Знавці діляться напрацюваннями, планами, порадами на новий рік

Bangalore K-Community, форум професіоналів з управління знаннями (KM) та організаційного навчання, нещодавно провела онлайн-зустріч на тему Стійкість і прогноз до 2023 року.

Веде доктор Моллі Чаудхурі, директор Інститут менеджменту імені Манела Шрініваса Наяка, він включав основну сесію, після якої відбулася панельна дискусія з п’ятьма спікерами. Як модератор, ось мої висновки з цієї широкомасштабної та інформативної дискусії.

Як медіа-партнер щорічника CII Глобальний саміт знань, подивитися YourStory’s висвітлення випусків за 2022, 2021, 2020 та 2019 роки. Ознайомтеся з нашими висновками з попередніх зустрічей Bangalore K-Community про перспективи кар’єри, цифрову перевагу, внутрішній брендинг, показники, приклади (HGS, Unisys) і роботу вдома .

Дивіться також наші профілі Найбільш інноваційне підприємство знань (MIKE) Лауреати премії: муніципалітет Дубая, EY, Tata Steel, Cognizant Technology Solutions, Afcons Infrastructure, Petroleum Development Oman, BINUS University (Індонезія) та Mobarakeh Steel Company (Іран).

Стійкість і знання

Сфера управління знаннями зосереджена на передовому досвіді та історіях успіху, але компанії також повинні вчитися на невдачах.

Основна доповідь на Як організації формують і вчаться на невдачах був представлений Сарою Тейт, співавтором Відновлювачі: від невдачі до повернення в бізнес і за його межами (перегляньте огляд моєї книги тут).

Сара, яка проживає в Лондоні, є колишнім генеральним директором TBWA London і співведучою подкасту «Rebuilders». Вона поділилася багатьма ідеями щодо важливості стійкості, щоб перетворити невдачі на повернення, а також інструментами та порадами для компаній, щоб відновити труднощі.

Хоча найкращі практики часто містяться в шаблонах і тематичних дослідженнях, важливо оновлювати їх за допомогою циклів «заморожування, розморожування, повторного заморожування» в умовах нових змін і невизначеності. Організаціям необхідно запам’ятовувати уроки з невдач у своїй «м’язовій пам’яті», – порадила Сара.

Підприємства повинні виділяти час, щоб поміркувати про невдачі, але багато хто не виділяє достатньо часу для «організаційного горя». Час, відведений на такі роздуми, залежить від розміру помилки та розміру організації, припустила вона.

2

Наприклад, втрата великого клієнта або пропуск важливої ​​мети може призвести до почуття розчарування. Слід ділитися почуттями та ставленням протягом достатнього періоду часу разом із уроками, щоб рухатися далі. Деякі компанії виділяють регулярний час для роздумів про недоліки та втрати, зауважує вона.

У деяких організаціях навіть є день невдач, сесії з вивчення невдач або деякий час на початку щотижневих зустрічей, щоб підвести підсумки таких проблем. (Див. мої рецензії на пов’язані книги Інше слово на “F”, Безладна середина, Хто і як помиляється, адаптуватися, і Вгору вниз.)

Таке ставлення до невдач і помилок вимагає смирення, терпіння і цікавості. Сара запропонувала низку рефлексивних і коригувальних інструментів, таких як використання розгалужених питань (щоб викликати оптимізм) і кореневих запитань (щоб надихати реалізму). Вона також пояснила свою творчу абревіатуру від CURIOUS, щоб сприяти відкритому навчанню та ненавчанню (див. малюнок нижче).

«Митці найкраще справляються з невизначеністю, — зауважує вона. Важливо знайти баланс між реалізмом і оптимізмом, особливо в нинішній час геополітичної невизначеності, економічних невдач і хвиль пандемії.

На жаль, людям важко бути тривожними та цікавими водночас або бути в змозі прийняти неминучість певної невдачі на інноваційному шляху. (Дивіться мої щорічні добірки цитат про уроки невдач за 2022, 2021 та 2020 роки.)

