Новий генеральний директор FTX, Джон Рей, розповідає про падіння криптовалютної біржі в свідченнях Палати представників США • TechCrunch

Рей: «Я не довіряю жодному папірцю в цій організації»

Будинок США Комітет з фінансових послуг провів слухання у вівторок вранці, присвячені краху FTXлише через кілька годин після того, як колишній генеральний директор криптобіржі Сем Бенкман-Фрід заарештований на Багамах.

Бенкман-Фрід спочатку мав дати свідчення на слуханні, але ця явка була зірвана після того, як його взяли під варту влада Багамських островів у світлі звинувачень Комісії з цінних паперів і бірж США, Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами та південного відділу Міністерства юстиції США. Район Нью-Йорка.

Джон Дж. Рей III, генеральний директор FTX протягом чотирьох тижнів, був єдиним свідком на слуханні як Бенкман-Фрід повідомляється з’явився в багамському суді для пред’явлення звинувачень.

Чотиригодинні слухання охопили багато питань і залишили багато запитань без відповіді, але деякі частини вирізнялися зі свідчень Рея. Нижче ми зібрали важливі бали. З огляду на те, що ми припускаємо, що ви не змогли переглянути всю сесію в прямому ефірі, відмовтеся від наших нотаток:

  • Поки що немає точних цифр про масштаби нецільового використання коштів, але це «понад 7 мільярдів доларів».
  • У FTX було 7,6 мільйона облікових записів і 2,7 мільйона облікових записів у США, але незрозуміло, скільки з них втратили гроші.
  • Понад 1 мільярд доларів криптоактивів було відновлено та забезпечено. Нова керівна група FTX також забезпечила «готівку» на своїх банківських рахунках. Але щоб захистити всі активи, знадобляться тижні, якщо не місяці, додав він.
  • Рей підтвердив, що кошти клієнтів були внесені безпосередньо в Alameda Research, а не на рахунки FTX.
  • Діяльність групи FTX не була відокремлена від дочірньої компанії Alameda; вони діяли як одна компанія. Як наслідок, фактично немає різниці між діяльністю компаній і тим, хто контролює ці операції.
  • Говорячи про те, що Бенкмен-Фрід отримав позику в розмірі 1 мільярда доларів від Аламеди, Рей сказав: «Позики, надані містеру Бенкмен-Фріду, були не просто однією позикою, їх було багато. … Немає опису мети позики. В одному випадку він підписався і як емітент позики, і як одержувач позики. На даний момент ми не маємо інформації, на які цілі або використання цих коштів. Це частина нашого розслідування».
  • Використання капіталу FTX в Alameda не було випадковим чи випадковим. «Робота Alameda дійсно залежала від використання коштів клієнтів. Це головна поломка тут. Кошти від FTX.com, який був біржею для негромадян США, ці кошти були використані в Alameda для здійснення інвестицій та інших виплат», – сказав Рей.
  • За словами Рея, Alameda фактично була клієнтом FTX.com, а Bankman-Fried володів 90% Alameda.
  • Коли його запитали, чи є у FTX значні системи управління ризиками, Рей сказав: «Фактично не було внутрішнього контролю та жодної відокремленості». Пізніше під час слухання Рей розповів, що не було жодної ради, яка б контролювала FTX, окрім Бенкмана-Фріда. FTX, колись оцінювана в 32 мільярди доларів, не мала бухгалтерії чи відділу кадрів. У нього, однак, був юридичний відділ і співробітники з посадами комплаєнсу, але не було відділу, куди б вони могли подзвонити додому.

Leave a Comment