Нехай ваші віддалені співробітники функціонують як згуртована команда

Віддалена робота може бути неймовірно корисною для компаній з кількох причин. По-перше, відсутність потреби у великій офісній площі для працівників може значно скоротити накладні витрати. Багато працівників, які працювали вдома, також повідомляють, що почуваються щасливішими та продуктивнішими.Календар

Однак віддалена робота все ще пов’язана з проблемами, які необхідно подолати. Особливо важким завданням для менеджерів є керівництво віддаленою командою. Коли кожен член працює окремо, може бути важко змусити їх почуватися згуртованою командою. Це стає дедалі складніше, коли ви берете до уваги різні розклади, регіони та навіть часові пояси.

Чим більш згуртованою буде ваша віддалена команда, тим ефективнішою вона буде і тим приємніше буде контролювати її роботу. Щоб допомогти створити цифрове товариство та отримати найкраще від кожного віддаленого працівника, спробуйте деякі з цих порад:

Впровадити програмне забезпечення для управління проектами

У вашому розпорядженні є потужний інструмент, який може повністю змінити вашу віддалену команду. Програмне забезпечення для управління проектами було порятунком для віддалених команд протягом багатьох років. Вони значно активізувалися в найгірші місяці Covid-19, коли заходи, спрямовані на уповільнення пандемії, змушували багатьох працівників вдома. Незважаючи на те, що життя майже нормалізувалося, це програмне забезпечення все ще може бути надзвичайно корисним.

Існують десятки життєздатних програм для керування проектами, які ви можете спробувати. Кожна з них зосереджена на різних аспектах управління проектами, тому ви можете знайти програму, яка найкраще усуне ваші недоліки. Деякі програми можуть зосереджуватися на комунікації, а інші, наприклад, на організації.

Подумайте про те, щоб скористатися безкоштовною пробною версією кількох різних варіантів, а потім запитати свою команду, як вам сподобалися програми. Використовуйте їхні відгуки та власні спостереження, щоб прийняти остаточне рішення. Як правило, це призведе до кращих результатів, ніж просто вибір програмного забезпечення для керування проектами та сподівання, що воно працює.

Заохочуйте спільну розмову

У той час як чат-кімнати за допомогою таких речей, як програмне забезпечення для управління проектами, призначені в основному для координації проектів, їх можна використовувати для набагато більшого. Ви не повинні перешкоджати світській розмові в командних чатах. Насправді це те, що ви можете вважати заохочувальним.

Працюючи віддалено, колегам важко відчувати зв’язок один з одним. Немає можливостей для командних обідів або розмов про кулер. Однак товариші по команді можуть надсилати повідомлення, ділитися жартами та історіями, які допомагають їм будувати стосунки. Ваша початкова думка може полягати в тому, щоб сказати їм повернутися до роботи, але тоді ви порушите цінні зв’язки в команді.

У деяких програмах для керування проектами, наприклад Slack, ви навіть можете створювати кімнати чатів, призначені спеціально для невеликих розмов. Таким чином, невимушена розмова між колегами все ще може відбутися, не перешкоджаючи продуктивності ваших каналів маркетингу та продажів. Ви навіть можете надсилати людям щоденні чи щотижневі підказки, на які вони мають відповідати, наприклад, попросити їх поділитися своєю улюбленою піснею або чимось, що вони зробили на вихідних.

Поділіться баченням

Працюючи вдома, ви не маєте багато спільного з колегами. Ви не можете говорити про свої поїздки, робоче місце чи навіть громадські події, оскільки кожен може жити по всьому світу. Вам потрібно знайти щось, що об’єднає вашу віддалену команду в спільній справі, що спонукає їх працювати разом ще більше.

Більшість компаній мають чітке бачення, але лише деякі працівники знають, що воно таке. Спробуйте це змінити або придумайте бачення, яке буде застосовним саме до вашої команди. Включіть бачення у свої плани зустрічей, інформаційні бюлетені та будь-яке інше спілкування, яке ви маєте з командою.

