Новий закон про дані загрожує свободі слова, попереджають міністрів редактори газет

Журналісти повинні бути звільнені від нових законів про захист даних, інакше виникне ризик для свободи слова, попередили міністрів редактори газет.

Редактори The Times, The Daily Telegraph і Daily Mail спільно написали міністрам юстиції та культури щодо нового кодексу практики, розробленого комісаром з питань інформації.

Офіс Уповноваженого з питань інформації (ICO) розпочав консультації щодо проекту кодексу практики для журналістів щодо використання персональних даних.

Відповідно до Закону про захист даних 2018 року ICO зобов’язана опублікувати законодавчий кодекс практики, якого повинні дотримуватися журналісти. Але запропоновані правила обмежуватимуть те, що журналісти говорять і пишуть про людей на публічній арені, вважаючи будь-яку інформацію, що зберігається про людину на цифровому пристрої, особистими даними, повідомили редактори.

У листі, надісланому минулого тижня Мішель Донелан, держсекретарю з цифрових технологій, культури, медіа та спорту, і Домініку Раабу, міністру юстиції, редактори закликали уряд звільнити журналістів від законів про захист даних, про що вони говорять у багатьох країнах вже роблять.

Німеччина, Швеція, Австралія та Нова Зеландія вже пропонують такі положення в законі як додатковий захист для журналістів, кажуть редактори.

Відповідно до запропонованого кодексу, журналісти повинні будуть довести «законні підстави», щоб повідомляти про будь-що, що вважається особистими даними, включаючи факти, які вже є публічним надбанням.

У листі йдеться: «Фундаментальна передумова, на якій базується свобода преси, полягає в тому, що, хоча люди мають право на приватність у своєму домі та приватному житті, можна повідомляти про те, що вони говорять і роблять на публічній арені, за умови обмеженого кола правових обмежень. такі як закони про наклеп і неповагу.

«Це закріплено в Кодексі поведінки редакторів, якого дотримується переважна більшість британських журналістів.

«Код ICO перевертає це з ніг на голову. Під персональними даними під кодом розуміється будь-яка інформація про особу, яка зберігається на цифровому пристрої.

«Сюди входить інформація, яка за своєю природою є загальнодоступною, наприклад чиясь посада».

Уряд висуває новий білль про права, який, як він стверджує, надасть свободі слова більшої ваги в законі. Редакція закликала Рааба, який представляє законопроект, використати його для захисту журналістики.

Вони пишуть: «Немає кращого способу досягти цього, ніж використання цього законодавства, щоб звільнити британську пресу, інакше вільну, від кайданів закону про захист даних.

«Пропонований кодекс містить серйозну небезпеку того, що жодна форма журналістики не буде захищена від дорогих і тривалих судових процесів».

Проте законопроект затримали. Цього місяця газета Times повідомила, що Ріші Сунак сказав Раабу, віце-прем’єр-міністру, що він «депріоритизував» законодавство на користь боротьби з малими човнами, які перевозять мігрантів через Ла-Манш.


Leave a Comment