Зусилля міністрів повернути гроші від шахрайства із ЗІЗ назвали «жалюгідними»

Міністрів звинуватили у «жалюгідній спробі» повернути гроші платників податків, витрачені на шахрайські контракти Covid, після того, як з’ясувалося, що наразі повернуто лише частину передбачуваної суми.

Близько 18 мільйонів фунтів стерлінгів було вилучено Департаментом охорони здоров’я та соціального забезпечення шляхом перевірки контрактів на засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), визначених як «високий ризик», і через «управління контрактами», повідомляє Guardian.

Уілл Куінс, міністр охорони здоров’я, заявив, що станом на 12 грудня цифра правильна, і підкреслив, що уряд працює над «запобіганням втрат». Однак сума повернутих грошей платників податків значно менша, ніж та, яка, як вважають, була втрачена через шахрайство з PPE.

Станом на січень 2022 року DHSC заявив, що витратив £12,6 млрд на ЗІЗ. За його оцінками, до 5% з них могли бути пов’язані з шахрайством або помилкою на суму 630 мільйонів фунтів стерлінгів.

Комітет з державних рахунків, який ретельно вивчає співвідношення ціна-якість державних витрат, також заявив, що запас товарів на суму 3,9 мільярда фунтів стерлінгів не потрібен. Він додав, що були суперечки з більш ніж 100 постачальниками щодо запасів на суму 2,7 мільярда фунтів стерлінгів – в основному через занепокоєння щодо якості наданих ЗІЗ.

Дейзі Купер, прес-секретар ліберал-демократів із питань охорони здоров’я, подала письмове запитання Квайнсу, у якому розкривалася сума, яку наразі повернули. Вона розкритикувала уряд за те, що він «розтратив» мільярди на даремні ЗІЗ, і стверджувала, що цифра в 18 мільйонів фунтів стерлінгів є «проклятим обвинуваченням» щодо рекорду консерваторів щодо «підступних контрактів Covid».

Купер сказав: «Ці жалюгідні спроби повернути втрачені гроші додають образи до шкоди. Міністри-консерватори повинні активізувати зусилля, щоб повернути гроші, витрачені на контракти Covid, роздані їхнім багатим друзям і донорам під час пандемії».

Відомо, що ліберал-демократи планують внести поправку до майбутнього законопроекту про закупівлі, який розглядатиметься у другому читанні 9 січня, щоб заборонити «VIP-смуги», через які контракти укладалися безпосередньо з деякими фірмами.

Купер сказав, що цей крок зупинить «це приголомшливе марнування державних грошей від повторення», запобігши наданню преференцій у процесах державних закупівель організаціям і особам, рекомендованим членами парламенту та колегами.

Використання VIP-смуги піддалося поновленій перевірці після того, як з’ясувалося, що Мішель Моне та її діти таємно отримали 29 мільйонів фунтів стерлінгів із прибутку компанії PPE Medpro, яка отримала великі державні контракти та була розміщена на VIP-смузі після вона рекомендувала це міністрам.

DHSC сказав: «Ми продовжуємо продавати, дарувати, перепрофілювати та переробляти надлишки ЗІЗ найбільш рентабельним способом, а також прагнемо відшкодувати витрати з постачальників, де це можливо, щоб забезпечити співвідношення ціни та якості для платників податків.

«Ми також досліджуємо інноваційні рішення для переробки надлишку ЗІЗ у матеріали або нові продукти, які мають подальше використання».

Департамент також повідомив, що запобіг шахрайству на 139 мільйонів фунтів стерлінгів завдяки введеним додатковим перевіркам.


Leave a Comment