Настав час перекусити піцою Domino’s?MarketBeat.com – MarketBeat

Domino’s Pizza, Inc. (NASDAQ: DPZ) у 2022 році не забезпечила інвесторам. У результаті акції впали більш ніж на 33%. Це значно вище, ніж індекс S&P 500, який показує 19% річних втрат.

Компанія зіткнулася зі зростанням вартості інгредієнтів і труднощами з пошуком водіїв через вищу інфляцію. Це відображено у звітах про прибутки компанії. У результаті прибуток за останні чотири квартали виправдав очікування.

Але настрої аналітиків покращуються. І в цій статті ми пояснимо, чому настав час для інвесторів відкусити акції DPZ, поки вони торгуються нижче своєї ціни до пандемії.

Піца має силу ціноутворення

Основною причиною оптимізму аналітиків є те, що Domino’s увійде у 2023 рік із найвищими цінами за останні десять років. І аналітики вважають, що у компанії є можливість підвищити ціни на свою угоду про перенесення за 7,99 доларів США та угоду Mix & Match за 6,99 доларів США.

Це відбувається, коли аналітики вважають, що витрати компанії на інгредієнти скоро вирівняються або трохи зменшаться. Така комбінація сприятиме вищій маржі, суттєвішим прибуткам і вищій ціні акцій.

Визначення справжньої вартості доставки піци

За даними Statista, у 2021 році споживчі витрати на доставку піци досягли нового історичного максимуму в 19,8 мільярда доларів. Це було найзначніше зростання порівняно з минулим роком із 14 мільярдів доларів у 2020 році та 11 мільярдів доларів у 2019 році.

А США витрачають 11 мільярдів доларів на рік на доставку піци. Але, звичайно, це лише доставка піци, а не повна доставка їжі. А Domino’s займає найбільшу частку ринку з 31% фактичної суми, яку споживачі витрачають на піцу.

Але це зростання коштує дорого. Зокрема, компанії важко знайти та оплатити водіїв на жорсткому ринку праці. Проте аналітики вважають, що нинішня хвиля звільнень, заморожування найму та невпинна інфляція, швидше за все, збільшить кількість бажаючих водіїв.

І навіть якщо це не так, компанія каже, що є певні докази того, що інфляція змушує споживачів уникати доставки піци. Однак компанія також відновлює свою «підказку щодо вивезення» цього святкового сезону, що може спричинити сукупний ефект підвищення попиту, допомагаючи компанії впоратися з проблемами доставки.

Настав час купувати акції DPZ?

Суворо залежно від вартості, зараз можуть бути кращі варіанти. Співвідношення P/E у акцій все ще вище середнього по сектору. Однак, якщо компанія досягне очікуваного високого однозначного зростання прибутку в наступні п’ять років, Domino’s може досягти цієї оцінки.

А поки ви чекаєте, Domino’s пропонує смачні дивіденди. Хоча 1,23% дивідендної прибутковості може бути не таким захоплюючим для інвесторів, це може бути оманливим. Компанія виплачує $4,40 за акцію, має стабільний коефіцієнт виплат близько 33% і збільшувала свої дивіденди впродовж останніх десяти років.

Leave a Comment