Пакистан розправляється з неоднозначним цифровим кредитуванням • TechCrunch

Регулятор ринків Пакистану опублікував нові вказівки щодо цифрового кредитування в країні, припиняючи кілька неоднозначних практик, які, за його словами, стали поширеними на ринку Південної Азії.

Комісія з цінних паперів і бірж Пакистану заявила в середу ввечері, що небанківські фінансові компанії, які видають кредити через цифрові канали, включно з мобільними додатками, повинні будуть розкривати ключові факти, такі як сума кредиту, яку вони надають споживачам, річні відсоткові ставки, тривалість позики та «всі комісії та збори».

Від небанківських фінансових компаній вимагатимуть ділитися цими ключовими фактами зі споживачами через аудіо- та відеозаписи, електронні листи та текстові повідомлення англійською та урду мовами. «Будь-яка комісія, не включена в заяву про ключовий факт, не стягуватиметься з позичальника», — сказав регулятор (PDF) у прес-релізі.

Ці фірми також не зможуть отримати доступ до телефонної книги позичальника, списків контактів або фотографій на пристрої, «навіть якщо позичальник дав згоду на це», – сказав регулятор. (Ви можете прочитати повний текст інструкцій тут {PDF}.)

«Кредитору також не дозволяється зв’язуватися з особами зі списку контактів позичальника, крім тих, які були спеціально уповноважені позичальником як поручителі та які також надали свою згоду цифровому кредитору під час схвалення кредиту», додав він.

Цей крок стався після того, як регулятор помітив зростання кількості неправомірних продажів, порушення конфіденційності даних і практики «примусового» відновлення ліцензованих цифрових кредитних компаній», а також для захисту суспільних інтересів, йдеться в повідомленні.

Сусідня Індія також запровадила суворі правила щодо цифрового кредитування, що призвело до краху місцевої індустрії фінансових технологій.

Leave a Comment