Збої в ланцюзі постачання призводять до падіння інвестицій

Згідно з опитуванням Банку Англії, компанії, які використовували резерви готівки для накопичення матеріалів, коли перебої з поставками були найгіршими, скорочують плани щодо інвестицій.

Зростання вартості кредитів також спонукає фірми зосереджуватися на скороченні існуючої заборгованості, а не на збільшення запозичень, за словами регіональних агентів Банку.

«Компанії призупинили або скоротили інвестиційні плани через слабкий попит, жорсткіші фінансові умови та невизначеність щодо перспектив», — йдеться в їх звіті.

Бізнес-брифінг: ранкові та полуденні оновлення фінансових та економічних новин від нашої нагородженої бізнес-команди. Реєстрація в один клік
Фірми побутового обслуговування постраждали найбільше після того, як попит висох на тлі зниження доходів домогосподарств через високу вартість життя.

«Кілька контактів сказали, що у них було менше доступних грошей для інвестицій, оскільки вони були змушені накопичувати запаси, щоб впоратися з перебоями в ланцюзі поставок», — сказав банк.

Дефіцит компонентів, таких як напівпровідники, які використовуються для виробництва автомобілів і смартфонів, спричинив збої, які збільшили витрати на виробництво товарів і послуг минулого року. Ситуація погіршилася через коронавірусні обмеження в Китаї в березні та квітні, які призупинили постачання з найбільшого у світі порту в Шанхаї. Російське вторгнення в Україну загострило проблему.

Однак, згідно з останніми опитуваннями менеджерів із закупівель, за останні місяці збої врегулювалися.

Банк має мережу з близько десятка регіональних представників, відомих як агенти, у Глазго, Манчестері та інших регіонах. Їхній звіт ґрунтується на інтерв’ю, проведеному з приблизно 700 підприємствами з середини жовтня до кінця листопада.

Банк зазначив, що для компаній, які позичали для інвестування, вищі витрати на фінансування таких запозичень збільшили невизначеність щодо їхніх інвестиційних планів через продовження періоду окупності проектів.

Проте зростання вартості енергії спонукало компанії інвестувати в підвищення ефективності своїх джерел живлення. Витрати для компаній залишалися високими, незважаючи на падіння цін на газ протягом досліджуваного періоду через падіння вартості фунта.

«Інфляція витрат на виробництво залишалася високою, оскільки падіння цін на деякі товари та витрати на фрахт було компенсовано вищими цінами на енергоносії та слабким фунтом. Рівень прибутку залишався низьким, оскільки підвищення цін компаній не встигало за зростанням витрат», – повідомили в банку.


Leave a Comment