Коли варто створювати власну команду технологій електронної комерції для масштабування брендів D2C?

Для багатьох компаній електронної комерції перспектива створення власних команд із технологій електронної комерції може бути дуже привабливою. Технологія, якою ви володієте, є активом, і вартість цього активу може допомогти підвищити вашу оцінку. Але аргументи на користь володіння запатентованою технологією не обмежуються лише оцінками. Наявність спеціальної команди для електронної комерції залежить від багатьох факторів, як-от масштаб вашого бізнесу, капіталовкладення, плани розширення та багато іншого. Наявність внутрішньої команди – це важливе фінансове та операційне рішення, яке суттєво впливає на розвиток бізнесу.

Брендам потрібно проаналізувати два важливі аспекти, які допоможуть їм прийняти правильне рішення:

Критичність проблеми:

Компанії повинні визначити критичність проблеми та виключити можливість того, що її може поставити або вирішити сторонній постачальник. Тільки тоді її слід вирішувати внутрішньо. Якщо виробники технологій не в змозі вирішити конкретну проблему, то найлогічнішою відповіддю буде те, що її дуже складно вирішити, а не факт, що вони не зможуть її вирішити. У такі часи наявність внутрішньої команди може бути не найкращим рішенням.

Дохід:

Рішення щодо обороту доходу допоможе вам інвестувати в проблему. Внутрішня команда є необхідністю для великих брендів, які генерують 1000 крор рупій плюс дохід. До того часу керівник технологічного відділу та кілька партнерів за підтримки кількох партнерів і постачальників можуть вирішити 99 відсотків проблем.

Давайте копнемо глибше, щоб зрозуміти, що має враховувати компанія електронної комерції, перш ніж навіть вирішить рухатися цим шляхом.

01.Спрямованість засновника

Створення технологічної команди потребує цілеспрямованого підходу та глибоких знань про технології. Багато хто може сперечатися, що засновники можуть найняти технічного директора, щоб зробити те саме. Однак технічно грамотний засновник може сформувати компетентну внутрішню команду. Якщо засновник не відстає від технологічного ландшафту, що постійно змінюється, вам буде легше визначити технології, методи та платформи, які найкраще відповідають вашим потребам, і професійно використовувати їх для розробки свого продукту.

02. Зміна технологічних трендів

Ще один фактор, який слід враховувати перед тим, як будь-яка компанія електронної комерції вирішить створити свою команду (який також є фактором, який найбільше ігнорується), — це зміна технологічних тенденцій. Незалежно від того, яку технологію ви виберете для створення свого стека, через кілька років вона стане неактуальною. Досягнення ШІ, машинного навчання, робототехніки та інших технологій випередили темпи змін. Щоб йти в ногу з мінливими технологіями, які підштовхують інновації, компанії повинні бути готові використовувати найперспективніші варіанти. Тому розробка плану адаптації до таких змін потребує значних зусиль від технічної групи.

03.Комплексна техніка

Рівень складності технологій для електронної комерції величезний. За останні кілька років електронна комерція з декількома точками дотику стала мінімальним очікуванням від споживача, а клієнтський досвід, звичайно, є основним драйвером продажів. Наскрізний стек електронної комерції складається принаймні з 10 рухомих частин, які з’єднані між собою та повинні безперебійно працювати для будь-якого роздрібного бізнесу, що розвивається. Вибір предмета, яким ви хочете володіти, вимагає глибокого розуміння вторинних і третинних залежностей і технологій.

04. Конкурентна перевага

Кожен бізнес електронної комерції повинен знайти відповіді на деякі основні запитання, перш ніж навіть зареєструватися на цю подорож. До них відносяться «Чи дає їм володіння технологією якусь конкурентну перевагу?», «Чи є якісь проблеми, які ринок не вирішує за них», «Наскільки критична проблема для основного бізнесу?», «На якому етапі/доході має сенс володіти командою?». Тому що часто роздрібний бренд у кінцевому підсумку стає власником технологічної команди заради інвестиційного плану або як амбіції, а не як проблема, яку потрібно вирішити.

05.Вартість ресурсів

Сучасний ринок праці непередбачуваний. Отримати потрібні таланти й утримати їх — глобальна проблема, особливо коли йдеться про технології. За останні кілька років розміри посадових окладів зросли вдвічі. Із зростанням конкуренції залучення клієнтів стало складною та дорогою справою. Поля стають похмурими. Володіння технологічною командою протягом 3–5 років зробить маржу ще похмурішою.

06. Оптимізація та безпека

Останній шматок усієї технологічної головоломки полягає в тому, що створення стека не коштує багато, але коштує ціле стан на його підтримку. Якщо ви вирішите створити власний стек електронної комерції, оптимізація та загрози безпеці стануть вашою проблемою. І для цього потрібна ціла армія. Змусити його працювати зі сторонньою платформою знову є вашим завданням – будь то CRM, ERP або платформа автоматизації.

Зрештою, бренди повинні зосередитися на трьох важливих елементах – прибутковості, стійкості та тривалості бізнесу. Хоча важко сказати, коли переходити до внутрішньої розробки чи розробки на замовлення, одне можна сказати напевно – це вимагає глибших роздумів, ніж амбітні дискусії в залі засідань.

Дізнайтеся більше про те, як BetterCommerce допоміг брендам надати своїм клієнтам бездоганний досвід і досягти масштабу,