Куратори Serendipity Arts Festival визначають тенденції, виклики та можливості у світі мистецтва

Запущений у 2014 році, PhotoSparks є щотижневою функцією від Ваша історія, з фотографіями, які відзначають дух творчості та інновацій. У попередніх публікаціях 665 ми описували мистецький фестиваль, галерея мультфільмів. фестиваль світової музики, телеком експо, ярмарок проса, виставка зміни клімату, конференція дикої природи, фестиваль стартапів, дівалі ранголі, і джазовий фестиваль.

Повернувшись у повній фізичній славі після дворічної перерви в пандемії, the Фестиваль мистецтв Serendipity (SAF) в Гоа захоплює та надихає відвідувачів, водночас надаючи цінні можливості для художників. Дивіться Частину I, Частину II та Частину III мого репортажу, а також мою серію фото-есе з восьми частин у випуску 2019 року.

Тиранга

У цьому фоторепортажі ми представляємо більше творів мистецтва з місць проведення заходів по всьому місту, а також думки кураторів про тенденції, виклики та можливості в мистецькому ландшафті Індії.

На SAF 2022 також відбулася презентація книги Уявні світи: мистецтво, криза та глобальне майбутнє. Збірка текстів митців і практиків з усього світу пропонує творчий погляд на кризи та їхній вплив. Видання є результатом співпраці Serendipity Arts Foundation і Smart Museum of Art, Чикаго.

У секції були представлені мультимедійні роботи восьми художників із Франції, Terra Nullius/Нічия земля: розкопки із зображення 3.0. Групове шоу Десь Ethereal було представлено шість творів мистецтва NFT від міжнародних художників.

03

Інші вітрини включені Діалоги Чіліка Пінакі Ранджан Моханті (з озера Чіліка, Одіша), Земля хамелеонів фотограф Шрідхар Баласубраманіян (постановка драми) і Руміяна Ляльковий театр Ішара (музичні лялькові вистави, натхненні творами Румі).

Особливістю фестивалю, що заслуговує на похвалу, є його незмінна прихильність до функцій доступності для людей з особливими сенсорними потребами. Наприклад, до багатьох виставкових табличок було додано дескриптори шрифтом Брайля.

Цю ініціативу, разом із рядом інших заходів, курував Сіддхант Шах, засновник Access for ALL. Перегляньте наш попередній опис його роботи на Індійському ярмарку мистецтв тут.

08

Тенденції

Повторне відкриття та інновації — це дві різні тенденції, що виникають на індійській кулінарній сцені. Прахлад Суктханкар, куратор секції кулінарного мистецтва, пояснює в чаті с ВашаІсторія.

«Перевідкриття нашої спадщини включає пошук рецептів із племінних і віддалених сіл, заново відкриття втрачених місцевих інгредієнтів або введення унікальних страв у меню ресторанів, використовуючи ці знання», — пояснює він.

«Інновації з використанням місцевих місцевих інгредієнтів допомагають створювати оригінальні смаки, використовуючи поєднання традиційних і сучасних технологій приготування», – додає Прахлад.

4

Пандемія також вплинула на світ танцю. «З короткими інтервалами для виступу в Інтернеті — навіть до смішної хвилини-двох — навіть артисти, які не можуть витримати повноцінний виступ, відходили від технологічних інновацій і розумних розмов і ставали впливовими особами», — зауважує куратор танцю Гіта Чандран.

«Хоча під час пандемії це було захоплююче, ця тенденція зберігається і після пандемії. «Солодке, а не піт», здається, стало новою нормою, і це справді турбує класичного пуриста, як я», – нарікає вона.

Поведінка глядачів також вплинула. «Схеми живої аудиторії змінилися незгладимо. Сьогодні все менше людей отримують мотивацію повернутися в зал. Вони вважають за краще дивитися виступи онлайн, на дозвіллі та дивитися за бажанням», — пояснює Гіта.

5

«Це, у свою чергу, розірве наші чудові традиції виконання і, зрештою, нашу священну педагогіку викладання та навчання. Це має хвилювати всіх», – застерігає вона.

«З одного боку, я бачу остаточний рух до присвоєння ремесла та залучення до аналогового підходу до виробництва», — пояснює скульптор і куратор ремесел Сударшан Шетті.

«Існує також велика кількість митців, які займаються світом можливостей, який постійно відкривається нам із цифрової арени», – додає він.

7

«У мене є передчуття, що в найближчому майбутньому відбудуться серйозні зміни в тому, як мистецтво створюватиметься, поширюватиметься та споживатиметься. Зрештою це повалить інституційні структури, контроль і владу небагатьох привратників, а також те, що вони сприймають як «релевантне», – прогнозує Сударшан.

Можливості та виклики

Розвиваюча мистецька екосистема Індії відкриває нові можливості для художників, а також для тих, хто займається арт-менеджментом, медіа, кураторством, освітою, просуванням, нарощуванням потенціалу, пошуком талантів, спільною творчістю та цифровою трансформацією.

«Універсальність індійських виконавців класичної музики, а також їхня пластичність дозволили їм досліджувати нові сфери», — зауважує перкусіоніст і музичний куратор Бікрам Гош.

7

Танцювальний співкуратор Маюрі Упадхя

«Братство класичної музики є історичним джерелом індійської музики ф’южн», – додає він, наводячи як приклад свою власну подорож композицією та ф’южн, починаючи з 2000-х років і далі.

«З’явилися деякі вакансії в технологічній сфері, але вони все ще нерегульовані та здебільшого експлуатують художників. Тож, якщо галузь не буде конкретизована та захищена, ми залишимося пасинком, покинутою формальною економікою», – застерігає танцювальний куратор Гіта Чандран.

«Ми всі загублені сольні артисти, які збираються разом, коли того вимагає нагода. Тут артисти роблять усе самі: бронюють місця, створюють мистецтво для демонстрації, рекламують, створюють рекламні акції та навіть залучають глядачів до театру», — каже вона.

8

«Все лежить на плечах митців», — резюмує Гіта. Потрібен інтерфейс для виконання багатьох із цих завдань і для того, щоб залишити художникам лише завдання творчого «роблення».

«Сфера плаче за професійними менеджерами заходів», — підписує Гіта.

Тепер, що маємо ви зробили сьогодні паузу у своєму насиченому графіку та знайшли нові шляхи застосування своєї творчості?

8
1
2
4
5
6
7
8

Шрідхар Баласубраманян

14
12
11
16
20

Презентація книги: Уявні світи

(Усі фотографії були зроблені Маданмоханом Рао на місці проведення фестивалю.)

Дивіться також кишеньковий посібник YourStory «Прислів’я та цитати для підприємців: світ натхнення для стартапів» доступні як програми для пристроїв Apple і Android.