Канадський венчурний ринок має багато причин для захоплення

Венчурний ринок Канади не захищена від спаду світового ринку, але на відміну від США, де все здається дедалі похмурішим, цього року в екосистемі Канади є чимало яскравих плям.

Дані Канадської асоціації венчурного та приватного капіталу (CVCA) показали, що протягом третього кварталу цього року в країні було інвестовано 7,2 мільярда канадських доларів (5,28 мільярда доларів) у 520 угод. Це можна порівняти з 15 мільярдами канадських доларів, використаними через 786 угод у 2021 році (докладніше про минулий рік у Канаді тут). До третього кварталу канадський ринок уже перевищив показники 2020 року. Варто також зазначити, що, на відміну від США, четвертий квартал не є найповільнішим інвестиційним періодом кожного року в Канаді.

Багато останніх канадських венчурних інвестицій були зосереджені на ранніх стадіях. За даними PitchBook, цього року 88% відомих венчурних угод у Канаді були початковими або ранніми, порівняно з 67% у США.

Менеджер із досліджень і продуктів CVCA Девід Корнакі сказав, що, незважаючи на нижчі суми інвестицій, ніж минулого року, цього року було багато ознак того, що канадський венчурний ринок наближається до зрілості. По-перше, він вважає, що поширення початкових угод за кілька років створить гарний набір можливостей на пізнішому етапі в регіоні, з чим Канада має проблеми.

Leave a Comment