Мінфін відкладає програму оцифрування податкової системи ще на два роки

Найбільші зміни в оподаткуванні фізичних осіб за чверть століття мають бути відкладені ще на два роки, оскільки комп’ютерні системи не готові, що викликає занепокоєння, що уряд готовий до ще однієї дорогої ІТ-катастрофи в державному секторі.

Міністерство фінансів має відкласти свою програму оцифрування податкової системи, яка змусила б 4,2 мільйона самозайнятих працівників і малих підприємств подавати податкові декларації кілька разів на рік, з квітня 2024 року до 2026 року.

Про намір запустити багатомільярдну програму під назвою «Making tax digital» вперше оголосив Джордж Осборн у весняному бюджеті 2015 року.

Згідно з найбільш значущою зміною в програмі, будь-хто з річним доходом понад 10 000 фунтів стерлінгів повинен буде вести бухгалтерські записи в цифровому вигляді, а потім подавати щоквартальні оновлення до HMRC за допомогою нового програмного забезпечення замість одноразового щорічного оновлення, яке вони роблять зараз. HMRC вважає, що це змусить людей точніше декларувати свої доходи та частіше сплачувати податки, що значно зменшить 32 мільярди фунтів стерлінгів, які, як стверджує департамент, є недоплаченими податку щороку, що становить 5,1 відсотка річного податкового рахунку країни.

Бізнес-брифінг: ранкові та полуденні оновлення фінансових та економічних новин від нашої нагородженої бізнес-команди. Реєстрація в один клік
Однак у вересні минулого року було оголошено про перенесення терміну його впровадження на 12 місяців з квітня 2023 року на 2024 рік через неготовність ІТ-систем.

Потім у середу вдень офіційну сторінку програми змінили. У ньому сказано: «Дати надання допомоги HMRC у тестуванні та розробці «Making Tax Digital for Income Tax» продовжено до 6 квітня 2026 року».

Це оновлення було видалено за лічені хвилини, а джерело HMRC визнало, що посадовець схопився, неправильно прочитавши ембарго в оголошенні.

Проте три великі бухгалтерські фірми підтвердили, що їм було сказано, що найближчим часом буде оголошено про перехід до 2026 року.

Німеш Шах, виконавчий директор Blick Rothenberg, сказав, що відсутність підготовки HMRC до впровадження була «шамболією», додавши, що жодного пілотного тестування програмного забезпечення не проводилося.

Він також поскаржився, що з моменту оголошення Осборном у 2015 році не було опубліковано жодних витрат на проект, розробка якого, як він підозрював, коштувала мільярди фунтів стерлінгів із величезними перевитратами.

Пол Фалві, податковий партнер бухгалтерської фірми BDO, сказав, що «дуже розчаровує те, що критично важливий елемент модернізації нашої податкової системи буде відкладено далі».

Клер Робертс, партнер компанії Moore Kingston Smith, сказала, що у відділу не було вибору через відсутність підготовки. «Затримка є важливою для належного вирішення порушених проблем і попередження платників податків про гігантські зміни».

Речниця HMRC вибачилася за те, що деталі на урядовому веб-сайті були «помилково змінені». Вона не стала коментувати терміни будь-якого оголошення.

Вона послалася The Times на коментарі Джима Гарри, виконавчого директора HMRC, у комітеті з публічних рахунків Палати громад минулого місяця, у якому він сказав, що крайній термін до 2024 року «переглядається», оскільки він «чинив досить тиск, як внутрішній, так і на HMRC. готовність, а й зовнішню готовність будинків програмного забезпечення та малого бізнесу».


Leave a Comment