Лорди затримають багаття законів ЄС Ріші Сунака

Палата лордів змусить Ріші Сунака відмовитися від планів розпалити закони Європейського Союзу до кінця року.

Уряд зобов’язався вилучити близько 4000 законів ЄС із британського закону до грудня. Міністрам доведеться вирішити, які вони хочуть зберегти, які скасувати, а які змінити.

Однак масштаб завдання означає, що в Уайтхоллі все більше сприймають його як нездійсненний термін, за внутрішніми підрахунками, що тисячі чиновників доведеться відволікати на перегляд законодавства на повний робочий день.

Високопоставлене джерело в уряді повідомило ЗМІ, що уряду «неминуче» доведеться відмовитися від своїх планів, коли закон дійде до лордів, що, як очікується, наступного місяця. Однолітки висловили значне занепокоєння щодо них.

«Я не бачу [the deadline] вижили”, – сказало джерело. «Нам доведеться піти на компроміс, коли справа дійде до лордів. Якщо мета полягає в тому, щоб переглянути всі ці правила належним чином, а не просто вирізати та вставити їх у законодавство Великобританії, нам знадобиться більше часу. Це абсолютно довільний термін. Нам доведеться піти на поступку, щоб це зробити».

Очікується, що три департаменти продовжать термін — Департамент бізнесу, енергетики та промислової стратегії (BEIS), Департамент транспорту та Департамент навколишнього середовища, продовольства та сільських справ — до 2026 року. Були заяви, що Грант Шаппс, бізнес секретар, з розумінням ставиться до затримки.

Однак цей крок, ймовірно, розлютить євроскептиків-торі, які вважають, що законодавство має вирішальне значення для демонстрації того, що уряд використовує переваги Brexit. Джейкоб Ріс-Могг, колишній бізнес-секретар, сказав: «Немає жодних причин піддаватися тим, хто залишився в Палаті лордів і постійно хотів перешкодити Brexit.

«Скасування законодавства ЄС і заміна його внутрішнім законодавством через сім років після того, як ми проголосували за вихід, не є особливо амбітним, і департаменти повинні бути готові це зробити. Це не було важко для BEIS, коли я був там, але було трохи скугоління від вічних життєвих викручувань».

Будь-яка затримка була б особливо складною для Сунака, який заявив під час лідерської кампанії влітку, що «перегляне або скасує» закони ЄС у перші 100 днів на посаді прем’єр-міністра.

Проте, ймовірно, буде сильна опозиція в Палаті лордів, де один із колег Ліберал-демократів назвав ці плани продуктом «ідеологічних правих».

Офіційні особи кажуть, що завдання перегляду 4000 законів ЄС є обтяжливим, оскільки кожен нормативний акт підлягає 25 детальним питанням і численним підзапитанням.

Проти цих планів виступають бізнес-групи, профспілки та екологічні групи. Альянс понад дюжини організацій, включаючи Конгрес профспілок, Інститут директорів (IoD) і Дипломований інститут персоналу та розвитку, заявив, що запропоновані зміни спричинять труднощі для кількох секторів.

У листі до Шеппса альянс заявив, що ці плани створять подальшу невизначеність для бізнесу. Роджер Баркер, директор із політики та управління в IoD, сказав: «Початок роботи з будь-якими регулятивними змінами, що випливають із цього, накладе на бізнес великий тягар, без якого він міг би обійтися».

Висловлювалися занепокоєння, що така політика може завдати шкоди правам працівників і захисту навколишнього середовища. У листі йдеться, що ця пропозиція переверне «десятиліття судової практики» і зробить «тлумачення закону дуже невизначеним». Це може вплинути на оплату відпустки, безпечний робочий час і закони, що регулюють маркування м’яса та яєць.

Зрозуміло, що міністри прагнуть застосувати нові положення до: хімічних правил, які, як стверджують міністри, складають високі витрати на дотримання малих підприємств; правила щодо маркування вина, упаковки та розмірів пляшок, включаючи мінімальні вимоги до алкоголю; і правила, що регулюють потужні пилососи, і деякі правила планування.

Представник BEIS сказав: «Програма перегляду, скасування та реформування збереженого законодавства ЄС триває, і немає жодних планів змінювати кінцевий термін для будь-яких урядових відомств».


Leave a Comment