Нова функція TikTok розкриє частину свого алгоритму

Від вірусних розіграшів до незвичайних рецептів, інколи може бути шокуючим побачити, наскільки актуальними є певні відео, коли вони з’являються на вашій сторінці «Для вас» — більшість користувачів TikTok просто приписують це якомусь таємничому алгоритму.

Але тепер платформа соціальних медіа відсуває завісу свого чаклунства, оголошуючи новий інструмент, який дозволить користувачам бачити, чому їм рекомендують відео.

«Наша система рекомендує вміст, ранжуючи відео на основі комбінації факторів, заснованих на вашій активності в нашому додатку, що включає коригування речей, які, як ви вказали, вас не цікавлять», — пояснила компанія в заяві. «Наша мета — надавати низку актуального та розважального контенту».

Спосіб роботи нового інструменту відносно простий.

Користувачі виберуть опцію «поділитися» на відео, яке перетинає їхню сторінку «Для вас», після чого відкриється список опцій, включаючи знак питання. Вибравши знак питання, користувачі потраплять на сторінку з повідомленням «Чому це відео?»

Причини відрізнятимуться залежно від відео, які з’явилися, але включатимуть кілька варіантів: відео надходить з облікового запису, на який користувач дозволяє чи пропонується стежити; відео створено в межах свого регіону; відео є популярним контентом у їх регіоні; або просто те, що відео за своєю природою подібне до іншого вмісту, з яким користувач певним чином взаємодіяв, користуючись оцінками «подобається», шукаючи, публікуючи та коментуючи.

TikTok стверджує, що нова функція допоможе досягти їх мети бути прозорими для користувачів і творців для створення більш відкритої платформи. Компанія не вказала дати запуску нового інструменту, але зазначила, що це відбудеться в найближчі тижні.

Останнім часом TikTok перебуває під пильною увагою. Законодавці висунули пропозицію заборонити додаток у США, оскільки TikTok управляється китайською ByteDance, що викликало занепокоєння щодо того, скільки інформації про користувачів передається китайському уряду.

Повідомляється, що TikTok мав понад 1,5 мільярда активних користувачів щомісяця станом на 3 квартал 2022 року.

Leave a Comment