Зростання числа комп’ютерних професій у зв’язку з скороченням робочих місць у виробництві

Згідно з даними перепису, за останнє десятиліття кількість людей, які працюють у сфері програмування та комп’ютерних консультацій, зросла більш ніж на 250 000 осіб.

За даними Управління національної статистики (ONS), у 2021 році в галузі працювало на 274 000 осіб більше, ніж у 2011 році.

У той же час традиційні галузі, такі як виробництво, друк і тиражування, а також видавнича справа, зазнали повсюдного занепаду.

Ці дані свідчать про зрушення в бік цифровізації суспільства та зміни культурних норм, хоча ONS не уточнює причини зміни моделей роботи.

Зростання зайнятості в галузі програмування та комп’ютерних консультацій було особливо різким у таких областях, як Кембридж, де спостерігалося зростання на 90% до 5600 людей, які працюють у цьому секторі. Ця цифра означає, що майже 1 з 12 був зайнятий у галузі.

Але це був навіть не найбільший відсоток. У Вокінгемі був найвищий відсоток працівників у галузі – приблизно 1 з 9 працюючих. По всій Англії цей середній показник становив 3%.

Обчислювальна техніка навіть випередила фінанси як те, що ONS назвала «важливою сферою зайнятості» в Лондоні.

Лондон залишався першим місцем для бухгалтерських та юридичних послуг, але частка жителів, зайнятих у бухгалтерських та юридичних послугах, знизилася в столиці та дещо зросла по всій Англії.

У центральних районах столиці тепер також більший відсоток жителів, які працюють у сфері наукових досліджень і розробок.

Телекомунікаційні роботи перемістилися в північні міста, подалі від районів на півдні Англії.

Інші галузі зазнали змін по всій країні, оскільки змінилося суспільство та економіка.

Зростання онлайн-покупок призвело до збільшення кількості робочих місць для підтримки доставки, особливо в Східному та Західному Мідленді.

Кількість людей, які повідомили, що працюють на транспорті та складі, зросла приблизно на 17% в обох областях за десять років.

Подібним чином зараз на 13% більше працівників у кіно, телебаченні та музичному виробництві. За переписом 2021 року кількість зросла на 116 тис. осіб. Дані показали, що трохи менше половини людей, які працюють у цій галузі, проживають у Лондоні.

Дані були зібрані протягом тижня перепису, коли тих, хто на той час працював, запитували про їхню роботу.


Leave a Comment