Кількість покупців на День подарунків зросла майже на 40%, але все ще менше, ніж до пандемії

Кількість покупців на День подарунків зросла майже на 40% порівняно з минулим роком, але залишилася нижчою за рівень до пандемії, оскільки вартість життя тисне на споживачів.

Згідно з даними аналітичної компанії Springboard, у роздрібних магазинах Великобританії цього року більше покупців було залучено до розпродажів у День подарунків, ніж минулого року.

За даними компанії, станом на 12:00 дня подарунків кількість відвідувачів зросла на 50,1% порівняно з 2021 роком.

Загалом за день кількість відвідувачів зросла на 44,1% на головних вулицях, на 40,4% у торгових центрах і на 25,9% у роздрібних парках.

Дані Springboard показують, що станом на кінець дня відвідуваність Boxing Day у Великій Британії була на 38,8% вищою, ніж у 2021 році.

Станом на 12:00 у центрі Лондона кількість покупців зросла на 139,2% порівняно з 2021 роком. До кінця дня він був на 66% вищим у порівнянні з 2021 роком.

До полудня дня подарунків найбільше зростання було зафіксовано в Північній Ірландії, де на розпродажі 26 грудня відвідало в п’ять разів більше людей.

Станом на кінець дня кількість відвідувачів була на 18,2% нижчою, ніж у День подарунків у 2019 році, у всіх точках роздрібної торгівлі Великобританії, що свідчить про те, що покупців було менше, ніж до пандемії.

Дайан Верле, директор Insights у Springboard, коментує: «Цього року Boxing Day був далеким від приреченості та похмурості; у День подарунків уранці показники були кращими: кількість відвідувачів зросла на +50,1%, однак загалом кількість відвідувачів залишалася високою, збільшившись у Великобританії на +38,8% порівняно з 2021 роком.

«Ці позитивні результати збігаються з першим різдвяним періодом після пандемії без будь-яких формальних соціальних обмежень і незважаючи на кризу вартості життя та страйки на залізниці, які неминуче негативно впливають на роздрібних торговців.

«Главні вулиці вийшли на перше місце в загальному заліку зі зростанням на +44,1%, тоді як Центральний Лондон виправдав усі очікування із загальним зростанням кількості відвідувачів на +66%, скоротивши розрив від рівня допандемічного Дня подарунків 2019 року лише до -7,8%, що це дуже вітальна та багатообіцяюча новина для роздрібних торговців у столиці».

За офіційними даними, перед Різдвом людей було менше, оскільки страйки на залізниці та сніг відлякували покупців.

За тиждень до 18 грудня загальна відвідуваність впала на 6% порівняно з попереднім тижнем і на 23% від рівня 2019 року, повідомило Управління національної статистики (ONS) із посиланням на дані Springboard.

Найбільше постраждали вулиці, де кількість відвідувачів за сім днів до 18 грудня впала на 12% у порівнянні з минулим тижнем.

Протягом тижня, починаючи з понеділка, 12 грудня, відбулися два 48-годинні страйки залізничників, 13, 14, 15 і 16 грудня.

Розпродажі також почалися на початку цього року, коли багато великих роздрібних торговців знижували товари перед традиційною датою Дня подарунків.

Універмаги Debenhams і John Lewis оголосили про зниження цін на тиждень раніше звичайного графіка. Інтернет-магазин Asos також знизив ціни напередодні 26 грудня.

Поки сніг розтанув, страйки залізничників тривають і триватимуть до 29 грудня. Вони знову розпочнуться в новому році з 3 по 7 січня, оскільки Національна профспілка залізничників, морських і транспортних працівників прагне покращити оплату праці та гарантії щодо робочих місць і умов.

У листопаді було зафіксовано несподіване падіння роздрібних продажів, оскільки покупці залишалися обережними через підвищення цін через інфляцію напередодні Різдва. У листопаді інфляція становила 10,7%.

Управління національної статистики повідомило про падіння обсягів продажів на 0,3% порівняно з жовтнем, якщо виключити вплив продажів палива.

Економісти очікували зростання на 0,3%, враховуючи повідомлення про здоровий інтерес і витрати на товари під час основного періоду пошуку вигідних угод Чорної п’ятниці.


Leave a Comment