваціями, у способі здійснення платежів, сказав він, додавши, що вона також сприятиме інноваціям у сфері транскордонних платежів.

CBDC надасть громадськості бажаний досвід, забезпечуючи захист споживачів, але уникаючи згубних соціальних та економічних наслідків, додав він.

RBI вже запустив цифрову валюту центрального банку CBDC-W і CBDC-R на пілотній основі для ринку Індії. CBDC-W і CBDC-R відносяться до оптової та роздрібної торгівлі відповідно.

Губернатор RBI Шактіканта Дас

Очікується, що цифрова валюта доповнить, а не замінить поточні форми валюти, і це забезпечить додатковий шлях для користувачів як платіжний інструмент.

Він заявив, що Резервний банк Індії вживатиме всіх заходів для того, щоб випуск CBDC відповідав вивіреному та нюансованому підходу з відповідними гарантіями для подолання будь-яких потенційних труднощів і ризиків, щоб побудувати систему, яка є інклюзивною, конкурентоспроможною та швидкою. до інновацій і технологічних змін.

Пояснюючи різницю між цифровою валютою та UPI, Чоудхарі сказав, що, як і фізична валюта, цифрова валюта, випущена центральним банком, є відповідальністю RBI, тоді як UPI є засобом платежу, а будь-яка транзакція через UPI є відповідальністю відповідного банку.