Зірковий гравець НБА, який став інвестором Web3, має цю пораду для підприємців, які запускають стартап

Думки висловив Підприємець дописувачі свої.

Якщо ви читаєте це, то, швидше за все, ви погодитеся: розпочати бізнес Web3 викликає страх і заплутаність. Принаймні так я відчував, коли вперше почав фінансувати свій бізнес за допомогою рішень Web3 для краудфандингу на ранніх стадіях. Крива навчання здавалася майже недосяжною. Однак моя точка зору змінилася після спілкування з моїм другом Меттою Уорлд Піс — так, колишньою легендою «Лейкерс», яка привезла додому чемпіонство НБА в 2010 році. Він розповів мені, як його цільовий фонд венчурного капіталу Tru оцінює його портфельні інвестиції в 1 мільярд доларів.

«Є два типи засновників, — сказала мені Метта, — ті, які «мають досвід і освіту, а також є засновники, які є провидцями, які точно знають, де хочуть бути». Засновники, у яких він хоче інвестувати, каже він, йдуть на прорахований ризик. «Ви хочете крок за кроком, переконайтеся, що ви створюєте хороший продукт, протестуйте його, перш ніж витрачати занадто багато грошей на створення неправильної технологічної архітектури, і будьте обережні, щоб не розтратити свої інвестиційні гроші, тому що я бачив так багато людей так швидко втрачають стільки грошей».

Розрахований підхід більш ніж необхідний на сьогоднішньому нестабільному ринку. Незважаючи на нещодавню заяву про банкрутство криптовалютної біржі FTX, підприємці будують і впроваджують інновації в цьому секторі — а чому б і ні? Очікується, що глобальний ринок блокчейнів до 2026 року оцінюватиметься приблизно в 67 мільярдів доларів США згідно з останніми дослідженнями Корнельського університету. Незважаючи на падіння біткойна, загальна капіталізація криптовалютного ринку становить близько 900 мільярдів доларів, а сотні проектів Web3 залучили мільярди фінансування. Незважаючи на невизначені економічні часи, Метта все ще бачить можливості на цьому зростаючому ринку, що розвивається, і в результаті сьогодні він інвестує в проекти технології блокчейн.

Однак не всі сприймають це так — обсяг інвестицій венчурного капіталу впав удвічі. Ось чому багато підприємців звертаються до альтернативних варіантів фінансування на додаток до залучення венчурного капіталу.

1. Залучення коштів та пошук інвесторів

Ви коли-небудь інвестували в традиційний стартап чи навіть крипто-стартап? Інвестиції в нові криптовалютні проекти дуже доступні. Дехто може сказати, що занадто легко, тому ви повинні бути дуже обережними, використовуючи ці продукти. У цій галузі є багато нових шахрайських проектів, тому обов’язково проведіть власне дослідження, перш ніж втрачати гроші, намагаючись це зробити.

З іншого боку, збирати кошти для себе може бути легше за допомогою інструментів краудфандингу, ніж у традиційних фінансових умовах. «Використання інструментів краудфандингу — це новий спосіб збору грошей засновниками. Це привабливо для засновників, які не мають зв’язків з інвесторами, ангелами чи венчурними капіталістами», — пояснив Метта. У Кремнієвій долині, наприклад, залучення грошей із холодних електронних листів може бути складним завданням і часто потребує стосунків з інвестором, щоб отримати доступ до дверей. Якщо взяти до уваги перепони та перешкоди, які вам потрібно подолати, щоб зустрітися з інвесторами без попередньої мережі, на додаток до юридичної документації, яка входить до термінів, орієнтуватися у світі венчурного капіталу може бути дуже складно. Тому багато засновників шукають краудфандинг як альтернативу венчурному капіталу або на додаток до нього.

Metta World Peace розуміє, наскільки важливі краудсорсингові стартапи для майбутнього Web2, коли він входить у Web3. Після свого неофіційного виходу на пенсію в 2017 році Метта зосередився на підприємницькій і технологічній галузях, де він є інвестором, а також представником кількох стартапів і малих підприємств.

Наприклад, Orbiiit Technology — це компанія в інвестиційному портфелі Метти, де він був першим інвестором. Компанія запустила віртуальний конкурс під назвою «The Pitch», який офіційно розпочався наприкінці жовтня 2022 року та завершився 28 листопада 2022 року. Конкурс має на меті знайти наступного перспективного засновника стартапу-єдинорога. Метта бере участь у конкурсі як суддя стартапів.

