Наука в Індії має бути спрямована на те, щоб зробити Індію самозабезпеченою: прем’єр-міністр Моді з ISC

Прем’єр-міністр Нарендра Моді у вівторок заявив, що наукове співтовариство Індії має працювати над тим, щоб зробити Індію «аатма нірбхар» (самостійністю).

Розвиток науки має бути спрямований на задоволення потреб Індії, і це має бути джерелом натхнення для нашої наукової спільноти, сказав він у своєму зверненні до Індійського наукового конгресу.

Прем’єр-міністр Нарендра Моді урочисто відкрив 108-й Індійський науковий конгрес за допомогою відеоконференції. П’ятиденна 108-а сесія ISC проходить в Університеті Раштрасант Тукадоджі Махарадж Нагпур, який святкує сторіччя.

Він зазначив зростаючі потреби країни в енергії та закликав наукове співтовариство створювати такі інновації в цій галузі, які можуть принести користь країні.

Оскільки в Індії проживає 17-18% світового населення, прогрес такої великої кількості людей також призведе до сплеску глобального прогресу, сказав він.

«У 21 столітті в Індії у нас є дві речі вдосталь: дані та технології. Це може вивести індійську науку на нові висоти. Аналіз даних стрімко просувається вперед. Це допомагає перетворювати інформацію на розуміння, а аналіз — на практичне знання», — сказав прем’єр-міністр Моді.

Індія використовує наукові засоби для прогресу, і його наслідки очевидні, сказав він, зазначивши, що Індія підскочила до 40-го місця в глобальному індексі інновацій з 81 у 2015 році в списку зі 130 країн.

Наукові спроби можуть перетворитися на великі досягнення, коли він виходить за межі лабораторії, щоб досягти «заміну» (землі), коли його вплив коливається від глобального до масового, і коли зміни помітні як у дослідженнях, так і в реальному житті, сказав він.

Відмова від відповідальності: до цієї копії PTI додано додаткову довідкову інформацію для контексту.