Наші прогнози мікромобільності на 2023 рік • TechCrunch

Цей рік був бурхливим для мікромобільності, як у спільній, так і в приватній сферах. Як ми передбачали минулого року, 2022 рік приніс із собою зростання продажів електровелосипедів, впровадження розумніших електронних скутерів, які можуть виявляти погану поведінку під час їзди, і припинення венчурного фінансування компаній, що займаються виробництвом скутерів і велосипедів.

Ми також спостерігали подальшу консолідацію в спільній індустрії мікромобільності, електровелосипеди та електромопеди почали впливати на мережі доставки та логістику, а також кілька багатообіцяючих політичних ініціатив, які можуть просто змусити людей перейти з автомобілів на менші форм-фактори.

З 2022 роком у нашому дзеркалі заднього виду тепер ми можемо подивитися, як технології, політика та суспільні настрої керуватимуть тенденціями мікромобільності 2023 року.

Компанії з виробництва електровелосипедів почнуть виходити на публічні ринки

Виробник електровелосипедів Sondors подав заявку на IPO у жовтні 2022 року. Якщо і коли компанія стане публічною, вона стане першою компанією з виробництва електровелосипедів у США, яка зробить це. Чи можуть інші виробники електричних велосипедів наслідувати цей приклад у 2023 році та пізніше?

«Публічні ринки не стільки про найбільші та найгірші технології, скільки про те, що, можливо, простіше та доведено, що приносить прибуток», — сказав TechCrunch Джеймс Гросс, співзасновник Micromobility Industries. «Компанії, які зараз виходять на біржу, — це компанії, які можуть продемонструвати грошовий потік».

S-1 від Sondors показав компанію, яка працювала з чистим збитком, але має потенціал стати прибутковою. І на відміну від багатьох компаній, що займаються виробництвом електромобілів, які стали публічними завдяки спеціальним злиттям за останні пару років, Sondors вже створює та доставляє транспортні засоби.

Крім того, Гросс припустив, що Rad Power Bikes може бути поруч із публічними ринками. У листопаді засновник Майк Раденбау пішов з посади генерального директора та став головою правління, посадивши колишнього президента Sony Electronics і Dyson America на своє старе місце. Гросс сказав, що це «дуже вагомий аргумент на користь, швидше за все, публічної пропозиції».

Більше велосипедних компаній на публічних ринках може допомогти розповсюдити наратив про те, що електровелосипеди перевищують продажі електромобілів в Америці.

«Частиною публічності є професіоналізація категорії та звітність, щоб показати, що таких речей доставляється більше, можливо, нам варто звернути на них увагу», — сказав Гросс.

Подальша консолідація в спільному просторі мікромобільності

2022 рік був півтора роком для спільного простору мікромобільності, і він почався з принаймні одного великого придбання.

Після придбання італійської дочірньої компанії Wind Mobility і стартапу Nextbike, що працює на велосипедах, німецька Tier Mobility викупила Spin у Ford Motor у березні. З кожною покупкою охоплення Tier на спільному ландшафті мікромобільності зростало. Ще однією помітною покупкою у 2022 році стала покупка Helbiz Wheels у жовтні.

Окрім M&A, консолідація відбулася для тих, хто виграє за замовчуванням, або тих, хто залишився. Цього року Bolt Mobility поступилася певною позицією після того, як вона зникла Bird довелося настільки сильно затягнути пояс, щоб усунути себе з кількох десятків ринків США, а також Швеції, Німеччини та Норвегії.

У той же час ми бачили від Bird і Helbiz, двох державних компаній мікромобільності, що це важкий ринок для отримання прибутку. І Tier, незважаючи на потужний поштовх до США через Spin, насправді вирішив вийти з кількох американських ринків, тому що вони не були прибутковими.

Так хто ж виживе? Пул стає меншим, але ми вважаємо, що ще є місце для скорочень. До кінця 2023 року залишиться лише кілька операторів, і вони будуть дуже глибоко закріплені на своїх ринках.

Спільні компанії змусять міста запровадити краще регулювання

Одна з головних причин, чому спільні компанії мікромобільності припиняють свою діяльність, полягає в тому, що це нестабільна бізнес-модель. Звичайно, є способи знизити капітальні витрати та збільшити кількість пасажирів, але ніщо не допоможе перетворити дохід на прибуток, якщо відносини більшості операторів з містами все ще межують з ворожими.

Компанії зі спільним використанням почали думати, що гонщики були клієнтами, тоді як насправді їхніми клієнтами були уряди. Багато компаній вже прийшли до цього розуміння, але вони все ще перебувають на фазі поцілунків у стосунки. Оператори впали через себе, намагаючись заспокоїти міста та отримати дозволи в конкурентному захопленні землі, і в результаті часто опинялися на надмірно або недостатньо зарегульованих ринках і працювали збитково.

2023 рік може стати роком, коли ці компанії встановлять деякі основні правила для міст і їхніх безглуздих запитів пропозицій, щоб у них був шанс на прибутковість.