Think Shark Tank — але онлайн. Стартапи змагаються, щоб виграти капітал і призи в натуральній формі, щоб допомогти їм розвивати свій бізнес без втрати капіталу. Метта судить змагання разом із засновником Orbiiit Надером Навабі. Разом вони оцінять 10 найкращих фіналістів, які будуть обрані шляхом публічного онлайн-голосування. Переможець, який займе перше місце, отримає 25 000 доларів готівкою та індивідуальну сесію наставництва Zoom з Меттою та інвестиційним комітетом.

Однак не кожен може зібрати кошти або взяти участь у “The Pitch”, тому що заощадження та інвестиції можуть бути правильним шляхом.

2. Заощадження та інвестування

Багато підприємців-початківців починають свою діяльність після заощаджень, інвестування, а потім починають, коли їх гніздо вже готове до вилуплення. Щоб досягти успіху, Метта каже, що «ви хочете отримати потік доходу якомога раніше». Стратегічне ставлення до обраної вами роботи чи побічної діяльності також може вивести вас на правильний шлях до досягнення ваших підприємницьких цілей.

«Припустімо, ви створюєте кавову компанію. Ідіть працювати в Starbucks, щоб вивчити їхні системи, щоб ви також могли заробити трохи грошей за допомогою денної роботи. Якщо ви хочете створити програму FinTech, влаштуйтеся на роботу в венчурний капітал, почніть у поштова кімната. Робіть усе можливе, щоб навчитися чомусь, що може суттєво вплинути на вашу власну компанію», – сказав він. «Робіть це, поки ви також поступово заощаджуєте гроші для самостійного фінансування свого бізнесу, тому що чим більше ви завантажуєте свою компанію, тим більше акцій ви можете зберегти та покращити свій бізнес», — продовжив він.

Щоб вижити, за словами Метти, вам завжди потрібні додаткові гроші. Продаж цифрових товарів є одним із способів заробити пасивний дохід для фінансування свого стартапу. Скажімо, наприклад, ви продаєте оригінальну інтелектуальну власність або отримуєте прибуток від вторинних продажів, купуючи дешево і продається високо. «Ви також можете заощадити на заробітній платі, виплачуючи своїм співробітникам акції, токени або навіть NFT на додаток до готівки». Нарешті, якщо ви використовуєте цифрові активи, ви можете використовувати свої гроші, заблокувавши їх на децентралізованих фінансових платформах, щоб отримати прибуток, але пам’ятайте, що будьте дуже обережні з вибраними платформами, оскільки цей варіант дуже ризикований.

3. Налагоджуйте зв’язки

«Налагодження зв’язків допомагає засновникам збирати гроші», — каже Метта. «Якщо у вас немає зв’язків, вам буде важко отримати потрібний стартовий капітал. Web3 дає можливість платформам децентралізувати спосіб збору грошей».

Ми живемо в дуже соціальному світі. Маючи стільки можливостей, можна легко налагодити правильні зв’язки, якщо залишатися активним і робити все можливе, щоб дізнатися більше. Найпоширеніший спосіб, за допомогою якого засновники збирають гроші, коли вони не мають зв’язків з інвесторами, — це залучення початкових інвесторів і радників, які мають. Наприклад, у такому острівному співтоваристві, як Силіконова долина, важливо не стільки про те, скільки людей ви знаєте, скільки більше про те, кого ви знаєте. Ви можете знати небагато людей, якщо ви знаєте правильних людей у ​​венчурному капіталі, ці стосунки можуть мати велике значення. Залучення радника, який може добре представити вас, є звичайним способом запланувати презентаційні зустрічі. Дайте раднику невеликий пакет акцій, і він працюватиме наполегливо та багато годин, щоб відкрити свою мережу, щоб допомогти забезпечити цінні презентаційні зустрічі.

Навіть якщо інвестор проходить, ви завжди можете запитати інвестора, чи не проти познайомити його з іншим другом-інвестором, який, на їхню думку, міг би краще підійти. Завжди досліджуйте портфель стартапів інвестора, щоб зрозуміти, що загальні теми, сектори та стадія інвестування вписуються в існуючий портфель цього інвестора та що спонукає їх інвестувати. Крім того, пам’ятайте, що діапазон вартості в доларах повинен бути в межах типового розміру чека, тому що якщо він виходить за межі типового діапазону, шанси, що вони пройдуть, вищі.

Ще рано. Хороші ідеї піднімаються на вершину. Якщо ви маєте на увазі інноваційні концепції, але не знаєте, як інтегрувати їх у традиційний ринок, можливо, настав час почати як підприємець. Хто знає, можливо, Metta World Peace інвестує у вашу компанію?

Leave a Comment