2

Фреймворк CURIOUS (джерело: Сара Тейт)

Досягнення КМ, плани та поради

У форматі «3+3+3» експерти КМ поділилися трьома ключовими розробками КМ у своїх організаціях у 2022 році, трьома планами на 2023 рік і трьома порадами для спільноти КМ.

Ідеями поділилися Манфред Борнеманн, президент консалтингової компанії Intangible Assets Consulting, Австрія; Вед Пракаш, CKO, Trianz; Ріту Гровер, директор KM, Khaitan & Co; Сандх’я Нагарадж, помічник генерального директора Sagility; і Панкадж Шарма; Спеціаліст з управління знаннями в Afcons Infrastructure.

Наприклад, у компаніях, які перебувають на стадії реструктуризації або злиття, спеціалісти в галузі знань реструктуризують КМ для кожної нової бізнес-одиниці та керують процесом переходу. Безсумнівно, КМ допоміг багатьом співробітникам подолати інформаційне перевантаження та допомогти зрозуміти сховища вмісту та канали.

Trianz продовжить проводити свої два щорічні фестивалі знань з інтервалом у шість місяців: Ліга знань (для сприяння споживанню знань) і Фестиваль знань (для визнання внесків у знання та учасників).

8

Щороку в листопаді Afcons проводить спеціальні табори для обміну знаннями (Knowvember) і грудень (Розчленувати). Кожен проект має трьох амбасадорів знань, а у 2023 році буде створено новий титул під назвою «Сенатор знань» для амбасадорів із 15-20-річним досвідом.

У секторі інфраструктури візити на об’єкти та фізичні взаємодії залишатимуться важливими для роботи з знаннями, оскільки вони допомагають у виявленні навичок проекту та в оцінці потреб у знаннях на об’єктах у різних країнах.

Експерти порадили іншим фахівцям з KM продемонструвати спонсорам чіткі переваги ROI та постійно спілкуватися з реальними кінцевими користувачами KM. Їхні відгуки, потреби та прагнення мають бути чітко зафіксовані та передані.

Виїзні шоу та інші заходи можуть допомогти створити видимість KM, а також періодичні дайджести знань і подкасти. Гейміфікація за допомогою викликів і нагород може покращити обмін знаннями.

Показники ініціатив ЗМ повинні виходити за рамки простого завантаження ресурсів знань. Корпоративні портали мають бути узгоджені та відповідати вимогам щодо технічного використання аналітичних інструментів прогнозування. Залучення спільноти через неформальні сесії «Обід і навчання» також допоможе вивчити індивідуальний досвід.

Важливо регулярно оскаржувати припущення щодо робочого процесу та організаційної культури. Слід проводити щорічні опитування для оцінки та уточнення кількісних і якісних впливів організаційних практик УЗ.

CII Global Knowledge Summit 2022

CII Global Knowledge Summit 2022

Попереду дорога

Доповідачі визнали, що в той час як різні сектори та контексти можуть ускладнити порівняння ініціатив у сфері управління знаннями в різних організаціях, ширше впровадження стандарту ISO 30401:2018 для управління знаннями може полегшити такі порівняння.

Потрібна більша співпраця між промисловістю та академічними колами для розробки курсів ЗМ та дослідницьких проектів. Спільноти КМ у приблизно двох десятках країн співпрацювали, щоб створити Глобальну мережу КМ (KMGN) для спільного навчання та загального розвитку дисципліни.

Gesellschaft für Wissensmanagement (Товариство КМ Австрії) та KMGN запустили опитування, щоб оцінити статус менеджерів знань у всьому світі. Опитування складається з трьох розділів: демографічні показники, роль ЗМ та перспективи навчання. Члени Bangalore K-Community погодилися просувати опитування у своїх мережах.

Загалом, зростаюча невизначеність у світі в поєднанні з появою корисних цифрових інструментів вимагають більшої спільної творчості та стійкості в роботі з знаннями.

На майбутніх сесіях К-спільноти в Бангалорі буде представлено більше тематичних досліджень КМ і новітніх технологій, а також питань для обговорення майбутнього Саміту глобальних знань CII 2023.