Нові монети короля Чарльза 50 пенсів можуть коштувати 2 фунти кожна “протягом тижнів”

Перші монети з офіційним зображенням короля з’явилися в обігу в поштових відділеннях Великобританії.

Портрет короля вперше з’явиться на 50p із реверсом або «хвостиком» монети, вшановуючи життя та спадщину королеви Єлизавети II.

У жовтні була випущена пам’ятна версія монети, що принесло рекордну кількість відвідувачів веб-сайту Королівського монетного двору протягом наступних 24 годин.

Загалом 4,9 мільйона монет номіналом 50 пенсів надійдуть в обіг у 9452 відділеннях пошти протягом грудня.

Монети будуть розподілятися як здача, коли клієнти будуть робити покупки.

Близько 9,6 мільйонів монет номіналом 50 пенсів згодом увійдуть в обіг відповідно до попиту.

Відділення Олдвіч Поштового офісу в центрі Лондона, неподалік від Кларенс-Хауса, є одним із місць, де отримують нові монети.

Поява монет збігається з випуском суперечливих документальних серіалів Netflix про герцога та герцогиню Сассекських, а королівська родина готується до останніх відкриттів Гаррі та Меган.

Ребекка Морган, директор служби колекціонерів Королівського монетного двору, сказала: «Сьогодні знаменує собою нову еру для карбування монет Великобританії, коли в обігу з’являється зображення короля Карла III на номіналі 50 фунтів.

«Це фантастична можливість для колекціонерів монет поповнювати свої колекції або створювати їх уперше.

«Ми очікуємо, що з’явиться нове покоління колекціонерів монет, і люди уважно стежать за своєю монетою, щоб спробувати помітити нові 50 пенсів із портретом нашого нового короля.

«Королівському монетному двору довіряють виготовлення монет із зображенням монарха протягом понад 1100 років, і ми пишаємося тим, що продовжуємо цю традицію під час правління короля Карла III».

Нік Рід, виконавчий директор Post Office, додав: «Це величезна честь для пошти та керівників пошти, що перша монета із зображенням короля Карла III була випущена в обіг через нашу розгалужену мережу відділень.

«Грудень — наша найактивніша пора року, тому монета надходитиме в нашу мережу поетапно. Якщо ви не отримаєте нові 50 пенсів у своїй здачі під час першого візиту до поштового відділення, ви цілком можете отримати їх у своїй здачі під час наступного візиту, тож стежте за цим».

Опудало короля створив скульптор Мартін Дженнінгс і особисто схвалив Чарльз.

Цінність нових 50 пенсів навряд чи стане предметом колекціонування, оскільки ентузіасти монет кажуть, що їм буде важко отримати прибуток, продаючи монети на таких сайтах, як eBay.

Письменник Coin Expert Джо Тревік сказав This Is Money: «Ми не очікуємо, що монета коштуватиме значну суму на вторинному ринку: монети номіналом 50 пенсів із подібним тиражем продаються за ціною від £1,14 до £1,37.

«Однак, оскільки це перші 50 пенсів в обігу, на яких зображений король Карл III, немає сумнівів, що спочатку вартість може (і, ймовірно, буде) зрости, оскільки колекціонери поспішають додати його до своїх колекцій.

«Хорошим прикладом цього є монета Platinum Jubilee 50p 2022 року, причому монети на Ebay продаються за значно вищою ціною протягом кількох тижнів після випуску монети».

За традицією, портрет короля звернений вліво – протилежно до покійної королеви.

На реверсі 50p зображено дизайн, який спочатку з’явився на коронній короні 1953 року.

Він був викарбуваний на честь коронації королеви у Вестмінстерському абатстві та включає чотири чверті королівського герба, зображеного всередині щита.

Між кожним щитом — емблема рідних народів: троянда, будяк, трилисник і цибуля-порей.

Усі британські монети із зображенням королеви Єлизавети II залишатимуться законним платіжним засобом і будуть перебувати в активному обігу.

Близько 27 мільярдів монет, що обертаються у Великобританії, містять її портрет.

З часом їх буде замінено, коли вони будуть пошкоджені або зношені, а також для задоволення попиту на додаткові монети.

Історично склалося так, що монети із зображеннями різних монархів спільно оберталися, забезпечуючи плавний перехід із мінімальним впливом на навколишнє середовище та витратами.


Leave a Comment