найцікавіші моменти Індійського мистецького фестивалю 2022 року в Бенгалуру

Запущений у 2014 році, PhotoSparks є щотижневою функцією від Ваша історія, з фотографіями, які відзначають дух творчості та інновацій. У попередніх 650 публікаціях ми представили мистецький фестиваль, галерея мультфільмів, фестиваль світової музики, телеком експо, ярмарок проса, виставка зміни клімату, конференція дикої природи, фестиваль стартапів, дівалі ранголі, і джазовий фестиваль.

Цього тижня на Palace Grounds проходить другий Індійський мистецький фестиваль у Бенгалуру (див. частину І нашого фоторепортажу тут). Заснована в 2011 році мережа Індійського фестивалю мистецтва (IAF) включає мистецькі ярмарки в Нью-Делі, Бенгалуру та Мумбаї.

Фестиваль сприяє діалогу та співпраці в мистецькій екосистемі та демонструє як відомих, так і нових митців. Це надає цінні можливості для спільного навчання та налагодження контактів для мистецького співтовариства та безліч візуальних приємностей для громадськості.

Цього року демонструє фестиваль у Бенгалуру 450 художників, 100 стендів, 4000 творів мистецтва та 30 художніх галерей. У цьому фоторепортажі ми демонструємо більше візуальних моментів, а також погляди художників на креативність і стійкість.

Твори мистецтва

«Я зробив роботу Океан, ти спеціально для фестивалю мистецтв в Індії. Мене глибоко захоплюють океани. Вони здаються такими могутніми, магнетичними та таємничими», – пояснює художниця з Бенгалуру Ануша Адабала в чаті з ВашаІсторія.

2

Ануша Адабала

Інші її твори мають назву Постійність любові, Лотосфактурний твір у стилі імпресіонізму та Між Завжди і Ніколифактурний пейзаж. Наступного року вона працюватиме над замовними роботами та новими ідеями для виставок.

«Я зачарований красою та деталями природи. Моя робота — це ода тим чудовим деталям повсякденної природи», — пояснює Пріянка Сегал. Її роботи вносять творчий поворот у ці деталі.

«Незалежно від того, чи це хутро тварини, пір’я птаха, структура листя чи гілки дерева, моя робота спрямована на розширення, підкреслення та метаморфозування цих деталей, щоб зробити їх моїми», – захоплюється вона.

2

Художник – Пріянка Сегал

Вона вважає свої твори мистецтвом працею любові, а також способом порадувати глядачів можливостями. Ціни на перо, туш і акрилові роботи від 15 000 до 1,5 лакх рупій.

Karthik Kamath продемонстрував олійні картини Будди та низку тварин. Терпіння та деталізація, необхідні для завершення кожної картини, займають від 10 до 30 днів.

«Вони пов’язують мене з природою та спокоєм», — описує він. Ціни на роботи варіюються від 5000 до 55 000 рупій.

Червона Санчана

Червона Санчана

Роя Санчана відображає блаженство лотоса на витворах зі скловолокна та бронзи. На деяких скульптурах зображено тіло людини з дзвоном у центрі. «Тіло — наш храм, і дзвін проганяє темряву й невігластво всередині», — описує вона.

Під назвою Атманубхава, Атмананда, і Антарвікшанам, твори мистецтва коштують від 1 лакх рупій до 5 лакх рупій. Роя також отримала нагороду мистецького фонду Prafulla Dahanukar, Мумбаї.

«Для мене найважливіші стосунки – це ті, якими я ділюся з родиною та друзями. Я малюю спогади дитинства», – описує Моніка Гуле.

Моніка Гуле

Моніка Гуле

«Хоч у мене немає сестри, я уявляю, як це було б мати сестру. Моя туга за нею проявляється через мої картини», – додає вона. Вона намагається знайти сестринство в своїх подругах, яких вона зображує на своїх картинах.

«Раніше мої картини були присвячені материнству та стосункам між братами і сестрами. Після того, як я стала мамою, я почала інтегрувати свої стосунки з дитиною через картини», – каже Моніка.

Джаярам Крішнан підготував художній твір із зображенням Господа Джаганнатха. «Я хотів змінитись, тому показав, як він визирає зі свого дурбар двері з любов’ю», – каже він. Його роботи коштують від 6 000 до 20 000 рупій.

Акшата Шетті

Акшата Шетті

Акшата Шетті показала свою балетну серію вугіллям і твір Господа Крішни Божественна любов пастельними олівцями та вугіллям. «Я сприйняв серію балетів як виклик, який потрібно виконати в вугіллі. Це дійсно показує контроль над рукою в тому, як зображено пошкоджене взуття або як зображено м’язи на ногах», – описує вона.