«Більшість тендерів на скутери — це випробування або тендери на один або два роки», — сказав Гросс. «У більшості випадків, коли ви продаєте уряду, ви продаєте проекти тривалістю від п’яти до десяти років. Ідея про те, що ми почнемо з цих коротких проектів і побачимо, як вони пройдуть, не спрацювала. Це призводить до дуже складної структури для інвестування».

«Уявіть, що ви провели тендер рік, і тепер вони хочуть шість нових технологій для продукту», — продовжив Гросс. «Ви це передбачили? Ви передбачили це в бюджеті? Насправді таким чином побудувати бізнес неймовірно важко».

У минулому уряди знали, що ці компанії прагнуть до моделі зростання, підкріпленої фінансуванням венчурного капіталу, тож вони могли просити все, що хотіли. Але зараз, коли оператори активно залишають збиткові ринки, їм доведеться чинити відсіч урядам і відмовлятися заповнювати запити пропозицій, що призведе до того ж.

Тенденція до власності

Ми вже знаємо, що люди купують електровелосипеди, і це так оцінюється що до кінця 2023 року продажі в Північній Америці зростуть на 46% порівняно з 2021 роком.

Продажі скутерів — дешевшого варіанту електричної мобільності, який можна скласти і брати сходами або в метро — зростуть. Згідно з дослідженням Future Market Insights, прогнозується, що ринок складаних електросамокатів зросте з 626,8 мільйонів доларів США у 2022 році до 806,3 мільйонів доларів США у 2032 році. Таке зростання частково сталося завдяки спільним компаніям за те, що вони вивели скутери в мейнстрім. Тепер, якщо ви їздите на електросамокаті, ви не виглядаєте так що велика частина придурка.

Оскільки ми бачимо, що на ринок з’являється більше скутерів для приватної власності, ми також почнемо бачити кращі скутери преміум-класу. Taur, наприклад, будує передній скутер, на якому приємно та стабільно їздити (я знаю з досвіду), що коштує 1500 доларів. Карсон Браун, співзасновник Taur, розповів TechCrunch що, незважаючи на те, що спочатку вони дорогі, скутери Taur окупаються за кілька місяців і забезпечують комфорт і безпеку, необхідні людям, які покладаються на скутери для щоденного використання.

Більше субсидій на низовому рівні

У квітні 2022 року Управління Денвера з кліматичних дій, сталого розвитку та стійкості профінансувало програму знижок на електровелосипеди через контракт на 9 мільйонів доларів, схвалений міською радою. Програма мала на меті фінансувати стимули для електровелосипедів до 2024 року, але менш ніж за шість місяців компанія Denverites вимагала всіх доступних субсидій. The програма повертається у 2023 році завдяки шаленому успіху.

У той час як закон президента Джо Байдена про скорочення інфляції включено стимули для купівлі електрокарівелектровелосипеди та інші малі форм-фактори були виключені з тексту законопроекту. Це не означає, що в США немає майбутнього для субсидій на електровелосипеди Програма Денвера може і буде моделлю для інших міст і штатів, які прагнуть просунути цілі сталого розвитку та позбавити мешканців автомобілів, і ми очікуємо, що на низовому рівні буде запроваджено більше подібних програм стимулювання. Окрім Денвера, в Род-Айленді вже діє загальнодержавна програма субсидування електровелосипедів, а такі штати, як Каліфорнія та Коннектикут, також працюють над своєю програмою.

Удосконалені системи допомоги водієві на приватних велосипедах

У 2022 році спостерігалося зростання кількості спільних операторів мікромобільності, які впроваджують ARAS для скутерів — системи, які допомагають виявляти та запобігати їзді тротуаром і паркуванню. Така ж технологія повільно прокладає собі шлях до приватних електровелосипедів, оскільки індустрія прагне перевернути потенційних водіїв.

«Відбувається велике зближення, коли велосипедні технології швидко наздоганяють автомобільні. Щодня на ринок з’являється все більше підключених велосипедів», – сказав TechCrunch Вілл Вайт, співзасновник Mapbox, постачальника онлайн-карт. «Велосипеди вже почали поставлятися з інтегрованими функціями ADAS, такими як радар для виявлення автомобіля ззаду, але це лише початок. Незабаром ми почнемо бачити більше технологій для забезпечення безпеки та комфорту для водіїв, включаючи оснащені штучним інтелектом камери для виявлення небезпеки та розумнішу покрокову навігацію, яка спрямовує водіїв на найзручніший маршрут, щоб уникнути небезпеки».

Вайт сказав, що безпека є головним питанням для потенційних покупців електровелосипедів. Окрім сповіщень про небезпеку на дорозі, такі функції, як навігація, щоб уникати небезпечних доріг, і відстеження активів, щоб запобігти злодіям і повернути викрадені велосипеди, допоможуть сприяти більш широкому застосуванню.

Leave a Comment