Нова система ПДВ буде справедливішою, але складнішою

Новий режим штрафів HMRC за несвоєчасне подання та несвоєчасну сплату ПДВ буде справедливішим, але складнішим із нарахуванням відсотків на всі прострочені платежі.

Алан Пірс, партнер з ПДВ у Blick Rothenberg, сказав: «HMRC запроваджує новий режим штрафів за несвоєчасне подання та несвоєчасну сплату ПДВ для декларацій, починаючи з 1 січня 2023 року або після цієї дати. Про це повинні знати всі компанії, зареєстровані як платники ПДВ. з.

Новий режим буде справедливішим щодо підприємств, оскільки штрафуватиме тих, хто постійно подає документи та платить із запізненням, а не тих, хто помиляється. Він замінить поточний режим додаткової комісії за замовчування, який широко критикували за стягнення значних штрафів у разі затримки платежу лише на один день. Однак, на відміну від нинішнього режиму, існуватиме більш складна багаторівнева система штрафних санкцій із нарахуванням відсотків на всі прострочені платежі».

Новий режим фактично матиме чотири різні види зборів; фіксована сума штрафу за несвоєчасне подання на основі системи балів (подібна концепція до нарахування балів за порушення водіння); початковий штраф у двох частинах з фіксованою ставкою за прострочення платежів у розмірі 2% і 4% (застосовується до перших 15 і 30 днів); постійний щоденний штраф у розмірі 4% на основі відсотків (застосовується через 30 днів) і відсотки, що нараховуються на 2,5% вище базової ставки Банку Англії (застосовується з самого початку).

«Новий режим штрафних санкцій є складнішим, ніж чинний режим стягнення пені. Однак це видається справедливішим по відношенню до тих підприємств, які іноді можуть платити із запізненням, і винагороджує тих, хто робить усе можливе, щоб сплатити несплачені податки якомога раніше. Згідно з чинними правилами, компанії часто отримують значні додаткові комісії від 2% до 15% просто за запізнення на один день. Це часто може бути спричинено одноразовою помилкою адміністратора або банківською затримкою.

Таким чином, цю зміну слід вітати та уникнути потреби в багатьох апеляціях щодо доплати за невиконання зобов’язань, якщо сума штрафу є непропорційною до суми та часу прострочення платежу. Алан сказав: «Для багатьох неплатників нові правила призведуть до відносно невеликого штрафу та сплати відсотків.

Однак для підприємств, які постійно не подають декларацію з ПДВ вчасно та часто запізнюються зі сплатою більше ніж на 30 днів, вони зазнають найвищого рівня штрафів та пені. Схоже, що HMRC досяг балансу: більш суворо карає серійних злочинців, водночас заохочуючи дотримуватись законів і ставши більш поблажливо до тих, хто випадково помиляється».

«Крім того, HMRC оголосив, що застосовуватиме «легкий дотик» протягом першого року роботи. Зокрема, якщо компанія докладає всіх зусиль для дотримання вимог, HMRC відмовиться від сплати перших 2% фіксованого штрафу за періоди ПДВ до кінця 2023 року. Фактично це означає, що надані платежі будуть отримані протягом 30 днів після дати сплати (або протягом протягом цього періоду було зроблено звернення до HMRC щодо певного часу для оплати заявки) штрафів можна уникнути. Однак, навіть якщо буде досягнуто згоди з HMRC, відсотки все одно застосовуватимуться».


Leave a Comment