Очікується, що наступного року економіка Північної Ірландії скоротиться

Економісти Ольстерського університету очікують, що наступного року економіка Північної Ірландії скоротиться, а в 2024 році почнеться слабке відновлення.

За оцінками Центру економічної політики Ольстерського університету (UUEPC), у 2023 році виробництво впаде на 1,2%.

Прогноз на 2024 рік – зростання на 1,7%, з аналогічним прогнозом для Великобританії в цілому.

Це також свідчить про те, що Банк Англії може не підвищувати процентні ставки набагато вище поточних 3%.

Директор UUEPC Гарет Хетерінгтон сказав, що подальше підвищення процентних ставок цього місяця є «майже неминучим», але майбутні підвищення можуть бути меншими, і «ми можемо наближатися до кінця поточного циклу жорсткості монетарної політики».

На початку цього року відсоткові ставки становили лише 0,25%, але їх постійно підвищували, оскільки Банк Англії намагався подолати стрімку інфляцію.

Г-н Хетерінгтон сказав, що останній звіт Комітету з грошово-кредитної політики Банку Англії містить аналіз, який свідчить про те, що інфляція може впасти нижче цільового рівня в 2% протягом трьох років, навіть якщо ставки залишаться на рівні 3%.

«Це свідчить про те, що процентні ставки, можливо, не потрібно підвищувати, але у звіті також наголошується, що ризики були спрямовані в бік вищої інфляції», — додав він.

UUEPC прогнозує, що процентні ставки становитимуть 3,5% на кінець 2022 і 2023 років, а інфляція в середньому становитиме 7,4% наступного року.


Leave a Comment