Об’єднати віддалену команду легко, коли бачення є чітким. Віддалені працівники, які працюють разом, наприклад, щоб покращити якість життя людей похилого віку, мають спільну мету та інтереси, які допомагають їм працювати разом. Вони можуть відкласти свої розбіжності, щоб працювати разом, оскільки бачення у них однакове.

Отримайте індивідуальний відгук

Співробітники, якими ви керуєте, матимуть можливість побачити зсередини, як це – працювати у віддаленій команді. Їхні відгуки можуть бути неймовірно цінними для вас як менеджера, який віддалено працює з цією командою. Ви повинні регулярно отримувати їхні відгуки, щоб знайти способи покращити своє управління та згуртованість команди.

Один із кращих способів отримати зворотний зв’язок – індивідуальний підхід до кожного співробітника. Переконайтеся, що відповіді залишаються анонімними, і вони не будуть покарані за те, що поділилися своїми думками. Таким чином ви можете отримати чесний відгук від кожного члена команди про те, як йдуть справи та що вони хотіли б змінити.

Ви можете використовувати форми опитування, щоб зібрати записані відповіді, або ви можете налаштувати індивідуальні відеодзвінки з кожним співробітником. Останній є набагато більш особистим і має свої сильні та слабкі сторони, які слід враховувати. Ви навіть можете використовувати комбінацію, якщо вважаєте, що певні співробітники краще реагуватимуть на один метод, ніж на інший. Обов’язково використовуйте цей відгук, оскільки оприлюднена інформація зроблена за припущенням, що ви використовуєте її для вдосконалення. Якщо ви збираєте відгук і нічого з ним не робите, удачі, намагаючись зібрати відповіді наступного разу.

Приймайте гнучкість…

… до певної точки. Можливо, найбільша перевага роботи полягає в тому, що ваш щоденний графік набагато гнучкіший. Віддаленим працівникам легше вписати фізичні вправи, хобі та особисті обов’язки у свій графік. Скористайтеся цією гнучкістю, і ваші співробітники будуть набагато задоволенішими своїми робочими домовленостями. Однак занадто велика гнучкість може вийти з-під контролю і стати проблематичною, якщо її не контролювати.

Вам слід виділити кілька блоків часу, коли ви очікуєте, що вся команда буде одночасно онлайн. Це гарантує, що завжди є час, коли можна запланувати зустрічі та спілкуватися. Спроба скоординувати графіки, що постійно змінюються, була б неможливою.

Поки у вас є виділений час, робота команди має відбуватися без проблем. Проблеми виникають, коли ви маєте справу з нескінченними ланцюжками електронних листів, намагаючись змусити всіх домовитися про час, який їм підходить. Навіть якщо вам потрібна лише одна година одночасної роботи, це допоможе.

Візьміть участь

Поширеною помилкою менеджерів є відчуження від команди, якою вони керують. Вони не беруть участі в командних заходах і більше схожі на ляльковода, ніж на члена банди. Під час нагляду за віддаленою командою це ще складніше. Ви дійсно повинні зробити все можливе, щоб взяти участь і включити себе у свою команду.

Зрештою, ви є частиною команди. Якщо ви хочете, щоб уся група відчула себе згуртованою, долучайтеся! Проявіть ініціативу, щоб дізнатися кожного члена команди на особистому рівні. Допоможіть новим членам команди відчути себе причетними до групових чатів і відеодзвінків. Ваш приклад і участь матимуть велике значення для групи та матимуть величезний вплив на згуртованість команди.

Як і у випадку з більшістю аспектів управління, не забувайте знаходити щасливе середовище у всьому, що ви робите. Не надсилайте повідомлення співробітникам до такої міри, що ви станете владним. Є таке поняття, як надмірна залученість.

Найскладніше – змусити вашу команду ефективно співпрацювати під час віддаленої роботи. Як тільки ви поставите їх у місце, де вони зможуть працювати майже автономно, життя стане набагато легшим. Ви побачите, наскільки потужною може бути віддалена команда, коли всі працюють на одній сторінці. Зберігати їх на одній сторінці буде набагато меншим завданням.

Рекомендоване зображення: фото SHVETS production; Pexels; Дякую!

Публікація Нехай ваші віддалені співробітники функціонують як згуртована команда вперше з’явилася на Календарі.

Leave a Comment