Мені не вистачало цієї критичної навички, яка ледь не коштувала мені кар’єри та життя

Думки висловив Підприємець дописувачі свої.

[Sensitive content: This article discusses gun violence]

За кілька дюймів від центру мого чола був спрямований пістолет. Воно було маленьке. Можливо 22 калібру. Час сповільнився. Почалася боротьба чи втеча, і я чітко все бачив периферичним зором. Кілька людей дивилися на нас через скляне вікно зі свого столика в ресторані, який я щойно залишив. Мої друзі були за кілька футів від мене, з широко розплющеними очима й налякані.

Можливо, вам цікаво, як я опинився в цій небезпечній ситуації. Ну, кілька хвилин тому я виходив із ресторану. Було пізно, може, 1 година ночі. Я відчував, як ця дитина дивиться на мене. У цей момент я вирішив підійти до його машини і запитати його: “Що трапилося?” чи я потреба зробити це? Ні, це було провокаційно? Так. І тепер ми всі знаємо, як це сумнівне рішення могло коштувати мені життя.

Зрозуміло, що ця зустріч справила на мене незабутнє враження. Це допомогло сформувати те, ким я є, які рішення я приймаю та ким я прагну стати. Однак ви можете бути здивовані, коли почуєте, що цей ключовий момент не ознаменував кінець моїй агресивній поведінці (яка сталася пізніше), однак він послужив найгострішим нагадуванням про те, як розмови можуть йти стороною — швидко.

З роками я зрозумів, що використання емпатії в таких нестабільних ситуаціях — або навіть менш нестабільних — має величезну силу, щоб змінити ситуацію на позитивні результати. Особливо в бізнесі.

За темою: що таке емпатія і чому вона така важлива для великих лідерів?

Хоча багато хто в діловому світі зосереджено на даних, аналітиці та технологіях, їм слід приділяти якомога більше часу аналізу та розумінню мотивації, емоцій і різноманітних точок зору людей. Я, звичайно, говорю про пріоритет емоційного інтелекту. Найобдарованіші лідери розуміють, як їхні дії та слова впливають на оточуючих. Вони відрізняються соціальною обізнаністю та емпатією.

Це не прийшло для мене природно. На початку своєї кар’єри я був готовий досягти своїх цілей будь-якою ціною, незалежно від того, як мої дії вплинули на інших. Приклад: якби хтось із іншого відділу блокував або сповільнював мій проект, я б обійшов їх і здійснив би низький тиск, зацикливши на їх керівника. Це завжди спрацювало. Мій проект було чарівним чином прискорено або розблоковано майже миттєво. Я виправдав свої дії, оскільки вони були в інтересах компанії.

Але компанія складається з людей. Люди з почуттями. І коли до когось чинять такий тиск, це погіршує ваші стосунки з ним. Вони знають, що ти їх обійшов. Вони почуваються приниженими, відчувають тиск, а потім змушені підкорятися. І ти джерело цих почуттів. Це не тільки руйнує ваші стосунки, але й додає тертя до майбутніх проектів, оскільки ця людина (і її команда) не захоче працювати з вами. Мета не виправдовує засобів. Як сказала покійна велика Майя Анджелоу: «…люди забудуть, що ти сказав, люди забудуть, що ти зробив, але люди ніколи не забудуть, як ти викликав у них почуття».

Замість того, щоб чинити тиск, застосовувати важелі або примушувати однолітків виконувати вимоги, я міг би заручитися їхньою підтримкою та надихнути їх добровільно допомогти. Я міг взяти їх на обід або на каву. Я міг би запитати про їхні виклики. Запитав, з чим вони мають справу і як я можу їм допомогти. Люди розумні. Вони побачать, що ви намагаєтеся зробити, але більшість це оцінить. У короткостроковій перспективі це може зайняти більше часу, але в цілому ви зміцните стосунки. Крім того, ваш проект буде виконано швидше та якісніше. І хто знає — можливо, ви підберете ідеї, до яких не прийшли б самостійно.

Пов’язане: чому емпатія є важливою підприємницькою навичкою (і як розвинути свою)

Велика кількість досліджень показує, що емпатія та особистий інтерес збільшують лояльність і довіру співробітників. в Серія «Емоційний інтелект» Harvard Business Review про емпатію, Емма Саппала пише, що доброзичливість і оптимістичне спілкування більше впливають на продуктивність, ніж кількість нулів у зарплаті працівника. В іншій статті автор пояснює, що відповідь гнівом або розчаруванням руйнує лояльність.

Дослідження, проведене Джонатаном Гайдтом з Нью-Йоркського університету, показує, що співробітники стають більш лояльними, коли лідери глибше зачіпають емпатію. Дослідження нейровізуалізації підтверджують, що наш мозок більш позитивно реагує на лідерів, які використовують емпатію, ніж на тих, хто цього не робить.

Як і будь-яку іншу навичку, емпатію можна розвинути, хоча на це потрібен час. Кожна людина різна, тому ми всі повинні виявити тригери, які надихають і мотивують нас.

Ось кілька порад щодо практики емпатії:

  • Поставте себе на місце іншого і подивіться на речі з його точки зору.
  • Перевірте своє розуміння того, що, на вашу думку, ви чуєте, повторивши сказане.
  • Слідкуйте за мовою тіла та адаптуйте свою стратегію спілкування відповідно до цього.
  • Будьте прямими, але уважними — ставте відкриті запитання.
  • Уникайте поспішних висновків або припущень на основі минулого досвіду.
  • Не карайте нікого публічно, якщо це можна зробити приватно.

Підсумок: розуміння ваших співробітників створює довіру, що, у свою чергу, покращує продуктивність. Привітайте себе з спробою зрозуміти їх. Навіть коли ви зазнаєте невдачі.

Я пройшов довгий шлях з того моменту, коли мене тримали під прицілом. На моє щастя, ситуація швидко деескалувала, і я отримав ще один шанс переглянути свій шлях — як особисто, так і професійно. Попрацювавши над своїм емоційним інтелектом і практикуючи емпатію, я тепер знаю, як «читати кімнату» та емоційно спілкуватися з людьми навколо мене. Я можу з упевненістю сказати, що ви не спіймаєте мене, коли я піду до самотньої незнайомої людини серед ночі, ставлячи провокаційні запитання. Зрештою, самоусвідомлення та розуміння представлених перед вами факторів ризику – це те, що робить бізнес-лідерів великими.

Leave a Comment