Коли емігранти втекли з Китаю, де пандемія COVID-19 не захворіла, цей розробник створив науково-фантастичну гру для NetEase • TechCrunch

З початку пандемії COVID-19 іноземці масово залишали Китай, щоб уникнути суворих обмежень країни «нульовий COVID», які майже три роки обмежували поїздки людей всередині країни та за кордон, поки нещодавно не почали пом’якшувати правила. Тож коли NetEase, друга за величиною ігрова компанія в Китаї, заявила, що студія під керівництвом експатів працює над грою в Шанхаї протягом останніх трьох років, я був дещо здивований.

Під керівництвом провідного продюсера Оскара Лопеса та креативного директора Єви Джобс минулої п’ятниці Miaozi запустив свою першу глобальну гру в Steam. Гра під назвою Cygnus Enterprise, за власними словами студії, є «міжжанровою однокористувацькою науково-фантастичною грою для ПК, у якій гравець керує форпостом на чужій планеті» та «чергує невелике місто управління та геймплей Action RPG».

І NetEase, і його конкурент Tencent приділяють більше уваги експансії за кордоном, оскільки регулятивні обмеження перешкоджають їхньому успіху всередині країни. Окрім придбання невеликих західних студій, два китайських титани залучали міжнародних талантів. Найприбутковіша студія Tencent TiMi розпочала свою роботу в Північній Америці на початку 2020 року, а її внутрішній конкурент (фірма відома тим, що заохочує внутрішню конкуренцію) Lightspeed цього року також відкрив магазин у Лос-Анджелесі. NetEase також відкрив свою першу американську студію в Остіні цього травня.

У той час як багатомісячний карантин у Шанхаї цієї весни змусив багатьох іноземців покинути Китай, міжнародні співробітники Miaozi залишилися на місці та виявили, що ситуація мало вплинула на їхню роботу.

«На щастя для нас, це спрацювало дуже добре», — сказав Лопес в інтерв’ю TechCrunch. «Ми не залишали Китай під час COVID. Китай був справді безпечним середовищем, і ми в основному зосередилися на нашому розвитку. У компанії та нашої команди була вся необхідна інфраструктура для розвитку з дому на випадок, якщо це знадобиться в якийсь момент».

«Ви можете розвиватися в будь-якій точці світу», — продовжив він. «Краще, якщо ви віч-на-віч, звичайно; завжди легше вступати в спілкування і вирішувати проблеми. Але правда така [the pandemic] не сильно на нас вплинуло».

Назва студії говорить про прихильність команди до Китаю. Miaozi — це скорочення від звуку котів, «мяу» та «baozi», типу м’якої, пухнастої булочки з начинкою, яка поширена в Китаї — дві речі, які обожнює команда з 50 співробітників.

«Внизу, біля офісу, є міні-маркет FamilyMart, і люди часто купують під час обіду ці баоцзи, і всі люблять ці баоцзи», — ніжно пояснив Джобс щоденну рутину, знайому тим, хто працював у Шанхаї. «Але вони також люблять котів. На вулиці багато вуличних котів, і люди гладять їх і годують їжею».

«Ми хотіли мати щось міжкультурне, що люблять усі, і щось, що зрозуміли б китайці та інші люди в команді», — додав Джобс.

Розробляючи гру, креативний директор шукав натхнення в китайській науковій фантастиці, яка, як правило, передає більш піднесене повідомлення, ніж її західні аналоги — уряд заохочує «позитивну енергію» в новинах, мистецтві та культурі, а не цинічні, негативні настрої в В останні роки.

«Нам вдалося створити науково-фантастичну гру, яка є водночас інноваційною та позитивною», — зазначив Джобс. «Науково-фантастичні IP-адреси зараз дуже, дуже зосереджені на негативі та небезпеці космосу або небезпеці інопланетних істот».

Далі вона згадала про вплив фільму «Блукаюча Земля», китайського науково-фантастичного фільму-блокбастера, заснованого на оповіданні Лю Цісіня, автора «Проблеми трьох тіл».

«Це насправді досить багато надихаючих маленьких деталей [we] міг взяти з. Наприклад, The Wandering Earth дійсно має весь цей дух співпраці та спільної роботи [to] подолати цю перешкоду… Навіть якщо вони з різних культур або різного походження, вони хочуть працювати разом для досягнення спільної мети».

Як і в багатьох інших галузях промисловості, розвиток ігрового сектору Китаю визначається іноземними інвестиціями та партнерством. Міжнародні ігрові видавці прагнули швидко зростаючого Інтернет-популяції Китаю, а китайські ігрові фірми прагнули вчитися у своїх більш відомих західних колег. Сама NetEase має довгу історію співпраці з іноземними видавцями — минулого місяця завершилася її 14-річна ліцензійна угода з Blizzard Activision на керування іграми останньої в Китаї.

Жорстока конкуренція на китайському ринку породила покоління інтернет-компаній, які наголошують на короткострокових прибутках, а не на довгострокових інноваціях. Це крихкий баланс. Лопес вважає, що його команда має високий ступінь творчої свободи, якщо певні очікування виправдовуються. «У нашій студії, де ми створюємо ігри, ми цілеспрямовані. Ми маємо намір створити гру в межах часу та бюджету. У цих кордонах наша свобода», – сказав він.

Leave a Comment