Місія NASA InSight згортається — озирніться на численні досягнення марсіанського посадкового модуля • TechCrunch

Ще один марсіанський робот лягає на довгий-довгий сон.

Оскільки сонячні батареї накопичуються пилом, InSight втрачає здатність перезаряджатися протягом кількох місяців — навесні він працював лише на одну десяту своєї посадкової потужності. Тепер товсті шари пилу могли назавжди приректи InSight. 19 грудня NASA оголосило, що його посадковий модуль InSight не відповів на повідомлення із Землі, і «передбачається, що InSight, можливо, завершив роботу».

InSight, скорочено від Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy, and Heat Transport, приземлився на Марс 26 листопада 2018 року. Його місія полягала у дослідженні внутрішньої структури та складу Марса протягом 709 марсіанських солей (місцевих марсіанських днів), або 728 земних днів, переважно через сейсмографічні записи. Як і багато інших марсіанських роботів НАСА, посадковий модуль значно перевищив заплановану тривалість місії — станом на 20 грудня минуло 1445 солей.

Загибель InSight не була несподіваною. З міркувань простору та ваги посадковий модуль не був обладнаний приладами для видалення пилу, покладаючись на примхливий марсіанський вітер для очищення сонячних панелей.

InSight зробив цю фотографію марсіанського заходу 25 квітня 2019 року. Кредити зображення: NASA/JPL-Caltech

У прес-релізі від 25 квітня 2022 року, в якому було оголошено про продовження восьми планетознавчих місій, включаючи InSight, NASA написало про марсіанський посадковий модуль: «Розширена місія продовжить сейсмічний і погодний моніторинг InSight, якщо космічний корабель залишатиметься справним. Однак через накопичення пилу на його сонячних батареях виробництво електроенергії InSight є низьким, і місія навряд чи продовжить роботу протягом поточної розширеної місії, якщо її сонячні батареї не очистить «пиловий диявол» на Марсі». атмосфера».

Менш ніж через місяць після продовження місії InSight NASA оголосило очікуваний графік уповільнення посадкового модуля та кінцевого завершення місії: грудень 2022 року, дуже точний прогноз. «InSight змінив наше розуміння внутрішньої частини скелястих планет і підготував основу для майбутніх місій», — сказала Лорі Глейз, директор Відділу планетарних наук NASA, у прес-релізі. «Ми можемо застосувати те, що ми дізналися про внутрішню структуру Марса, до Землі, Місяця, Венери та навіть скелястих планет в інших сонячних системах».

Оскільки рівень потужності був дуже низьким цього літа, команда InSight вимкнула всі наукові прилади, крім сейсмометра, який збирав дані щонайменше до 22 жовтня 2022 року.

NASA має намір знову спробувати зв’язатися з InSight, але якщо посадковий модуль пропустить два зв’язки поспіль, команда офіційно оголосить про завершення місії. «Після цього Deep Space Network NASA деякий час прослухає, про всяк випадок», — написало NASA у заяві від 1 листопада.

Перш ніж ми попрощаємось із посадковим модулем — ви навіть можете надіслати віртуальну листівку InSight та його команді, щоб відсвяткувати їхній успіх — ми поглянемо на основні моменти місії.

CubeSats

Коли 5 травня 2018 року InSight стартував на ракеті Atlas V, на борту було ще два роботи: CubeSats на прізвисько «ВАЛЛ-І» та «ЄВА». Частина місії Mars Cube One (MarCO) — ці супутники розміром з портфель продемонстрували здатність CubeSats виживати в глибокому космосі. Вони успішно передали дані з InSight, коли він приземлився на Марсі, на Землю, а потім припинили зв’язок незабаром після цього.

Інструмент SEIS компанії InSight

Сейсмометр InSight розташований під захистом від вітру та тепла. Кредити зображення: NASA/JPL-Caltech

Звук Марса

Невдовзі після приземлення InSight зібрав те, що його дослідники назвали «незапланованим задоволенням»: використання посадкового модуля як гігантського мікрофона для прослуховування звуку марсіанської поверхні. Це дуже тихо (як і очікувалося в розрідженій атмосфері) і здебільшого лише вітер (також як очікувалося), але було захоплююче просто почути поверхню іншого світу. Відтоді ми також чули записи, зроблені марсоходом Perseverance гелікоптера Ingenuity. Ви можете послухати вітер, знятий InSight, нижче:


Марсотруси

6 квітня 2019 року InSight зробив перший в історії запис землетрусу — марсіанської версії землетрусу — за допомогою свого інструменту Сейсмічного експерименту для внутрішньої конструкції (SEIS). Відтоді було зафіксовано понад 1300 землетрусів, у тому числі землетрус магнітудою 5 балів 4 травня 2022 року, який став найбільшим із усіх зареєстрованих. Вивчаючи землетрус, дослідники встановили, що склад надр Марса включає 12-23 милі (20-37 кілометрів) кори, мантію товщиною 969 миль (1560 кілометрів) і розплавлене ядро ​​з радіусом 1137 миль (1830 кілометрів). Корисно, якщо ми коли-небудь плануємо проводити там будь-які операції з видобутку корисних копалин.

Магнітні «привиди»

InSight доставив перший магнітометр на Марс, використовуючи його для вивчення гірських порід як на поверхні, так і на кількох милях під нею. У них він виявив сліди колишнього магнітного поля планети, якого більше не існує. Ці камені продемонстрували потужний магнетизм, приблизно в 10 разів сильніший, ніж очікували вчені на основі попередніх супутникових даних.

Марсіанська погода

Insight також служив маленькою марсіанською метеостанцією, записуючи всі види атмосферних явищ. Він зробив перший аудіозапис марсіанського вітру 1 грудня 2018 року, і він зафіксував численні перепади тиску від пролітаючих «пилових дияволів», або вихорів. Громадськість навіть могла прочитати щоденні прогнози погоди InSight, які публікувалися в Інтернеті до 25 жовтня 2020 року.

Останнє селфі InSight

На останньому селфі InSight видно товстий шар пилу на сонячних панелях. Кредити зображення: NASA/JPL-Caltech

Боротьба до кінця

Незважаючи на те, що InSight працював на надзвичайно низьких рівнях потужності через скупчення пилу на його сонячних батареях, посадковий модуль продовжував стежити за сейсмічною активністю Марса протягом літа й до осені. Прилад SEIS був останнім робочим інструментом на посадковому модулі, який збирав дані принаймні до 22 жовтня. З цієї дати InSight все ще мав достатньо потужності для продовження зв’язку із Землею, але тепер він замовк.

«Як і очікувалося, потужність посадкового модуля знижується протягом кількох місяців, і припускають, що InSight, можливо, завершив роботу», — написало NASA в оновленому повідомленні.

19 грудня у Твіттері NASA з’явився акаунт посадкового модуля розміщено яка може бути останньою фотографією робота з таким повідомленням: «Мій заряд дуже низький, тому це може бути останнє зображення, яке я можу надіслати. Але не переживайте за мене: мій час тут був і продуктивним, і спокійним. Якщо я зможу продовжувати розмовляти зі своєю командою місії, я це зроблю, але незабаром я піду тут. Дякую, що залишилися зі мною».

Після двох-трьох десятиліть збирання все більшої кількості пилу, можливо, InSight знову зустрінеться з людьми під час посадки астронавтів на Марс.

Leave a Comment