«Найгірший пробіг цін на житло з 2008 року», оскільки в грудні спостерігається подальше зниження

Ціни на житло зафіксували свій «найгірший пробіг» з 2008 року після четвертого поспіль місячного падіння в грудні, згідно з уважно спостережуваним вимірюванням.

Індекс іпотечних кредиторів Nationwide зафіксував різке уповільнення річних темпів зростання цін – до 2,8% цього місяця після 4,4%, зафіксованих у листопаді.

У грудні ціни впали на 0,1% порівняно з листопадом.

Зниження було набагато меншим, ніж очікуване падіння аналітиків Reuters на 0,7%.

Це ознаменувало відновлення певної міри спокою після падіння, яке сталося після вересневого міні-бюджетного хаосу, внаслідок якого витрати на запозичення різко зросли, а багато іпотечних кредиторів, у тому числі Nationwide, тимчасово призупинили кредити.

У той же час Банк Англії підвищував свою ставку для боротьби з інфляцією, спричиненою енергетичними ресурсами, яка все ще перебуває на 40-річному максимумі, у серії стрибків, які підвищили виплату кредитів на житло для тих, хто використовує трекерні та стандартні змінні ставки.

«Хоча умови на фінансовому ринку встановилися, іпотечні ставки нормалізуються довше, а активність на ринку житла демонструє небагато ознак відновлення», — сказав головний економіст Nationwide Роберт Гарднер.

«Ринку буде важко відновити значний імпульс у найближчій перспективі, оскільки економічні труднощі посиляться, реальні доходи будуть падати далі, а ринок праці, за прогнозами, послабиться в міру скорочення економіки.

«Нещодавня слабкість іпотечних заявок може частково свідчити про раннє сезонне уповільнення.

«Зважаючи на хаотичний фон і високі іпотечні ставки в останні місяці, не було б дивним, якби потенційні покупці вирішили зачекати до Нового року, щоб побачити, як зміняться іпотечні ставки, перш ніж вирішити вийти на ринок.

«Довгострокові процентні ставки, які лежать в основі ціноутворення на іпотеку, повернулися до рівнів, які переважали до міні-бюджету.

«Якщо це збережеться, це вплине на іпотечні ставки та допоможе покращити доступність для потенційних покупців, як і солідні темпи зростання доходу (зараз вони становлять 7% у приватному секторі), особливо в поєднанні зі слабким чи негативним будинком зростання цін».


Leave a Comment