Найкращі практики перевірки клієнтів

Інтернет є чудовим інструментом для бізнесу, який змінює спосіб взаємодії компаній зі своїми клієнтами та відкриває нові канали для продажу продуктів, надання послуг і заробітку грошей. На жаль, Інтернет також чудово підходить для злочинців, які хочуть використовувати бізнес для власної вигоди.

найкращі практики перевірки клієнтів

 

Глобальні оцінки шахрайства з онлайн-платежами у 2022 році досягли 41 мільярда доларів США, що більш ніж удвічі перевищує показник попереднього року. Пам’ятаючи про це, якщо ви ведете онлайн-бізнес, вам потрібно розглянути можливість впровадження передових методів перевірки клієнтів.

Що таке перевірка клієнта?

Перевірка клієнта – це процес перевірки правильності інформації, наданої споживачами в Інтернеті. По суті, перевірка клієнта на те, ким він себе видає. Щоб, отримуючи платежі онлайн, ви точно знали, звідки надійшли кошти.

Перевірка клієнта в тій чи іншій формі зазвичай є обов’язковою умовою для ведення бізнесу в Інтернеті. Компанії повинні дотримуватися процедур перевірки клієнтів, встановлених відповідними регуляторними органами та урядами, де вони працюють. Це захищає як клієнта, так і бізнес, зменшуючи ймовірність шахрайських операцій або крадіжки особистих даних.

За допомогою перевірки клієнта ви також можете зменшити витрати, пов’язані з неправильною інформацією, і гарантувати доставку продуктів за правильною адресою та надання послуг правильній особі. Крім того, це критично важливо для компаній, які продають товари з віковими обмеженнями.

Різні види верифікації клієнтів

Існує кілька найкращих практик, які використовуються для здійснення перевірки клієнтів. До найпопулярніших видів відносяться:

 1. Багатофакторна аутентифікація: Зазвичай використовується банками та іншими фінансовими установами з двома або більше доказами від клієнта. Доказом може бути щось притаманне людині, конкретні знання про неї або те, чим вона володіє.
 2. Підтвердження віку: Ця форма підтвердження клієнта, яка використовується для продуктів або послуг із віковими обмеженнями, просить клієнта вказати свою дату народження.
 3. Перевірка одноразового пароля (OTP): Як правило, на обліковий запис клієнта надсилається електронний лист або SMS, що містить унікальний, чутливий до часу (тобто термін дії закінчується через фіксований період) код або пароль.
 4. Перевірка на основі знань: Просити клієнтів повторно ввести особисту інформацію про себе, як-от повне ім’я, адресу, номер телефону чи електронну адресу.
 5. Підтвердження фото або відео: Більш сучасний метод, який вимагає від клієнтів надати фото- чи відеодоказ.

Коли йдеться про перевірку клієнтів, компаніям настійно рекомендуємо виділити час, щоб вивчити найкращі практики та знайти способи покращити процес для обох сторін.

Етапи перевірки клієнта

Більшість сьогоднішніх покупців поспішають, і це може засмучувати, коли доводиться стрибати через додаткові обручі під час покупки онлайн. Як компанія, ваша роль — показати своїм клієнтам, що ви цінуєте їх безпеку в Інтернеті. Це можна легко зробити, пояснивши причину процесів перевірки клієнтів.

Незалежно від того, чи ваш бізнес просто дотримується нормативних актів чи йде далі, щоб підвищити захист, краще поінформовані клієнти отримають кращий досвід покупки.

Оптимізуйте процес за допомогою системи єдиного входу (SSO)

Прискорення процесу без шкоди для безпеки завжди має велике значення. Одним із найкращих доступних на даний момент методів перевірки клієнтів є SSO. Це дозволяє клієнтам підтвердити, хто вони, увійшовши в свій обліковий запис з інших популярних служб, таких як Facebook або Google.

Підключивши свій онлайн-магазин до інших надійних служб, ви можете швидко перевіряти особистість, спрощуючи процес для клієнтів. Їм більше не потрібно проходити процес створення облікового запису, надання інформації про себе та створення іншої комбінації імені користувача та пароля для запам’ятовування.

Система єдиного входу також може допомогти вашому бізнесу запобігти шахраям або роботам, які прагнуть створити облікові записи на вашому веб-сайті чи в додатку.

Зберіть правильну платіжну інформацію

Як згадувалося вище, для вашого бізнесу доступно багато різних типів перевірки клієнтів. Що стосується онлайн-платежів, вам потрібно провести належну обачність і зібрати всю необхідну інформацію. Це залежить від вашої бізнес-моделі та від того, продаєте ви споживачам чи іншим підприємствам.

Важлива інформація про клієнта, яку слід записувати під час роботи з фізичними особами:

 • Ім’я
 • Дата народження.
 • Фізична адреса.
 • Електронна адреса.
 • Ідентифікаційний номер або номер соціального страхування

Маючи справу з підприємствами, ви також повинні зібрати додаткову інформацію, таку як:

 • Назва фірми.
 • Бізнес А.
 • Адреса підприємства.
 • Інформація для уповноваженого представника (наприклад, ім’я, адреса електронної пошти, дата народження, ідентифікаційний номер або номер соціального страхування).

Використання програмного забезпечення для автоматизації етапів перевірки клієнтів

Перевірка кожного клієнта вручну може швидко стати проблемою. Що трапиться, якщо у вас швидко зросте кількість клієнтів, а ваш персонал не встигне? Покладання на ручні процедури створює вузькі місця, які уповільнюють розвиток бізнесу, і є стомлюючими, тривалими процесами для клієнтів.

Набагато кращим рішенням є використання програмного забезпечення для перевірки особи, здатного автоматизувати процес. Завдяки технологіям на вашому боці ви можете перевіряти клієнтів у режимі реального часу, одночасно знижуючи ризик шахрайства та крадіжки особистих даних і дотримуючись необхідних правил.

Є багато рішень для підтвердження особи, і варто зробити домашнє завдання, щоб знайти той, який найкраще відповідає потребам вашого бізнесу. Ви хочете мати можливість швидко перевіряти клієнтів, де б вони не були, і в ідеалі пропонувати індивідуальні послуги на основі їхнього місцезнаходження. Також важливо переконатися, що будь-яке програмне забезпечення для перевірки особи, яке ви купуєте, є безпечним і надійним, відповідає глобальним і місцевим нормам.

Захист усіх сторін за допомогою перевірки клієнтів

Перевірка клієнта є фундаментальною частиною ведення онлайн-бізнесу. Коли мова йде про розробку процесів перевірки для вашого бізнесу, метою завжди має бути максимальний захист як для вас, так і для клієнта, не псуючи враження від покупки.

Вам потрібно точно ідентифікувати всіх, кому ви продаєте, дотримуватися будь-яких юридичних зобов’язань і створити плавний і зрозумілий процес для клієнтів, які відвідують ваш інтернет-магазин. Зважаючи на зростаючу загрозу шахрайства в Інтернеті, зараз ідеальний час оновити процедуру перевірки клієнтів, включивши в неї найкращі доступні практики.

Публікація Найкращі практики перевірки клієнтів вперше з’явилася на The Startup Magazine.

Leave a Comment