Кінцевий термін публічних консультацій щодо захисту цифрових даних перенесено на 2 січня

Міністерство електроніки та інформаційних технологій повідомило на своєму веб-сайті в суботу, що кінцевий термін громадського відгуку щодо законопроекту про захист цифрових персональних даних 2022 року (DPDP) перенесено на 2 січня 2023 року з 17 грудня 2022 року.

“У відповідь на запити, отримані від кількох зацікавлених сторін, Міністерство вирішило продовжити останні дані для прийому коментарів до 2 січня 2023 року”, – йдеться в повідомленні.

Дискусії щодо захисту персональних цифрових даних почалися в 2017 році, коли суддя Б.Н. Шрікрішна створив Комітет Шрікрішни, щоб рекомендувати структуру захисту даних.

Попередні версії законопроекту PDP і ту, що була опублікована в 2019 році, довелося скасувати, оскільки вважалося, що вони не підтримують поточний цифровий час, і багато зацікавлених сторін сказали, що вони негативно вплинуть на екосистему стартапів.

«Метою законопроекту є забезпечення обробки цифрових персональних даних у спосіб, який визнає як право осіб на захист персональних даних, так і необхідність обробки персональних даних у законних цілях», — йдеться на сайті Міністерства.

Законопроект зобов’язує компанії або окремих осіб, які збирають дані, надавати людям повідомлення простою мовою з описом особистих даних, які вони шукають, і мети обробки такої інформації. Компанії також повинні призначити уповноваженого із захисту даних або уповноважити особу, яка буде слухати запити користувачів щодо згоди на передачу їх інформації.

Міністерство, ймовірно, винесе проект на розгляд парламенту під час бюджетних сесій у 2023 році.