Вона намагалася зробити кожен стібок і еластичну розтяжку взуття максимально реалістичними. Під час написання твору про Господа Крішну було багато чого навчено, і вона була задоволена яскравим результатом. Її роботи коштують від 10 000 до 2,5 лакх рупій.

Сангіта Баруа Сурека продемонструвала свої останні картини Заразна аура і тепло. Вони відображають радість заразливого сміху та тепло, яке вона відчула під час нещодавньої поїздки до Ладакха. Її роботи коштують від 15 000 до 30 000 рупій.

Картік Камат

Картік Камат

Теджасві Пуджарі продемонстрував райдужні картини, які світяться в темряві. Деякі з них мають підсвічування смолою з кристалами кварцу. Її роботи коштують від 10 000 до 1,5 лакх рупій. «У своїх картинах зі смоли я використовую справжні кристали та мушлі вушок», — каже вона.

Стійкість до пандемії

Пандемія призвела до величезних втрат людей і засобів до існування. Закриття галерей і фестивалів негативно вплинуло на мистецьку спільноту, але багато хто повернувся, прийнявши цифрове середовище.

«Друга хвиля COVID дуже сильно вдарила по моєму життю, коли я втратив батька через COVID. Його COVID-досвід і смерть розбили мене на шматки. Мистецтво — моя єдина терапія, яка врятувала мене від тієї депресії», — каже Теджасві Пуджарі.

Сангіта Баруа Сурека

Художник: Сангіта Баруа Сурека

«Я співпрацювала зі своїм чоловіком над проектом зі збору грошей для трудових мігрантів, який був дуже корисним. Я працювала над ілюстраціями для цього конкретного проекту», – каже Пріянка Сегал.

«Між віртуальними мистецькими фестивалями, художніми галереями в Інтернеті та друзями-артистами в соціальних мережах, дефіцитом матеріалів для мистецтва та страхом втратити близьких мої полотна збільшувалися, кольори ставали яскравішими, а мазки моїм пензлем ставали сміливішими. Я малювала так, наче завтра не було», – згадує Ануша Адабала.

«Фізичні події зараз схожі на свіже повітря. З усією тією енергією, емоціями та підбадьоренням, які я отримувала, я відчувала себе дуже коханою та мотивованою», – додає вона.

Теджасві Пуджарі

Теджасві Пуджарі

«Насправді я робив багато робіт під час пандемії, і це була моя медитативна зона з усім, що відбувалося навколо. Я знайшов спокій у своїх роботах, я думаю, що в такій ситуації людина робить усе можливе», – каже Акшата Шетті. Вона працювала вугіллям, каракулем і трохи аквареллю.

Сангіта Баруа Сурека почала зосереджуватися набагато більше на розробці свого веб-сайту та демонстрації своєї роботи в соціальних мережах. «Я почала більше дивитися перед камерою, що, у свою чергу, призвело до посилення впевненості та особистого підходу до всіх моїх глядачів», — додає вона.

«Я чудово співпрацював онлайн з художниками, з якими познайомився в цифровому форматі. Це зблизило нас у мистецькому співтоваристві», – згадує вона. Вона також запустила онлайн-класи мистецтва та майстер-класи. «Проте фізична взаємодія була дуже втрачена», — скаржиться Сангіта.

Пріянка Сегал

Пріянка Сегал

«Пандемія дала мені простір і час для роздумів над різними динаміками життя. Це додало мені сили витримати і подолати, відображаючи зовнішні реалії», — стверджує Роя Санчана.

«Я втратив можливість брати участь у виставках фізично, безперечно. Позитивним моментом є те, що я повністю займався створенням різноманітних мистецьких робіт», — додає Джаярам Крішнан.

«Я почав рости як художник після пандемії. Тож я б сказав, що пандемія насправді сприяла моєму розвитку як художника», — резюмує Картік Камат.

Тепер, що маємо ти зробили сьогодні паузу у своєму насиченому графіку та знайшли нові шляхи застосування своєї творчості?

1
2
3
12
7
Художня галерея Аканкша

Художня галерея Аканкша

8
9
10
14

(Усі фотографії виставки були зроблені Маданмоханом Рао на місці фестивалю.)

Дивіться також кишеньковий посібник YourStory «Прислів’я та цитати для підприємців: світ натхнення для стартапів» доступні як програми для пристроїв Apple і Android.