Малі фірми закликають до реформ, щоб розірвати «кайдани» торгової угоди з ЄС після Brexit

Згідно з новим опитуванням провідної бізнес-групи, торговельна угода Британії щодо Brexit не допомагає більш ніж трьом чвертям компаній збільшити продажі або розвивати свій бізнес.

Угоду про торгівлю та співробітництво (TCA) було укладено напередодні Різдва 2020 року, щоб сприяти безмитній торгівлі з ЄС. Але велика частка фірм все ще має «серйозні проблеми», намагаючись скористатися угодою, виявила Британська торгова палата (BCC).

Бізнес-група, у членів якої працюють майже шість мільйонів людей у ​​Великій Британії, надіслала уряду звіт із викладом ряду рекомендацій щодо збільшення торгівлі Великобританія-ЄС.

Вони включають створення додаткової угоди з ЄС, яка «або усуває, або зменшує складність експорту продовольства» для МСП; створення іншої додаткової угоди, подібної до норвезької, яка звільняє менші фірми від вимоги мати фіскального представника з ПДВ у ЄС; і дозволити товари та компоненти з маркуванням CE, які дозволені для продажу в ЄС, продовжувати використовуватися в Британії після 2024 року.

BCC також хоче, щоб сторонні угоди були укладені з ЄС та державами-членами, щоб дозволити співробітникам британських фірм подорожувати довше та працювати в Європі, і щоб на початку наступного року було досягнуто угоди щодо майбутнього протоколу щодо Північної Ірландії з Європейською комісією. року, для стабілізації торгових відносин.

Під час опитування, 92 відсотки з якого були МСП, 56 відсотків сказали, що вони стикаються з труднощами при адаптації до нових правил торгівлі товарами.

Шеваун Хевіленд, генеральний директор BCC, сказав, що «з наближенням рецесії ми повинні зняти кайдани, які стримують наших експортерів. Якщо ми не зробимо цього зараз, довгострокова конкурентоспроможність Великої Британії може бути серйозно пошкоджена. Невипадково за перші 15 місяців TCA ми припинили продажі 42 відсотків усіх продуктів, які були раніше».

Вона додала: «Чим довше нинішні проблеми залишаються неконтрольованими, тим більше трейдерів з ЄС йде в інше місце, і тим більше шкоди завдається. Є певні структурні проблеми, вбудовані в TCA, які неможливо вирішити, доки він не буде переглянуто в 2026 році. Але є деякі питання, на які не потрібно чекати місяців переговорів».

Торгівельні дані Управління національної статистики минулого тижня показали, що загальний експорт товарів скоротився на 4,7 відсотка в жовтні, при цьому експорт впав як до країн ЄС, так і до країн, що не входять до ЄС.

Один виробник із Дорсета сказав BCC, що Brexit був «найбільшим за всю історію бюрократичним накладенням на бізнес. Простий імпорт деталей для ремонту зламаних машин. ЄС став тривалим кошмаром для малих фірм, а затримки логістики, пов’язані з Brexit, є величезними витратами, коли машини стоять в очікуванні запчастин».

Парламентські комітети ретельно розглядають торговельну угоду.

Члени Комітету з міжнародної торгівлі розглядають, чи відбудуться значні зміни в умовах торгівлі, чи можна їх покращити та що ще може зробити уряд для збільшення торгових потоків.

Минулого місяця Джеремі Хант виключив можливість зміни торговельної угоди з ЄС після того, як бізнес-групи вимагали спростити найм персоналу з-за кордону та усунути торговельні бар’єри.

Представник уряду сказав: «TCA є найбільшою у світі угодою про вільну торгівлю з нульовими тарифами та нульовими квотами. Він забезпечує доступ до ринку Великобританії в ключових секторах послуг і відкриває нові можливості для британських компаній у всьому світі.

«Велика Британія надала експортерам практичну підтримку у впровадженні TCA».


Leave a Comment