Мексиканська фінтех-компанія на ранній стадії Aviva надає кредити так само легко, як відеодзвінок • TechCrunch

Близько 40 мільйонів мексиканців не мають доступу до певних фінансових продуктів через те, що банки не вважають, що це сегмент, на який варто звернути увагу, але Філіберто Кастро вважає це.

Колишній банківський керівник майже десять років працював у банках, включаючи Citi та Scotiabank, перш ніж перейти у сферу фінансових технологій і стати керівником відділу розвитку в Konfio. Саме тут Кастро сказав, що він побачив, наскільки технології можуть допомогти людям отримати доступ до фінансових послуг, які раніше були недоступні.

Він познайомився зі своїми співзасновниками Девідом Ернандесом і Амраном Фреєм у Konfio, і разом з Ізраелем Гарсією заснував Aviva, мексиканський фінтех-стартап, який зосереджується на залученні обігового капіталу до незахищених громад.

Підхід Aviva використовує штучний інтелект і обробку природної мови, щоб узгодити усне слово клієнтів із полями кредитної заявки в реальному часі. За лічені хвилини клієнти можуть отримати кредит на нано-бізнес або покращення будинку на суму до 1000 доларів США.

Співзасновники Aviva, ліворуч, Амран Фрей, Девід Ернандес і Філіберто Кастро

Співзасновники Aviva, ліворуч, Амран Фрей, Девід Ернандес і Філіберто Кастро. Кредити зображення: Авіва

На відміну від інших фінтех-компаній, які зосереджуються на великих міських районах, Aviva зосереджується на менших громадах, де компанія може вирішити проблему недовіри до банків, хижацькі відсоткові ставки та допомогти користувачам, які, можливо, не мають технічної можливості, як-от смартфон, робити покупки безпосередньо фінансові продукти.

Тепер, отримавши 2,2 мільйона доларів попереднього фінансування, компанія розгортає мережу фізичних і цифрових кіосків. П’ятихвилинні «кабіни для відеодзвінків» використовують біометричні дані та біосигнали для визначення ризику клієнта та готовності платити, щоб гарантувати кредити.

«Ніхто нічого не зробив для цього сегменту за останні 25 років», — сказав Кастро TechCrunch. «Багато було зроблено у великих містах, але, створивши глибокі технології, штучний інтелект і відеодзвінки, ми можемо створити елементи для вивчення кредитів і зниження процентних ставок. Це має потенціал для створення нового середнього класу в Мексиці, а потім і в Латинській Америці».

Компанія заробляє на фінансуванні відсотків за кредитами, але може стягувати менше, ніж поточні банки. Середні процентні ставки в Мексиці можуть сягати тризначних цифр, але Aviva може стягувати близько 80%, хоча все ще високі, додав він.

Aviva все ще перебуває на ранніх стадіях. Він запустив свій продукт у листопаді з 10 співробітниками та має три кіоски, через які пройшли понад 500 клієнтів. Кіоски розташовані в Чалко-де-Діас, Ікстапалука та Тескоко, містах приблизно за годину їзди від Мехіко. За словами Кастро, компанія також спостерігає менший відсоток прострочень по кредитах, ніж передбачалося спочатку.

Передпосівний процес очолив Wollef Ventures, до якого приєдналися Newtopia VC, Seedstars International Ventures, 500 Startups, Magna Capital VC, Xtraordinary VP та група інвесторів-ангелів.

З цим новим капіталом Aviva збирається інвестувати в розбудову своєї системи кредитування та андеррайтингу, готуючись до запуску власної кредитної картки компанії та розширюючи свої кіоски. У майбутньому Кастро також бачить, що компанія надасть повну банківську пропозицію своїм клієнтам.

«Кредитна картка дасть нам можливість подавати кредити, якщо клієнти не мають банківського рахунку», — сказав він. «Це чудово для нас, оскільки показує, що ми працюємо з правильним сегментом — людьми, які не мають жодних стосунків із банком».

Leave a Comment